Prezidentas tikisi ES institucijų ir šalių narių aktyvaus įsitraukimo sprendžiant migrantų krizęnuotraukos (29)

2021 rugpjūčio 02 10:50:00 Perskaitė 300

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lietuvoje viešinčia už vidaus reikalus atsakinga Europos komisare Ylva Johansson.

 

Pagrindinis dėmesys susitikime, kaip praneša Prezidentūra, skirtas situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija, Lietuvai reikalingai ES paramai, siekiant suvaldyti nelegalios migracijos krizę. Prezidentas akcentavo, ko labiausiai reikia šiuo metu Lietuvai ir kuo Europos Komisija galėtų padėti: papildomus žmogiškuosius ir finansinius išteklius, ES tarpininkavimą repatrijuojant migrantus, užtvarai pasienyje įrengti reikalingus išteklius ir įrangą.

„Tai, kas šiuo metu vyksta ES/Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nėra įprasta migracijos krizė – tai yra Baltarusijos režimo finansuojama hibridinė ataka prieš Lietuvą ir atsakas į ES palaikymą Baltarusijos pilietinei visuomenei, opozicijai ir demokratijos procesams. Tikimės ES institucijų ir šalių narių aktyvaus įsitraukimo, pagalbos ir tarpininkavimo sprendžiant ES ir Baltarusijos sienos apsaugos problemą“, – susitikime sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas teigė, kad ES institucijų įsitraukimas yra didelė pagalba Lietuvai. Prezidentas išreiškė padėką Europos Komisijai už solidarumą su Lietuva ir pažadą prisidėti sienos apsaugos stiprinimui reikalingomis priemonėmis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net