respublika.lt

Rinkimų sistemos revizija: klausimų daugiau nei atsakymų - straipsnio komentarai:

 • R
  Rinkimai 2021 gegužės 10 12:19:17

  Prezidentas turi būti renkamas tiesiogiai. Į Seimą taip pat privalo būti renkami vienmandatėse, o ne pagal gaujų sąrašus.

  3 0
  Atsakyti
 • P
  Patriotas 2021 gegužės 01 19:17:39

  Konservatoriai su liberalais nori išlikti amžiams- kaip bolševikai su Leninu priešaky.Kada jie bus išslaptinti? štai ką reikia lelti į viešumą, bet taip pat nieko jiems gero neduotų, nes ten susirinkę visi tie patys įslaptinti, aišku neprabalsuos.Reikėjo tai daryti anksčiau, dabar jau per vėlu, nes kai kurie jau mirę, vienas visai neseniai A A jam

  10 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 gegužės 01 18:46:49

  nustokime kliedeti apie prezidenta, seima ir vyriausybe, visa tsi buvo iki 2004 m. 2004 m.atsirado aukstesni uz LR Konstitucija ES istatymai, Lietuva automatiskai tapo kolonija. Musu prezidentss Nauseda, gaves nurodyma is JAV ambasados, pripazino Ciuchanovskaja prezidente, padare kasmetini keleto milijardu euru nuostoli Lietuvai. Kam jis dirba? Kam dirba, tas tegul ir renka ir alga moka! Seimas, tik pabandes pasiaiskinti kur LRT tv deda musu milijonus, buvo psiustas posiol nato! Kam mums toks dvasna reikalingas? Vyriausybe antri metai laiko mus uzdariusi, senmerges negali ikirsti, kad karantinas, tai tik 40 dienu, visos kitos dienos, tai genocidas, uz kuri teks atsedeti. Kam tos senmerges dirba, tas Sorosas, ar Geitsas, tegu jas ir peni.

  7 0
  Atsakyti
 • s
  senis 2021 gegužės 01 18:28:29

  iki galo bezdalo neskaiciau. Kol Lietuvoje yra JAV ambasada, prezidento rinkti nereikia is viso, tai tik tuscias laiko gaisinimas ir vejais paleisti pinigai. Palyginkime, koki svori butu tureje Ciuchanovskajos pripazinimas Baltarusijos prezidente, jeigu ta butu pripazines ne koks tai nauseda, o JAV pasiuntinys? Dabar, turedami t.v.prezidenta, gavome keleto milijsrdu nuostoli kasmet. JAV neatlygins, sakys jusu glusas prezidentas taip pats nusprende. Kol seime sedi 70 sarasiniu Kremliaus agentu kgbistu, seimo rinkimai neturi jokios prasmes. Jeigu jie Putino nurodymu dar 75 m.uzslaptino tuos kgbistus, jie ir toliau dirbs Kremliui. Lansbergiu psklykavimai, rusai puola, visada derinami su Putinu. Kad Lietuvos rinkimu sistema butu nuosekli ir isbaigta, teliko uzdrausti tiesioginius meru rinkimus. Jeigu jau skirstome seniunus, reikia pradeti skirstyti ir merus. Tik pervadinti juos reiketu merinais. Tada Lietuvoje fasistine diktatura bus konkreti, pritaikyta azijatu mentalitetui.

  7 0
  Atsakyti
 • N
  Nuomonė 2021 gegužės 01 16:03:40

  Labai įdomūs ir geri pasiūlymai gerb. Krupavičiaus ir Rubavičiaus.Ypač apie savivaldą ir KT sprendimus. Dveji tiesioginiai merų rinkimai įvyko - tada KT nusprendė,kad prieštarauja Konstitucijai.Ir dar. "Leido" merams dirbti iki 2023 metų? NESUPRANTAMAS sprendimas!

  7 0
  Atsakyti
 • L
  LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2021 gegužės 01 12:34:46

  Dėmesio Vieningai varom budelių gaują lauk * Tekstas Jau 8 paskutinieji seimai yra a_p_s_i_š_a_u_k_ė_l_i_a_i (antikonstituciniai). Vadovaujantis visagale konstitucija, seimas - antikonstitucinė (neteisėta) sueiga, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (kai sąrašinių negali būti seime), o daugiau apie tai naudojant nuorodą internete - ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo. Lauk iš seimo! * Adresatai: viktorija.cmilyte@lrs.lt ausrine.armonaite@lrs.lt gabrielius.landsbergis@lrs.lt ir tt.__ _______________ Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste. 2021 gegužės 1

