R.Masiulis atšaukė A.Vaitkų iš pareigųnuotraukos (15)

2019 kovo mėn. 25 d. 16:30:00 Perskaitė 1173

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pirmadienį pranešė atšaukiantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinį direktorių Arvydą Vaitkų iš pareigų.

 

„Šiandien pasirašiau įsakymą dėl atšaukimo Valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Vaitkaus iš pareigų. Šiandien ponas Vaitkus pranešė apie savo atsišalinimą (atšauktą nusišalinimą. - ELTA) nuo sprendimų priėmimo tam tikrų bendrovių uoste. Tai verčia reaguoti nedelsiant. Šiandien gavau valdybos nuomonę, valdyba abejoja, kad A. Vaitkus gali pilnavertiškai atlikti savo pareigas. Įvertinus šias aplinkybes A. Vaitkus yra atšaukiamas iš pareigų“, - pranešė R. Masiulis.

Susisiekimo ministras neatmeta galimybės, kad toks sprendimas gali kainuoti ir jo postą.

„Neatmesčiau situacijos, kad šis sprendimas gali kainuoti ir man postą, bet mano darbas yra tarnauti valstybei. (...) Tikrai neskatinau pono Vaitkaus eiti į rinkimus, juolab su tuo sąrašu įmonių, kurias jis privalo prižiūrėti. Kai jis grįžo į uostą, kaip jis gali prižiūrėti savo politinius partnerius objektyviai, juolab šiandien pareiškęs nusišalinimo atšaukimą“, - sakė R. Masiulis.

Kaip patikino ministras, pirmadienis yra paskutinė A. Vaitkaus darbo diena. A. Vaitkų laikinai pavaduos uosto infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė.

ELTA primena, kad R. Masiulis sausį nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo A. Vaitkaus rinkimų kampanijoje.

Vasario pradžioje LRT Tyrimų skyrius paskelbė publikaciją, kurioje aprašoma, kaip kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu į Klaipėdos merus kandidatuojantį A. Vaitkų parėmusiems uoste veikiantiems verslininkams buvo sudaromos palankesnės sąlygos vykdyti veiklą. KVJUD teigia, kad LRT Tyrimų skyriaus parengta publikacija yra tendencinga, šališka bei klaidinanti visuomenę. Dėl to kovo 15 d. kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

Vasario 20 d. VTEK pagal gautą prašymą pradėjo tyrimą, ar A. Vaitkus neturėjo savo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenų, kurie, esą, paaukojo lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo A. Vaitkus kandidatuoja į mero pareigas, ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų Klaipėdos uoste turinčiomis įmonėmis.

Po rinkimų, kovo 18 d., A. Vaitkus grįžo vadovauti Klaipėdos uostui, tačiau, kaip Eltai sakė R. Masiulis, jis liko nušalintas nuo sprendimų, susijusių su tomis įmonėmis, su kurių vadovais galimai turėjo neskaidrių ryšių.

Susisiekimo ministras taip pat sakė, kad kyla klausimas, ar A. Vaitkaus pavaldiniai neturi interesų konflikto, jei jie spręs tų įmonių klausimus. Dėl to ministras sakė kreipęsis į VKC, VTEK ir įmonės valdybą, kad jos įvertintų situaciją.

VKC nurodė, kad turi būti siekiama, jog valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą.

VKC teigimu, prieš priimant sprendimą dėl įmonės vadovo skyrimo ar šalinimo, savininkas turėtų konsultuotis su įmonės valdyba, kuri šiuo atveju yra arčiausiai įmonės vadovo ir, kaip teigiama pranešime, gali geriausiai įvertinti susidariusios situacijos įtaką įmonės veiklos perspektyvoms.

KVJUD pirmadienį surengė spaudos konferenciją, skirtą aptarti aktualijas. Joje A. Vaitkus pranešė, kad atšaukė savo nusišalinimą, argumentuodamas, kad tam nėra jokio pagrindo.

„Iš karto po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino rezultatus, kaip naujai išrinktas tarybos narys atnaujinau savo viešųjų ir privačiųjų interesų deklaraciją. Joje aiškiai yra nurodyti ryšiai su visais tarybos nariais. Viskas yra deklaruota viešai, todėl dirbant neliko jokio pagrindo toliau nusišalinti“, - pranešime cituojamas A. Vaitkus.

Iš karto po to apie rengiamą konferenciją pranešė ir Susisiekimo ministerija.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net