Prezidento patarėjas: mokesčių sistema turi būti stabilinuotraukos (2)

2020 lapkričio 30 13:02:17 Perskaitė 387

Pirmadienį Prezidentūroje vykusioje nuotolinėje diskusijoje apie mokesčių sistemą sutarta, kad ji turi išlikti stabili, sako prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta. Jo teigimu, taip pat prieita prie išvados įkurti Mokesčių ekspertų grupę.


„Diskusijoje rastas sutarimas, kad mokesčių sistema turi būti stabili, prisiminus, ką diskutavome viešoje erdvėje prieš 12 mėnesių - apie begalę naujų mokesčių, kurie galbūt galėtų įsigalioti po kelių savaičių. Prezidento nuomone, taip neturi būti ir reikėtų aiškiai mokesčių administravimo įstatymuose įtvirtinti, kad mokesčiai turėtų būti patvirtinti ir įsigaliotų ne greičiau nei po 6 mėnesių", - spaudos konferencijoje sakė Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas Simonas Krėpšta.

Jo teigimu, diskusijoje taip pat akcentuotas mokesčių teisingumas.

„Ne naujiena, kad vienas iš pavyzdžių yra skirtingas pajamų apmokestinimas. Priklausomai nuo to, kokia forma gaunamos pajamos, apmokestinimas skiriasi kartais pagal atskiras pajamų grupes. Tai turi būti spręstina", - sakė S. Krėpšta.

Jis užsiminė, kad diskusijoje prieita prie išvados įkurti Mokesčių ekspertų grupę.

„Čia priėjome vieningos išvados, kad yra prasminga įkurti Mokesčių ekspertų grupę, kuri nuosekliai dirbtų tuo klausimu ir per ateinančius 6 mėnesius suderintų ir pasiūlytų sprendimus Seimui", - sakė prezidento patarėjas.

Tuo metu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sakė, kad „svarbu pabrėžti, jog ši diskusija nėra preliudija į naujus mokesčius."

„Mokesčių sistemoje turime elgtis kaip krištolo parduotuvėje ir nedaryti staigių judesių. Tai nereiškia, kad negalime diskutuoti apie mokesčių sistemą ir atvirkščiai - yra gerai diskutuoti prieš priimant sprendimus, kad nebūtų pažeisti žmonių teisėti lūkesčiai", - sakė M. Majauskas.

Paklaustas, ar valdantieji rengiasi peržiūrėti mokestines lengvatas, jis sutiko, kad kai kurias peržiūrėti reikės, tačiau atkreipė dėmesį, kad tai nėra artimiausių kelių savaičių užduotis.

„Šiandien turime užtikrinti, kad mokesčių sistema yra stabili ir jokių staigių judesių, jokių staigių pakeitimų čia nebus. Kalbant apie 4 metus, partijos, sudarančios valdančiąją kadenciją, ne kartą kalbėjo apie „gyvulių ūkį" ir apie poreikį peržiūrėti tam tikras mokestines lengvatas. Didesnį aiškumą matysime, kai bus suformuota nauja Vyriausybė", - sakė M. Majauskas.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net