  9 0
  Atsakyti
 • X
  XXXL 2021 gegužės 01 11:23:51

  Šį kartą "konstitucinės dvasios" (konservuotų-liberastinių padugnių liokajai) pašnibždėjo savo duondaviams, kad nedera XXI amžiuje valstybės perversmą vykdyti smetoniškais (banditiškais) metodais - užtenka pasitelkti vieną kitą sinkevičių bei vieną kitą valatką (runkelyno apdorojimui) ir išprievartauti Konstituciją, garsiai trimituojant apie galutinę demokratijos pergalę Marijos Žemėje. Tauta liks amžiams dėkinga dabartiniams valdžiasnukiams už tai, kad nuo šiol nebereikės vaikščioti į jokius rinkimus (viskuo pasirūpins jie patys) ir daugiau laiko galima bus skirti euro-atlantinei gimnastikai bei pratimams.

  10 0
  Atsakyti
 • k
  klausymelis 2021 gegužės 01 11:07:10

  Kam mums tas Seimas? Yra KT tegul ir valdo pasitardamas su dvasiom. Renkam tą Seimą, išlaikom, o viską vietiek sprendžia KT.

  12 1
  Atsakyti
 • K
  Kaimietis 2021 gegužės 01 10:50:18

  Visa velniava baigtus isvaikius ta niekseliu gauja-Konstitucini teisma.

  14 0
  Atsakyti
 • R
  Rimtautas - TAI TIK MANO NUOMONĖ 2021 gegužės 01 09:52:28

  pradėti reikia nuo to kad Tauta privalo turėti teisę į Referendumą surinkusi 50 000 balsų. Referendumai privalo būti pravedami 2 kartus per metus. . T.y. reikia referendumo kad Tauta turėtų teisę pravesti referendumą

  22 0
  Atsakyti
 • L
  LT 2021 gegužės 01 08:57:45

  valdantieji jau dabar suprato,kad jeigu nepakeis rinkimu sistemos,tai cia paskutine ju kadencija.Jie puikiai supranta kad arteja BRISIAUS GALAS

  24 2
  Atsakyti
 • s
  sanoj, 2021 gegužės 01 08:08:59

  1. Seimas renka seimo pirmininką ir viskas, o prezidentą tauta. 2. Panaikinti sąrašinų patekimą į seimą. 3. Jeigu išrinktas seimūnas tampa ministru, turi atsisakyt seimo nario mandato. Man atrodo, kad čia gaunasi interesų konfliktas. Seimas yra įstatymų leidėjas, o ministerijos įstatymų vykdytojos, taigi įstatymus leidžia sau. Tada ir ministrai dirbtų efektyviau, nesišspirtas iš kėdės liktų be nieko, pdabar vėl į minkštą seimo nario kėdę.

  30 1
  Atsakyti
  • n
   nori daug 2021 gegužės 01 08:34:53

   mazai gausi ,nieko.

   8 0
   Atsakyti
  • D
   DEINIS 2021 gegužės 01 10:03:20

   O kiek pradžiai mažai terekia ,išpildyti paminėtus tris punktus ,bet kas tai gali padaryti ir turi daryti ir vėl įsivelsime į diskuciją ir vėl išpradžių o vežimas nei iš vietos Vien tai ,kad permetus negali paskirti KT pirmininko ,ką tas galėtų reikšti o dviejų vyrų ženatvę prakiš dar pavasario sėsijoje ,vo tep.

   10 1
   Atsakyti
 • p
  pagal ''dedule' 2021 gegužės 01 07:51:39

  kuo tuoliau ,tuo daugiau sudmalos ,dabartine valdzia nori valdzioje likti Amzinai ... !

  22 0
  Atsakyti
 • ž
  žmogiškasis veiksnys 2021 gegužės 01 01:00:19

  1. Neturėtų būti galimybės tam pačiam asmeniui vienu metu kandidatuoti ir daugiamandatėje, ir vienmandatėje apygardose. 2. 47-ios apygardos, 47 vietos vienmandatininkams. Bet. Daugiamandatėje apygardoje vietų skaičius nustatomas sekančiai: 94-i mandatai skaičiuojami ne nuo dalyvavusių rinkėjų skaičiaus, bet nuo rinkimų teisę turinčiųjų skaičiaus. Pvz; 2457722÷94=26146(balsų skaičius vienam mandatui) . Tokiu būdu per praėjusius rinkimus TS LKD būtų gavusi 11 vietų, LVŽS - 8, DP - 4, LSP - 4, LP - 4, LRLS - 3, LLRA KŠS - 2, LSDP - 1, CP - 1. Viso partijos būtų gavusios 38-ias vietas, 56-ios vietos liktų laisvos. Bendras seimūnų skaičius būtų 38+47=85. Ką tai lemtų? Partijos būtų verčiamos ne primetinėti kažkieno tai valią visuomenei, o jai atstovauti, kitaip už jas nebalsavę rinkėjai mažintų jų vietų skaičių Seime, o įgaunant pasitikėjimą vietų skaičius didėtų. Vyktų konkurencija ir tarpsisteminiu lygmeniu. Galima svarstyti ir apie vietų gavimą tarprinkiminiu laikotarpiu surenkant balsus

