Seimas priimtoje rezoliucijoje paragino ES sugriežtinti sankcijas Rusijainuotraukos (21)

2020 rugsėjo mėn. 24 d. 18:50:35 Perskaitė 1119

Seimas paragino ES griežtinti sankcijas Rusijai, o Vokietiją pakvietė atsisakyti „Nord Stream 2" projekto.

 

Tokios nuostatos įrašytos į Seimo ketvirtadienį priimtą rezoliuciją, kurią pateikė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas konservatorius Laurynas  Kasčiūnas. Už šį dokumentą balsavo 47 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 1 parlamentaras.

„Seimas (...) ragina Europos Sąjungą (ES) kuo greičiau patvirtinti ir įgyvendinti vadinamojo Magnickio akto tipo ES sankcijų žmogaus teisių srityje mechanizmą, į kurį būtų įtrauktas asmenų sąrašas ir numatytos Rusijos Federacijos režimui skirtos sankcijos, nukreiptos į konkrečius sektorius",- sakoma rezoliucijoje.

Dokumente Seimas kviečia Vokietiją atsisakyti „Nord Stream 2" dujotiekio projekto, o ES raginama siekti kuo labiau diversifikuoti energijos šaltinius ir tiekėjus.

„Energijos išteklių eksportas yra pagrindinis šaltinis, iš kurio finansuojamos Rusijos agresyvios užsienio politikos iniciatyvos, dažniausiai nukreiptos prieš Baltijos šalis ir kitas Vidurio ir Rytų Europos valstybes", - sakoma dokumente.

Kaip pažymima rezoliucijoje,  Aleksejaus Navalno apnuodijimas dar kartą primena, kad būtina stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2" tiesimą.

„Baltijos jūros dugnu tiesiamas „Nord Stream 2" dujotiekis neturi ekonominio pagrindo ir yra geopolitinis projektas, kuris padidins Europos priklausomybę nuo Rusijos Federacijos tiekiamų gamtinių dujų; (...) Rusijos Federacija tiekiamas dujas dažnai naudoja kaip politinio ir ekonominio spaudimo įrankį nuo dujų pasiūlos priklausomoms šalims, ir „Nord Stream 2" dujotiekis potencialiai gali būti išnaudojamas šiam tikslui, dėl ko susirūpinimą yra išreiškusi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija ( ESBO)", - sakoma rezoliucijoje.

Jos autoriai pabrėžia, kad būtina toliau remti Rusijos Federacijos disidentus, nevyriausybines ir pilietinės visuomenės organizacijas, taip pat nepriklausomą žiniasklaidą ir žurnalistus.

Rezoliucijoje taip pat akcentuojama, kad Rusijos Federacijoje demokratijos, visuotinai pripažintų žmogaus teisių ir laisvių padėtis išlieka kritiška.

Rezoliuciją pasiūlyta priimti atsižvelgiant į 2020 m. rugsėjo 17 d. priimtą Europos Parlamento rezoliuciją „Padėtis Rusijoje: Aleksejaus Navalno apnuodijimas".

Dokumentą inicijavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas kartu su Seimo nariais Aušrine Armonaite, Gabrieliumi Landsbergiu, Audroniumi Ažubaliu, Gediminu Kirkilu, Žygimantu Pavilioniu ir Dovile Šakaliene.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net