„Respublikos“ archyvai: Kėsinamasi į ekspremjero motocikląnuotraukos (5)

2019 liepos mėn. 15 d. 07:00:00 Perskaitė 1659

Artėjant „Respublikos“ trisdešimtmečiui (rugsėjo 16 d.), tebesklaidome laikraščio komplektus. Patys nustembame: rašyta prieš 20 metų, o atrodo - vakar. Arba šiandien.

 

Seimo LDDP frakcijos narys Algimantas Salamakinas vakar raštu kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas išsiaiškinti, ar buvusiam Vilniaus merui Rolandui Paksui pavaldinių dovanotas motociklas neturėtų būti perduotas valstybės nuosavybėn.

Parlamentaras abejoja

Motociklas „Suzuki Intruder“ R.Paksui buvo įteiktas šiam atsistatydinus iš Vilniaus mero pareigų bei tapus ministru pirmininku.

„Atsižvelgiant į tai, kad R.Paksas buvo paskirtas dirbti į aukštesnes pareigas, t.y. ministru pirmininku, galim traktuoti, jog dovana buvo įteikta kaip papirkimas“, - teigiama parlamentaro rašte Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

R.Paksas šiuo metu yra prezidento Valdo Adamkaus įgaliotas atstovas specialiems pavedimams, tad parlamentaras tikisi, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija galės nagrinėti šio valdininko etiką.

Nustebino kaina

A.Salamakinas neslepia abejonių ir dėl kainos, už kurią, kaip teigia R.Paksas, buvo nupirktas motociklas. Buvusio premjero teigimu, pavaldinių dovanotasis „Suzuki Intruder“ kainavo 12 tūkst. litų, o pinigus šiai dovanai laisva valia surinko patys su meru atsisveikinti panorę savivaldybės tarnautojai.

Tuo tarpu A.Salamakinas teigia gavęs žinių, kad motociklas pirktas ne tik už savivaldybės tarnautojų, bet ir už savivaldybei pavaldžių įmonių lėšas. „Nepatikrintais duomenimis, pinigai dovanai buvo renkami ne tik iš savivaldybės darbuotojų, bet ir iš savivaldybės įmonių bei kitų struktūrų“, - teigė LDDP atstovas.

Be to, parlamentaro žiniomis, R.Paksui dovanotas ne naudotas, o naujas motociklas, kurio tikroji vertė buvusi ne 12 tūkst. litų, o 12 tūkst. JAV dolerių. „Už 12 tūkst. litų naujo motociklo nenupirksi. Man sakė, kad tas motociklas turi defektą - įlenktą sparną, bet jis yra naujas. Kas dovanos seną daiktą?“ - svarstė Seimo narys.

Norėtų nacionalizuoti

LDDP frakcijos narys įsitikinęs, kad R.Paksui pavaldinių dovanotas motociklas turi būti perduotas valstybei.

„Visi turime laikytis įstatymų. Jei įstatymai numato, kad brangesnė nei 500 litų dovana valdininkui yra laikoma valstybės nuosavybe, nesvarbu, kas ją gavo - premjeras ar meras, jis taip pat turi laikytis įstatymų“, - teigė Seimo narys.

A.Salamakinas mano, jog R.Paksas dėl motociklo pateko į painesnę situaciją nei gausias ir brangias dovanas iš pavaldinių prieš kelias savaites gavęs generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia.

R.Paksas įsitikinęs, jog jo ir K.Pėdnyčios atvejai nėra tapatūs, todėl neketina sekti generalinio prokuroro pavyzdžiu. Šis, kilus triukšmui dėl brangių dovanų, nutarė jas grąžinti sveikintojams. „Vienas dalykas gauti dovanų užimant pareigas, kitas - išeinant“, - tvirtino ekspremjeras.

Pasak jo, Vyriausybės vadovo pareigos nebuvo susijusios su miestu, todėl vargu ar savivaldybės darbuotojai dovana norėję jam įsiteikti.

P.S. Kilus triukšmui dėl dovanos, R.Paksas išpirko dovanotą motociklą - Vilniaus miesto savivaldybei sumokėjo 12 tūkst. litų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net