R.Karbauskis apie P.Gražulio neliečiamybės atėmimą: aš balsuosiu „už“nuotraukos (4)

2019 birželio mėn. 25 d. 11:18:34 Perskaitė 595

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad balsuos už tai, kad būtų panaikinta Seimo nario Petro Gražulio teisinė neliečiamybė.

 

„Tai atviras balsavimas. Jūs matysite, aš balsuosiu „už“, - antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija pasiūlė Seimui patenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymą ir panaikinti Seimo nario P. Gražulio teisinę neliečiamybę.

Antradienį už tai balsavo 6 komisijos nariai, 5 buvo prieš. „Valstietis“ Audrys Šimas siūlė komisijos darbą pratęsti, tačiau tam nebuvo pritarta.

Seimo Statutas numato, kad kai tyrimo komisija parengia ir paskelbia savo išvadą, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimas įrašomas į Seimo artimiausio posėdžio darbotvarkę.

Prokurorai nutarė prašyti Seimo panaikinti parlamentaro P. Gražulio teisinę neliečiamybę, įvertinę duomenis, surinktus ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo.

Pats P. Gražulis kaltinimus kategoriškai atmeta ir laiko tai politiniu susidorojimu.

Seimo Statutas numato, kad jeigu tyrimo komisijos išvadoje siūloma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, Seimo protokolinis nutarimas sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net