Prezidentas priėmė generalinio prokuroro pavaduotojų G.Ivanausko ir S.Versecko bei teisėjo E.Pašilio priesaikasnuotraukos (4)

2021 vasario 02 12:13:00 Perskaitė 143

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Prokuratūros įstatymu bei atsižvelgdamas į generalinės prokurorės Nidos Grunskienės teikimą, paskyrė Gintą Ivanauską ir Saulių Versecką generalinio prokuroro pavaduotojais ir priėmė jų priesaikas.

 

Prisiekusiems generalinio prokuroro pavaduotojams šalies vadovas palinkėjo principingai ir sąžiningai eiti savo pareigas, savo pavyzdžiu kelti Generalinės prokuratūros prestižą ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą ja. Prezidentas tikisi, kad generalinė prokurorė N. Grunskienė ir paskirti pavaduotojai prokuratūros sistemoje veiks kaip ambicinga ir telkianti vadovybė, sudarysianti esmines visos institucijos stiprėjimo prielaidas.

G. Ivanauskas yra baigęs teisės magistrantūros studijas. Šiuo metu jis eina Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareigas. Prokuratūros sistemoje G. Ivanauskas dirba jau 20 metų. Iki tol yra dirbęs STT tardytoju ypatingai svarbiose bylose. 2004 m. G. Ivanauskas apdovanotas Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi, yra gavęs 1-ojo laipsnio pasižymėjimo ženklus „Angelas sargas“ ir „Už nuopelnus“, Prokuroro garbės ženklo „Už nuopelnus“ 2-ojo laipsnio medalį, jo darbas įvertintas įvairių institucijų padėkomis.

Prisiekęs generalinio prokuroro pavaduotojas S. Verseckas turi teisininko kvalifikaciją, 2005 m. stažavosi Magistratų mokykloje (ENM) Paryžiuje. Nuo 2020 m. generalinio prokuroro įsakymu perkeltas į Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pareigas. S. Verseckas prokuratūros sistemoje dirba jau 27 metus. Jis apdovanotas 1-ojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Angelas sargas“, 2013 m. žurnalo „Veidas“ išrinktas Metų žmogumi. Už pavyzdingai ir nepriekaištingai vykdytas tarnybines pareigas generalinio prokuroro įsakymu jam buvo įteikta vardinė dovana, taip pat Prokuroro garbės ženklo 2-ojo laipsnio medalis

Šalies vadovas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Teisėjų tarybos patarimą, antradienį taip pat pasirašė dekretą dėl Evaldo Pašilio skyrimo Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teisėju ir priėmė jo priesaiką.

Pasak prezidento, E. Pašilio ištarta priesaika yra didžiulis įsipareigojimas Tautai ir Valstybei, o principingas jos laikymasis, pagarba teisei ir kiekvienam žmogui – kasdienio darbo esmė.

Prisiekusiam teisėjui šalies vadovas palinkėjo išlikti nepriklausomam ir ištikimai laikytis teisėjo priesaikos žodžių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net