R. Karbauskis dėl Ž. Pavilionio kreipėsi į VSD ir ragina atsistatydintinuotraukos (97)

2021 birželio 10 11:40:00 Perskaitė 2006

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydamas įvertinti žiniasklaidoje paviešintus konservatoriaus Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio veiksmus.

 

R. Karbauskis VSD prašo įvertinti tai, kai, pasak jo, nedraugiškų trečiųjų valstybių piliečiams, net neįsitikinus jų tapatybe, teikiama jautri informacija apie Lietuvos vykdomą politiką, užsienio valstybes, strategines partneres bei neadekvačius, Lietuvos Konstitucijai prieštaraujančius bei žeminančius pasisakymus apie Lietuvos prezidentą.

Panešime spaudai teigiama, kad VSD adresuotame kreipimesi prašoma įvertinti, ar tokie ir panašūs Užsienio reikalų komiteto pirmininko veiksmai nekelia grėsmių nacionaliniam saugumui. VSD taip pat prašoma išsiaiškinti, ar nebuvo daugiau panašių atvejų, kai Seimo narys bendravo su grėsmę nacionaliniam saugumui keliančių tarnybų asmenimis, tai atitinkamai įvertinti, o dabar kuo skubiau pateikti rekomendacijas, kaip tokių Lietuvos vykdomą politiką bei diplomatiją diskredituojančių situacijų konservatorius Ž. Pavilionis galėtų išvengti tolesniame jo, kaip Seimo nario, darbe.

„Situacija yra šokiruojanti ir beprecedentė. Tokios Lietuvos diplomatijos krizės neturėjome per visą Nepriklausomybės laikotarpį. Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis, sąmoningai ar jau nesąmoningai, daro viską, kad diskredituotų Lietuvos diplomatiją, už užsienio politiką atsakingą Lietuvos Respublikos prezidentą pasaulio akyse. Jei prisimintume jo pasisakymus Sakartvele, kai šokiruojančiu savo elgesiu jis sukėlė diplomatinį skandalą, tai galima (ne)pateisinti Sakartvelo saulės arba kartvelų vaišingumo poveikiu, tuo tarpu šiuo atveju už tokį politiko elgesį jis negali likti nenubaustas“, – teigia R. Karbauskis.

R. Karbauskis atkreipia dėmesį, kad nežinomiems asmenims, kurių tapatybe Ž. Pavilionis net nepasivargino įsitikinti, jis atvirauja apie Lietuvos diplomatijos veikimo užkulisius, vertina ir komentuoja Lietuvos Respublikos prezidentą. Pasak politiko, tai yra tie dalykai, kurių pateisinti negalima.

„Šie veiksmai diskredituoja Lietuvą užsienio partnerių akyse, tampa mums nedraugiškų valstybių patyčių ir mūsų valstybės žeminimo objektu. Tokia gėda, kokią jis užtraukė Užsienio reikalų komitetui savo veiksmais, gali būti nutraukta tik vieninteliu būdu – Ž. Pavilioniui garbingai prisiimant atsakomybę ir atsistatydinant iš einamų pareigų“, –  taip pat akcentuoja LVŽS pirmininkas.

Pasak LVŽS pirmininko, į susidariusią situaciją kitaip turėtų reaguoti ir premjerė I. Šimonytė bei užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. R. Karbauskio teigimu, Ž. Pavilionis savo veiksmais diskredituoja ir juos. Tad R. Karbauskis tikisi, kad tiek Premjerė, tiek ministras Gabrielius Landsbergis paneigs Ž. Pavilionio žodžius, nes, priešingu atveju, pasak jo, valdančiųjų požiūris į valstybę ir prezidentą jau tampa problema.

R. Karbauskis taip pat pažymi, kad Ž. Pavilionis turi suprasti, jog jis yra pavirtęs kliūtimi sklandžiam diplomatinės tarnybos darbui ir ją jau diskreditavo tokiu mastu, kad tolesnis jo, kaip komiteto pirmininko, darbas, tampa neįmanomu.

„Ką geriausia galėtų padaryti Ž. Pavilionis dabar – atsistatydinti ir leisti situacijai nurimti, nustoti kelti skandalus ir liautis elgtis mažų mažiausiai neadekvačiai. Net atstatydinimo procedūros pradėjimas padarytų žalą valstybei, nes gėdinga situacija būtų vėl ir vėl eskaluojama“, – teigia LVŽS pirmininkas

„Yra ir kitų aplinkybių, kurios labai apmaudžios ir rodančios, kad Ž. Pavilionis į savo, kaip komiteto pirmininko, pareigas, žiūri labai neatsakingai. Kad ir vykimas į komandiruotę, per kurią įvyko Ž. Pavilionio santuoka, už valstybės lėšas, arogantiški jo pareiškimai, bandant pateisinti savo veiksmus, kaip ypač svarbaus ir nepakeičiamo asmens, praktiškai vienintelio, kurio pastangomis buvo apginta Lietuva nuo okupantų ir priimta į ES“, – taip pat teigia R. Karbauskis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net