respublika.lt

Prezidento kantrybė nėra beribė

(0)
Publikuota: 2020 rugpjūčio 07 07:00:21, Danas NAGELĖ
×
nuotr. 6 nuotr.
Prezidentas Gitanas Nausėda. Stasio Žumbio nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda, kuris pirmuosius savo vadovavimo šaliai metus susilaikydavo nuo kritikos, išskyrus nepasitikėjimo pareiškimą susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, vakar pratrūko. Nuo jo kliuvo iškart dviem kitiems ministrams. Tiesa, kaip pastebi politologas prof. Algis Krupavičius, vakarykštė kritika yra visiškai pagrįsta.



Švietime - ne naujokas

Prezidentas Gitanas Nausėda, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus, stebisi švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus pasisakymais, kad švietime reikalingi sisteminiai pokyčiai.

„Aš irgi sutikčiau, kad sisteminių pertvarkymų reikia, bet tai sako ministras, kuris jau baigia savo kadenciją. Natūraliai kyla klausimas, gerbiamas ministre, jūs į šį postą ne prieš du mėnesius atėjote, jūs praktiškai dirbate keletą metų ir tai netgi ne pirma kadencija. Taip, aš sutinku, kad tai tikriausiai visų 12 metų klausimas, kaip ir Astravo AE atveju. Tai yra 12 metų besitęsiančios bėdos, nes tie vaikai pasiekė brandą ne per vienerius metus. Jie pradėjo mokyklą ir baigė mokyklą, bet, deja, matematikos žinios nėra aukščiausio lygio“, - sakė šalies vadovas.

Gana atostogų

Nuo prezidento kliuvo ir sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kuris, pasak G.Nausėdos, negali likti nuošalyje, bei ragina jį pateikti atsakymus, kuomet jo politinio pasitikėjimo komandos narei viceministrei Linai Jaruševičienei buvo pareikšti įtarimai.

„Būtų nenormalu, jeigu sveikatos apsaugos ministras neprisiimtų atsakomybės, kuri yra jo sektoriuje ir tiesiogiai susijusi su jo viceministrės darbu. Galbūt galima nežinoti žmogaus, kuris toli nuo tavęs vykdo veiklą ir visus darbo niuansus, tačiau viceministras yra netgi ministrą pavaduojantis žmogus.

Žinoma, kad yra daug klausimų ir ministrui reikėtų skubėti greičiau papoilsiauti ir sugrįžti į darbą. Jam tikrai reikės į tuos klausimus atsakyti, nes tie klausimai yra susiję su tam tikrais sisteminiais dalykais, kurie pasireiškia tokio pobūdžio skandalais, kurie dabar kyla. Tiek Šarūno Narbuto istorija, tiek šitas atvejis tikrai rodo, kad tuo metu, kai Lietuvai trūko apsaugos priemonių, testavimo priemonių, kuomet visi vertėsi per galvą, ir aš tikrai suprantu, kad situacija buvo ekstraordinari, vis dėlto buvo labai daug drumsto vandens, kuriame dalis žmonių mėgino ieškoti ir gaudyti žuvis.Tai nėra toleruotina ir liaudyje tai vadinama marodieryste“, - sakė G.Nausėda.

„Vakaro žinios“ primena, kad pirmadienį teisėsauga pranešė apie pareikštus įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei L.Jaruševičienei. FNTT teigimu, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L.Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. Tą patį pirmadienį viceministrė įteikė prašymą ją atleisti.

Prieš dvi savaites STT pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso reagentų pirkimu. Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti tuometiniam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui. Jis, sulaukęs įtarimų, iš šių pareigų pasitraukė.

Broko nematyti jau negali

Politologas A.Krupavičius „Vakaro žinioms“ sakė, kad vakarykštės prezidento kritikos nusipelnė abu ministrai.

„Sveikatos apsaugos ministras nusipelno kritikos vien dėl penkių savaičių atostogų, kurios yra labai ne laiku. Prieš išeidamas į tokias ilgas atostogas jis turėjo gerai pagalvoti, kaip vystysis pandemijos situacija.

Tiesą sakant, prezidentas ir iki šiol ne vieną ir ne du kartus galėjo ministrui pažerti kritikos. A.Verygos, kaip vieno kovos su COVID-19 architektų, veiksmuose jau kovo mėnesį buvo keistenybių. Tada buvo akivaizdu, kad Sveikatos apsaugos ministerija nėra pasiruošusi pandemijai, visų būtinų apsaugos priemonių pirkimai buvo pavėluoti, per menki. Po to jau buvo perkama iš bet kur ir už bet kokią kainą. Tai irgi turėjo būti iškelta į dienos šviesą“, - akcentavo profesorius.

Pasak A.Krupavičiaus, švietimo, mokslo ir sporto ministras A.Monkevičius kritikos labiausiai nusipelno už pasimetimą, situacijos švietimo srityje nesuvaldymą.

„Daug pasimetimo, neapsisprendimo. Matėme situacijas, kai ministerija negalėjo pasakyti, kada baigsis mokslo metai, ar abiturientams teks laikyti baigiamuosius egzaminus. O jei reikės - kiek. Dabar irgi neaišku, kaip prasidės nauji mokslo metai, kokie scenarijai suplanuoti. Atsakymai visuomenei turi būti aiškesni, konkretūs. Jei jų nėra - ministrai turi prisiimti atsakomybę.

Nepasakyčiau, kad prezidentui jau trūko kantrybė, tačiau panašu, kad prezidento kantrybė nėra beribė“, - reziumavo A.Krupavičius.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar A.Anušauskui atsisakius ministro kėdės reikėtų svarstyti L.Kasčiūno kandidatūrą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar galvojate emigruoti iš Lietuvos?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-2 +2 C

-1 +4 C

-2 +4 C

+3 +8 C

+5 +10 C

+5 +9 C

0-3 m/s

0-3 m/s

0-5 m/s