respublika.lt

Seimas po svarstymo pritarė pradėti apkaltos procedūrą P.Gražuliui

Publikuota: 2023 gegužės 18 11:55:00, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Petras Gražulis. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį Seimas po svarstymo pritarė laikinosios tyrimo komisijos išvadai pradėti apkaltos procedūrą parlamentarui Petrui Gražuliui.

 


Už laikinosios tyrimo komisijos išvadą balsavo 69 parlamentarai, prieš - 26, susilaikė 19 Seimo narių.

Jei Seimas šią iniciatyvą palaikys ir priėmimo stadijoje, apkaltos procesas bus perduotas toliau nagrinėti Konstituciniam Teismui (KT).

KT pripažinus P. Gražulį kaltu, jis netektų Seimo nario mandato ir teisės dalyvauti rinkimuose 10 metų.

Balsavimu už kitą Seimo narį įtariamas parlamentaras P. Gražulis piktinosi Seime užgimusia iniciatyva inicijuoti jam apkaltą.

„Kodėl iš tokios dulkės pučiamas didžiulis debesis? O tam, kad užgožtų korupcines, politines įvairiausias miglas. Paleidžiama didžiulė migla", - Seimo posėdžio metu piktinosi P. Gražulis.

„Kam reikalingas šis skandalas? Kad aš esu rakštis valdantiesiems, kad niekada neinu su sistema", - savo versiją pateikė politikas.

Savo ruožtu konservatorių frakcijai priklausantis parlamentaras Kęstutis Masiulis stebėjosi opozicijos sprendimu ginti P. Gražulį.

„Dabar visa opozicija mūru stoja už P. Gražulį, apsimesdama, kad nėra fakto, meluodama iš esmės, kad nėra fakto. Faktas akivaizdus - visa Lietuva, jeigu tik turėjo noro, galėjo metyti, kaip P. Gražulis tiesia ranką į L. Jonausko mygtukus. Ir dabar kolega sako, kad tai yra cirkas arba kaip galima viena ranka taip greitai paspausti", - posėdžio metu teigė K. Masiulis.

Parlamentaras taip pat akcentuoja, kad Seimui pritarus apkaltos procedūros pradėjimui, klausimas dar keliaus į Konstitucinį Teismą.

„Jeigu Konstitucinis Teismas sakys, kad čia nėra faktų, neįrodomas faktas, tai ji subliukš. Tai nėra ko pergyventi", - pabrėžė jis.

ELTA primena, kad prieš beveik savaitę Seime specialioji tyrimo komisija nusprendė, kad pakanka duomenų pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Petrui Gražuliui.

Apkaltos iniciatyvos P. Gražulis sulaukė po to, kai pernai, rugsėjo 15 d. Seimo posėdžio metu, balsuodamas už parlamentarą Liną Jonauską, politikas „savo sąmoningais veiksmais pažeidė Seimo statutą, Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintą sąžiningumo principą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir (ar) sulaužė Seimo nario priesaiką". Pažeidimą konstatavo Seimo etikos sargai.

Dėl šios priežasties Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri tiria Tautos ir teisingumo sąjungos lyderio elgesį ir pateiks išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procedūrą. Išvadas parlamentarams komisija buvo įpareigota pateikti iki šių metų gegužės 17 d.

Visgi, P. Gražuliui gresia apkalta ir kitu pagrindu. Praėjusių metų birželį Apeliacinio teismo sprendimu politikas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Byloje nustatyta, kad veikdamas privataus juridinio asmens, t. y. bendrovės „Judex", interesais, jis neleistinai kišosi į valstybės tarnautojų veiklą, skatindamas juos nesilaikyti teisės aktų reikalavimų bei atlikti neteisėtus veiksmus, taip pat naudojosi šios bendrovės jam suteiktomis lėšomis.

Pripažinta, kad tokiais veiksmais P. Gražulis diskreditavo Seimą, sumenkino Seimo nario vardą, valstybės politiko patikimumą ir prestižą ir taip padarė didelę neturtinę žalą valstybei. Tačiau politikui apskundus teismo sprendimą, klausimas kol kas vis dar nagrinėjamas Lietuvos Aukščiausiame Teisme.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F

Dienos klausimas

Ar pritariate pedagogų streikui?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Š.m. antrame ketvirtyje vidutinės darbo pajamos šalyje siekė 1230 eurų „į rankas“. Jūsų pajamos:

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+10 +16 C

+4 +12 C

 

+10 +16 C

+10 +14 C

+11 +15 C

 

+7 +10 C

0-10 m/s

0-11 m/s

 

0-13 m/s