Sausio 23-30 d. vyks neeilinė Seimo sesijanuotraukos (3)

2020 sausio mėn. 15 d. 10:26:40 Perskaitė 814

Seimui nepavykus pratęsti rudens sesijos, šių metų sausio 23-30 dienomis šaukiama neeilinė parlamento sesija.

 

Atsižvelgusi į 50 Seimo narių iniciatyvą, ją sušaukti nutarė trečiadienį posėdžiavusi Seimo valdyba.

Preliminariai planuojama, kad plenariniai posėdžiai bus rengiami sausio 23 d.,30 d., prireikus -  ir sausio 28 d.

Seimas dar turi neužbaigtų darbų, taip pat planuojama naujo ekonomikos ir inovacijų ministro priesaika. Tačiau daugiausia dėmesio per neeilinę sesiją turėtų sulaukti aplinkosauginės problemos.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad neeilinė Seimo sesija šaukiama dėl skubių sprendimų, reikalingų siekiant suvaldyti gamtai ir žmogaus sveikatai galinčią kilti žalą, o taip pat reaguojant į pastarųjų mėnesių įvykius Klaipėdoje ir Alytuje.

Sesijos metu planuojama priimti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės bei lydinčių teisės aktų pakeitimus, kuriais siekiama ne tik suvaldyti taršą Klaipėdoje, bet ir kuo greičiau nustatyti kitus pažeidimus, suteikiant pareigūnams papildomus įrankius nutraukti žalingą veiklą, o taip pat būtų stiprinama kvapų kontrolė bei gerinamos aplinkos atkūrimo sąlygos, atsiras privalomasis nurodymas dėl aplinkos atkūrimo, kurį galės duoti kontroliuojančios institucijos. Jis būtų duodamas teršėjui tuo atveju, jei šis nevykdo aplinkos atkūrimo plano.

 „Aktyvių ir pilietiškų visuomenės narių iniciatyva daugėjant informacijos apie galimus gamtosauginius pažeidimus įvairiuose Lietuvos miestuose, Seimo nariai siekia paspartinti reikalingų teisės aktų priėmimą. Įstatymų projektų priėmimas suteiks daugiau galių aplinkosaugininkams ir kitų institucijų pareigūnams tikrinti įmones, atsivežant ir diegiant tam reikiamą įrangą, kad nebūtų galima nuslėpti taršos faktų, o privalomieji nurodymai užtikrins savalaikį aplinkosaugininkų įsikišimą sprendžiant aplinkai žalingas situacijas. Destruktyvių opozicijos veiksmų dėka, jai blokavus rudens sesijos pratęsimą, esame priversti inicijuoti sudėtingesnę procedūrą – šaukti neeilinę Seimo sesiją, nes, matant susiklosčiusią situaciją, negalime delsti su įstatymų priėmimu,“ – sako R. Karbauskis.


"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net