Seimo valdyboje – siūlymas atsisakyti parlamentinei veiklai ir reprezentacijai skirtų lėšųnuotraukos (6)

2020 kovo mėn. 30 d. 14:37:28 Perskaitė 956

Seimo valdyba nelinkusi  keisti parlamentinių lėšų panaudojimo aprašą, kad iš šių lėšų būtų galima pirkti ir dovanoti žmonėms priemones, skirtas koronavirusui stabdyti.

 

Pirmadienį už tokį Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus siūlymą balsavo tik pats šios idėjos autorius, visi kiti valdybos nariai susilaikė.

Diskusijos metu konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pasiūlė Seimo nariams rodyti  pavyzdį ir atsisakyti parlamentinei veiklai skirtų lėšų, jas grąžinant į valstybės biudžetą.

Jeigu nesitaisys padėtis, jis taip pat svarstė, ar nereikėtų mažinti ir Seimo narių algų.

Seimo vicepirmininkė konservatorė Irena Degutienė siūlė atsisakyti ne tik parlamentinei veiklai skirtų lėšų, bet ir ragino atsisakyti ir reprezentacinių lėšų. „Jeigu mes atsisakome – galėsime sutaupyti per 1,5  milijonų eurų“, –  sakė ji.

Jos nuomone, jau nuo balandžio pirmosios turėtų būti sustabdytas parlamentinei veiklai skirtų lėšų ir reprezentacinių lėšų naudojimas. „Rekomenduojame  ir Vyriausybei apsispręsti dėl reprezentacinių lėšų naudojimo sustabdymo  ministrams ir premjerui“, – sakė I. Degutienė.

Beje, Seimo valdybos nariai taip pat mano, kad reikėtų paraginti ne tik Vyriausybę, premjerą, ministrus, bet ir savivaldybes irgi atsisakyti reprezentacinių lėšų. 

Seimo valdybos nariai svarstė, kaip reikėtų tai atlikti techniškai: ar keisti Statutą, vidaus tvarkas.

„Statuto nustatyta  tvarka siūlau spręsti, apgalvoti, kad neišeitų vien tik pasirodymas“, – sakė  Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net