Seime - balsavimas dėl naujos Vyriausybėsnuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 20 d. 09:20:04 Perskaitė 218

Antradienį Seimas neeilinėje sesijoje balsuos dėl naujų įgaliojimų suteikimo Vyriausybei. Parlamentarams pritarus, taip pat pagal Seimo statuto 198 straipsnį prisieks ir trys nauji ministrai: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguoti naujasis susisiekimo minitsras Jaroslavas Narkevičius, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, žemės ūkio ministras „socialdarbietis“ Andrius Palionis.

 

„198 Seimo statuto straipsnis yra išskirtinis, numatantis Vyriausybės įgaliojimų suteikimą iš naujo. Straipsnio nuostatoje pažymima, kad pasikeitus daugiau nei pusei ministrų, Vyriausybė turi gauti Seimo pasitikėjimą gaunat įgaliojimus iš naujo (...) Bet Seimui balsuoti atskirai dėl pačios Vyriausybės programos nereikės, nes pati Vyriausybės programa nebuvo keičiama. Koalicinėje sutartyje akcentuojama, kad Vyriausybės programa nebuvo keičiama. Seimas gavo Teisės departamento, Vyriausybės teisininkų išaiškinimus bei pritarimą taikyti 198 Seimo statuto straipsnį dėl naujų įgaliojimų suteikimo. Dėl Vyriausybės programos balsuoti nereikės“, – Eltai teigė Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarė viliasi, kad Seimo nariai pritars naujos Vyriausybės sudėčiai ir trys naujieji ministrai galės prisiekti tą pačią dieną.

„Ministras pirmininkas pristato ministrus, kurie yra keičiami. Trys ministrai bus pristatomi, naujieji ministrai atsakys į klausimus (...) Atskiro balsavimo dėl ministrų nereikia, jie tik prisieks Seime. Bus balsuojama tik dėl įgaliojimų  suteikimo Vyriausybei. Tikimės, kad Seimas balsuos balsų dauguma, kad pasitiki šita Vyriausybe, o ne tik, kad prezidentas ja pasitiki, ir Vyriausybės programa bus toliau įgyvendinama. (...) Tuomet ministrai prisieks“, – teigė R. Baškienė.

Primename, kad atnaujintoje Vyriausybėje turėtų keistis trys ministrai. Po prezidento dekreto susisiekimo ministrą Roką Masiulį turėtų pakeisti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas J. Narkevičius. Vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną pakeis taip pat LLRA-KŠS atstovė R. Tamašunienė. Ji bus vienintelė moteris atnaujintoje XVII Vyriausybėje. Žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį siūloma pakeisti „socialdarbiečiu“ A. Palioniu.

Taip pat nuo lapkričio 1 dienos V. Sinkevičiui pradėjus darbą Europos Komisijoje, ekonomikos ir inovacijų ministro postą turės užimti kitas asmuo. Numanoma, kad šio ministro kandidatą siūlys koalicinę sutartį pasirašiusi partija Tvarka ir teisingumas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net