  20 0
  Atsakyti
  • m
   manau 2021 gegužės 01 11:55:32

   Jūs klystate. jeigu asmuo kandidatuoja vienmandatinėje ir daugiamandatinėje apygardose, jis turi daugiau galimybių patekti į seimą. Štai negavęs rinkėjų pasitikėjimo vienmandatinėje apygardoje, jis patenka į seimą pagal partinį sąrašą. tai neteisinga, nes jis asmeniškai rinkėjų pasitikėjimo negavo. O kiek istorijoje tokių pavyzdžių jau buvo? Landsbergis pralaimėjo rinkimus Kaišiadoryse Brazauskui, bet į seimą įsitrynė pagal savo gaujos sąrašą. Iš viso, panaikinus vienmandates apygardas, rinkėjų nebereikės, spręs partijų vadukai. O prezidento postas taps paveldimu, kaip dabar paveldimos ir partijos. Ką gi jie visi nusipelnę gyventi geriau, bet kas dirbs ir juos išlaikys? Jau dabar dirbančių amžiaus vidurkis artėja prie pensijinio amžiaus, jauni išvažiuoja, seni miršta. Liksite prie suskilusios geldos, ponai politikai. Vokite , kol galite.

   6 0
   Atsakyti
  • ž
   žmogiškasis veiksnys > manau 2021 gegužės 01 12:22:25

   O aš apie ką? Neturėtų būti galimybės tam pačiam asmeniui dalyvauti rinkimuose ir sąrašuose ir vienmandatėje vienu metu, turėtų rinktis patys kur kandidatuoti ar su sąrašu daugiamandatėje, ar asmeniškai vienmandatėje. Tarkim, savimi perdėtai pasitikintis partinis nusprendžia sudalyvauti vienmandatėje. Jis neturėtų turėti galimybės būti įtrauktas į partinius kandidatų sąrašus, o pralaimėjęs vienmandatėje patekti į Seimą.

   8 0
   Atsakyti
 • M
  Misteris 2021 balandžio 30 20:22:12

  Aš jau nebenoriu ,kad visokie nevykėliai sorosososai man atstovautų. Galvoju apie Konstitucijos punktą,kuris numato galimybę valdytis patiems be atstovų pagalbos.

  36 0
  Atsakyti
 • r
  romas 2021 balandžio 30 19:45:56

  Patarimas konservatoriams kam keisti rinkimų sistemą geriau įvykdykite valstybės perversmą kaip paslėgė Lietuvių tautos didvyris A. Smetona ir bandė V. Lansbergis išvedęs savanorius į mišką.

  31 0
  Atsakyti
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
 • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos.
 • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
 • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

 • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
 • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
 • RADINYS: Indijos policija ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą, kai medinėje dėžėje, plūduriuojančioje Gangos upėje, surado gyvą ir sveiką naujagimį - dėžės vidus buvo išklotas raudonu audiniu, jame buvo paveikslėliai su indų dievų atvaizdais, taip pat horoskopas, nurodantis mergaitės gimimo datą, laiką ir vardą Ganga – tai vienos iš indų dievybių vardas, kuriuo vadinama ir upė.
 • AFRIKOJE: Botsvanoje rastas trečias didžiausias pasaulio deimantas - kiaušinio dydžio brangakmenis yra 1 098 karatų „retas ir ypatingas“, teigė „Debswana“ įmonės vadovė Lynette Armstrong.
 • PINIGAI: nuo liepos mėnesio vieniši šalpos pensijų gavėjai ir mažų pensijų priemokų gavėjai galės kreiptis į „Sodrą“ dėl vienišo asmens išmokos.

 • APKLAUSA: remiantis naujausia „Deposit Solutions“ apklausa, europiečiai koronaviruso pandemijos metu ėmė mažiau leisti pinigų ir labiau taupyti.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar ketinate švęsti Jonines?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+21 +28 C

+19 +26 C

 

+18 +25 C

+27 +34 C

+20 +33 C

 

+22 +26 C

0-4 m/s

0-8 m/s

 

0-4 m/s

       

Nuorodos