S. Skvernelis toliau laikosi pozicijos, kad A. Bilotaitė turėtų atsistatydinti: trūksta elementarios patirtiesnuotraukos (145)

2021 rugpjūčio 04 09:49:00 Perskaitė 1380

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis nekeičia praėjusią savaitę išsakytos pozicijos, kad vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė turėtų trauktis iš pareigų, kadangi, jo nuomone, nelegalių migrantų krizė šiuo metu valdoma „pavėluotai, besiblaškant, chaotiškai“.

 

„Kad ta krizė bent būtų valdoma, tada būtų galima kalbėti. Iššūkis toks neeilinis, bet, ypač pradžioje, matyt, visi mes pasigedome pakankamai ryžtingų, subalansuotų, apgalvotų, nuoseklių Vidaus reikalų ministerijos veiksmų. Ar tai būtų komunikacija su gyventojais, sprendimai, kokios taktikos laikosi mūsų specialiosios tarnybos, ar tai būtų labai aiškiai, pagal aiškius kriterijus pasirinkti migrantų apgyvendinimo tikslai. Galiausiai, kokiu mastu mes giname savo sieną“, –  trečiadienį LRT radijui sakė S. Skvernelis.

Politikas įsitikinęs, kad vidaus reikalų ministrei daugelyje sričių trūksta patirties.

„Matyt, elementarios, vadybinės, valstybinės patirties trūkumas, blaškymasis tą krizę tik gilino“, –  įsitikinęs jis.

Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys įsitikinęs, kad migrantų krizės akivaizdoje opozicija išlieka gana konstruktyvi ir teikia siūlymus šiai situacijai spręsti.

„Pakankamai daug racionalių pasiūlymų teko ir man pateikti, pakentėjus gana ilgai ir tikintis, kad galbūt kažkas vyks. Tie pasiūlymai beveik visi yra įgyvendinti arba įgyvendinami“, –  tvirtino opozicijos lyderis.

Reaguodamas į valdančiųjų išsakytą mintį, kad opozicija šios krizės metu turėtų ne kritikuoti, o padėti, „valstietis“ priminė, kaip konservatoriai ir visa buvusi opozicija elgėsi buvusios daugumos atžvilgiu, kai ši susidūrė su tuomet dar nauja COVID-19 pandemija.

„Ponia Bilotaitė galėtų prisiminti pirmąją pandemiją ir kaip opozicija tuo metu elgėsi Vyriausybės atžvilgiu. Tikrai mes taip nesielgiame, bent jau didžioji dalis opozicinių partijų, frakcijų teikia racionalius, konkrečius pasiūlymus, o tuo metu, kai mums teko susidurti, buvo beatodairiška kritika, tikrai tokios konstruktyvios pagalbos nesulaukėme. Kaip visada, politikoje lazda turi du galus“, –  priminė S. Skvernelis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net