R.Karbauskis: valdantieji pateiks kandidatą į Seimo vicepirmininko postąnuotraukos (3)

2019 lapkričio mėn. 13 d. 17:11:19 Perskaitė 1386

Valdančiųjų partijų koalicinė taryba ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl kandidato užimti atsilaisvinusią Seimo pirmininko pavaduotojo kėdę, sako Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

 

„Manau, kad rytoj (ketvirtadienį) valdančiosios koalicijos taryba, kuri turi daugumą Seime, tą įrodėme vakar, priimsime sprendimą dėl papildomo Seimo pirmininko pavaduotojo. Atitinkamai įvardinsime asmenį, kurį siūlome į pavaduotojus“ ,- sakė R. Karbauskis.

Jeigu Seimo pirmininkas Viktoras  Pranckietis neteiktų to kandidato, jo nuomone, bus aišku, kad tai yra opozicijos nurodymas.

„Seimo pirmininkas gali neteikti to siūlymo tiesiog sąmoningai. Bet tada bus visiškai aišku, kad tai yra opozicijos nurodymas neteikti pavaduotojo ir tai bus akivaizdus kenkimas valdančiajai daugumai. Kodėl Seimo pirmininkas nenori teikti? Todėl, kad po to, kada pateiks kandidatą į Seimo vicepirmininkus  ir jis bus išrinktas, jis atsidurs Seimo valdyboje mažumoje. Mano pozicija sutampa su premjero pozicija, kad valdanti dauguma turi turėti daugumą Seimo valdyboje ir tai yra logiška. Bet koks bandymas specialiai neleisti atstatyti daugumos valdyboje yra kenkimas pirmiausia visai valstybei, nes Lietuvos žmonės yra suinteresuoti, kad būtų stabilus Seimas, kad jis priiminėtų sprendimus“,- sakė R. Karbauskis.

Pasak jo, dabar turime tokią anekdotinę situaciją. „Seimo pirmininkas įsikabinęs į kėdę ir opozicija juo manipuliuoja. Šiandien jie gali bet ką blokuoti Seime, rengti kažkokius nenumatytus posėdžius ir daryti tai, kas buvo daryta praeitą  savaitę, kada iš tikrųjų cirkas buvo. Tą cirką padarė opozicija kartu su Seimo pirmininku“,- sakė R. Karbauskis.

Jo vertinimu, V. Pranckiečio kalbėjimas, kad jis  neteiks kandidato į atsilaisvinusią Remigijaus Žemaitaičio kėdę, rodo pozicijos derinimą su opozicija.

„ V. Pranckiečio pareiškimai apie tai, kad jis nesiūlys papildomai vieno pavaduotojo rodo, kad ta pozicija yra suderinta su opozicija, nes dabartinėje situacijoje Seimo valdyboje jo balsas yra lemiamas  ir tokiu atveju jis garantuoja opozicijai daugumą valdyboje. Šnekėjimas, kad Seimo pirmininkas atstovauja daugumai yra juokingas dėl to, kad pradedant nuo to, kaip jis agituoja rinkimuose už opozicijos kandidatus, baigiant tais veiksmais, kurie šiandien vyksta valdyboje, jis aiškiai atstovauja opoziciją ir šitoje vietoje niekas pozicijoje nepatikės tuo, kad ji atstovauja kitaip“, - sakė R. Karbauskis.

Trečiadienį po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais Seimo pirmininkas V. Pranckietis sakė, jog sutarta neteikti naujų kandidatų į Seimo vicepirmininko postą.

„Sutarėme, kad kol kas Statuto pataisų neteikiame ir naujų kandidatų į pavaduotojus neteikiame. (... ) Aš tariuosi su seniūnais ir seniūnai man patarė elgtis taip ir aš pritariu tam patarimui“, – teigė V. Pranckietis.

Šiuo metu Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net