R.Karbauskis: klausimo dėl valstybinių vaistinių darbotvarkėje šiandien nebusnuotraukos (5)

2020 rugsėjo mėn. 17 d. 12:57:29 Perskaitė 819

Seime ketvirtadienį turėjus galutinai balsuoti dėl pataisų, numatančių valstybines vaistines, „valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad šis darbotvarkės klausimas turėtų būti perkeltas į kitos savaitės posėdį.

 

„Šiandien to klausimo darbotvarkėje nebus. Mes suprantame, kad konservatoriai, liberalai, socialdemokratai balsuos prieš šitą pasiūlymą. Šiandien yra Vyriausybės posėdis, kuriame dalyvauja pora ministrų, kurie yra Seimo nariai, premjeras, ir mes tiesiog nedrįsime rizikuoti šito įstatymo priėmimu, nes norime jį priimti, jis reikalingas", - žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

„(...) Prie klausimo planuojame grįžti arba kitą antradienį, arba ketvirtadienį", - sakė parlamentaras.

Priėmus pataisas, ligoninės vaistinėje medikamentai būtų parduodami ir kitiems gyventojams, ne tik gydomiems ligoninėje, kaip yra dabar. Pasak R. Karbauskio, žmonėms taip būtų patogiau.

„Įstatymo projektas numato, kad tos vaistinės, kurios šiandien veikia sveikatos apsaugos įstaigose ir pardavinėja vaistus stacionaro ligoniams, galėtų po įstatymo priėmimo pardavinėti ir visiems kitiems", - sakė „valstiečių" lyderis.

„Žmonėms bus patogiau, jie, pabaigę gydytis stacionare, galės įsigyti norimus vaistus ir (...) jiems nereikės eiti kitur", - pridūrė R. Karbauskis.

Valdantieji teigia, kad valstybinių vaistinių steigimas padidins konkurenciją.

Savo ruožtu Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė sakė, kad iciatyva steigti valstybines vaistines ne padidintų konkurenciją rinkoje, o ją iškreiptų, sukurdama skirtingas sąlygas verslui.

„Šis projektas negali paaiškinti jokio kito tikslo, kaip tik norą įvesti valdiškų vaistinių tinklą. Čia negalime kalbėti, kad tokiu būdu valstybė didins konkurenciją, priešingai, ji ją iškreips, sukurdama skirtingas sąlygas verslui, naudodama valstybės infrastruktūrą, švaistydama mokesčių mokėtojų pinigus ir didindama korupciją", - Eltai anksčiau teigė K. Nemaniūtė-Gagė.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net