Rusijos URM: iš šalies išsiunčiami du Lietuvos diplomatai, po vieną – Latvijos ir Estijosnuotraukos (48)

2021 balandžio 28 12:58:00 Perskaitė 463

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbė, kad, pagal abipusiškumo principą, iš Rusijos išsiunčiami du Lietuvos ir po vieną Latvijos bei Estijos diplomatą.

 

Pasak ministerijos taip pat išsiunčiami trys Slovakijos diplomatai. Visi pareigūnai Rusiją palikti esą turės per savaitę.

Lietuvos, Latvijos ir Slovakijos ambasadoriai bei Estijos ambasados atstovas anksčiau trečiadienį buvo iškviesti į Rusijos URM Maskvoje.

„Diplomatinių misijų vadovams išreikštas griežtas protestas dėl provokacinių ir niekuo nepagrįstų veiksmų, išsiunčiant Rusijos ambasadų pareigūnus šios Baltijos šalyse. Nurodyta, kad Vilnius, Ryga ir Talinas toliau laikosi atvirai priešiško kurso mūsų šalies atžvilgiu, šiuo atveju prisidengdami pseudosolidarumu su nepagrįstais Čekijos veiksmais Rusijos atžvilgiu“, – sakoma Rusijos URM pranešime.

Balandžio 17 dieną Čekijos Respublikos vyriausybė paviešino informaciją apie beprecedentį ginklų sandėlio 2014 metais sprogdinimą Vrbetice mieste (Čekija) bei nepaneigiamus įrodymus, jog šį pavojingą išpuolį suplanavo ir organizavo Rusijos specialiosios tarnybos. Reaguodama į šį įvykį, Čekijos Respublika personae non gratae paskelbė 18 Rusijos ambasados Prahoje darbuotojų, dirbusių po diplomatine priedanga ir vykdžiusius žvalgybines įtakos operacijas visoje šalyje. Siekdamos parodyti solidarumą su Čekija, praėjusią savaitę apie išsiunčiamus Rusijos atstovybių darbuotojus pranešė Lietuva, Latvija ir Estija, Slovakija bei Rumunija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net