Seimo ir Vyriausybės ateitis kol kas visiškai neaiškinuotraukos (8)

2019 gegužės mėn. 14 d. 08:33:35 Perskaitė 953

Visuomenę dabar ne mažiau nei tai, kas taps prezidentu, domina, kokią Vyriausybę ir kokį Seimą turėsime po naujojo šalies vadovo inauguracijos, mat S.Skvernelis užtikrino, kad, nesėkmės prezidento rinkimuose atveju, pasitrauks iš premjero posto. R.Karbauskis pažadėjo, kad „valstiečiai“ trauksis iš valdžios, jei bus nesėkmingi tiek šie, tiek Europos Parlamento rinkimai.

 

I.Šimonytė sakė, kad tapusi prezidente, galėtų dirbti su S.Skverneliu, jei jis liktų premjeru, tačiau tai priklausys nuo jo paties.

„Nežinoma, ką šiandien ryte sakys S.Skvernelis, pasikalbėjęs su žmona, bet, manau, kad Konstitucinio Teismo nutarimai iki galo aiškūs, - jei Seime yra ta pati dauguma, tai prezidentas yra įpareigotas teikti to paties premjero kandidatūrą. Jei S.Skvernelis pamanys, kad padarė viską, ką galėjo, ir neturėtų būti premjeru, tai tokia pono valia - Lietuvoje nėra priverstinio darbo. Manau, kad dirbti su S.Skverneliu tikrai pavyktų“, - teigė I.Šimonytė.

Pasak jos, jei „valstiečiai“ įgyvendintų R.Karbauskio pažadą, prasmingiausia būtų surengti priešlaikinius Seimo rinkimus.

G.Nausėda, jei taptų prezidentu, bandytų kalbėtis su S.Skverneliu.

„Aš gerbiu tokį jo apsisprendimą, bet kuriuo atveju tikrai norėtųsi su juo pasišnekėti apie tai, kaip jis vertina susiklosčiusią situaciją ir kokie yra jo planai“, - sakė G.Nausėda.

Tačiau jis priminė, kad premjeras per rinkimus pateikė daugybę pažadų, todėl turėtų imtis atsakomybės juos vykdyti. Kaip ir visi „valstiečiai“.

Pats S.Skvernelis vakar dar kartą pakartojo, kad atsistatydins liepos 12-ąją - iškart po naujojo prezidento inauguracijos. Kokia po to bus Vyriausybė ir Seimo dauguma? Premjeras pasiūlė iš anksto nespėlioti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net