Seimūnams niekaip nepabosta keliautinuotraukos (15)

2019 rugsėjo mėn. 28 d. 13:30:00 Perskaitė 2212

Spalį Seimas bus apytuštis. Krūva parlamentarų iš Seimo valdybos iškaulijo komandiruotes į užsienį, kai kurie jau garantavo sau ir gruodžio mėnesio keliones. O mokesčių mokėtojai apmokės net ir išvykas į partinius renginius.

 

Parlamentaras Laurynas Kasčiūnas jau pirmosiomis spalio dienomis už mūsų pinigus lankysis Maroke. Tiesa, vos per keturias dienas gal po Sacharą neteks daug pavaikščioti, nes reikės dalyvauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje. Pirmosiomis spalio dienomis Seime nebus ir Vytauto Bako, nes jis išsiunčiamas į Lenkiją, kur beveik tuo pat metu komandiruojamas ir Mantas Adomėnas. O štai keturios Seimo moterys (Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Rūta Miliūtė bei Aušrinė Norkienė), pasirodo, yra tikros verslininkės. Jos „išsimušė“ kelionę į JAV net daugiau nei savaitei - spalio 5-13 dienoms. Ten dalyvaus ne bet kur, o Lietuvos ir JAV moterų verslininkių forume.

Stasys Tumėnas ir Antanas Vinkus su Seimo valdybos palaiminimu spalio 10-14 dienomis Čikagoje dalyvaus JAV lietuvių bendruomenės tarybos sesijoje. Gerai pagalvojusi Seimo valdyba vėlesniu sprendimu ten pat išleido ir Žygimantą Pavilionį. Tačiau šis JAV paviešės tik iki spalio 13-osios, paskui vargšui, net neužsukus namo, teks skristi tiesiai į Frankfurtą (Vokietija) ir klausytis kalbų apie dujotiekį „Nord Stream 2“.

Juozas Bernatonis spalio viduryje išskris (o gal išplauks) į Švediją, o labiausiai prisiekęs visų kadencijų keliautojas Emanuelis Zingeris šįkart, deja, turės tenkinsis visiškai neegzotiška valstybe. Vyks į Čekiją, mat ten būtinai turi dalyvauti aljanso už Izraelį posėdyje. Po vieną keliauti veikiausiai nuobodoka, o štai Aušrinė Armonaitė, Arvydas Anušauskas bei Dainius Gaižauskas, trise, spalio viduryje išvyksta į Didžiąją Britaniją.

Mokesčių mokėtojams atverti pinigines reikės net dėl Viktorijos Čmilytės-Nielsen išvykos į Atėnus (Graikija), nors ten viso labo vyks europinių liberalų kongresas. Gintaras Steponavičius vis dar įsivaizduoja esantis švietimo ekspertas, todėl gruodžio pradžioje 4 dienas viešės Juodkalnijoje. Priežastis - itin rimta: skaitys pranešimą švietimo tema.

Spalio 27-28 dienomis į Suomiją išvyksta Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, jo pavaduotojas Kazys Starkevičius, eilinis narys Petras Čimbaras bei Europos reikalų komiteto narė Virginija Vingrienė. Kas važiuos į šią, atrodytų, itin prastą Seimo lygiu komandiruotę (ir šalis neegzotiška, ir renginyje žemės ūkio politikos klausimais teks dalyvauti) buvo sprendžiama kone mėnesį. Dar rugpjūčio 21-ąją Kaimo reikalų komiteto posėdžio pabaigoje komiteto patarėja džiugiai visus informavo, kad atsirado šansas vykti į Suomiją.

„Kol kas laukiame Europos reikalų komiteto pavedimo, tačiau mūsų komitetas turės apsispręsti, ką komandiruoti“, - sakė patarėja, kuri akcentavo, kad dienos - neblogos: išvyka vyks sekmadienį ir pirmadienį. Kviečiančioji pusė norėtų pamatyti iki 4 seimūnų. A.Stančikas buvo nusiteikęs pesimistiškai. Anot jo, žinant praktiką, Europos reikalų komitetas Kaimo reikalų komitetui daugiau nei 2 vietų neduos. Tačiau K.Starkevičius užsispyrė, kad turi važiuoti vien jo komiteto nariai, mat kiti nuvažiuoja ir tyli. Kaip matome, vis dėlto Europos reikalų komitetas sau pasiliko tik vieną bilietą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net