Prezidentas pasveikino Estiją Nepriklausomybės dienos proganuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 20 d. 21:36:44 Perskaitė 228

Antradienį Taline viešėjęs prezidentas Gitanas Nausėda Kadriorgo rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos metu pasveikino estus šalies Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

 

„Nei estai, nei lietuviai niekada negriovė tvirtovių ir niekada nejuto poreikių jas naikinti. Bet mes ėjome kartu didžiulėse miniose mūsų didžiausių miestų gatvėse, atkurdami istorinį teisingumą bei žmogišką orumą, kuris buvo šiurkščiai pažeistas. Mes patvirtinome savo moralinį pranašumą ir nebijojome priešo, daug stipresnio už mus. Ir kai atėjo laikas, mes pastatėme stiprias barikadas – bet stiprybės dar daugiau buvo mūsų dainose ir susikabintose rankose. Mes norėjome savo šalims laisvės ir nepalikome abejonių – kaip ir Baltijos kelyje – kad mūsų vienybė negali būti sugriauta“, – apie istorinės atminties svarbą kalbėjo G. Nausėda.

Siekdami naujų tikslų vieningi ir solidarūs prasmingai judame į priekį, sakė G. Nausėda.

„Esu įsitikinęs, kad mes visuomet stovėsime kartu – kaip ir 1979 m., kai Baltijos Memorandumo metu sugebėjome pasakyti tiesą apie Molotovo – Ribentropo paktą visam pasauliui arba kai 1991 metais mes pasipriešinome agresyviam okupantui, arba kai kartu 2004 metais įstojome į Europos Sąjungą“, – prisiminimais dalijosi jis.

Lietuvos prezidentas estams taip pat palinkėjo neužmiršti istorinės patirties.

„Jums švenčiant Estijos Nepriklausomybės dieną, aš norėčiau palinkėti, kad du atskiri, bet artimai susipynę keliai, kuriais Lietuva ir Estija eina kartu visuomet turėtų išskirtinę vietą mūsų istorinėje atmintyje ir niekada nesibaigiančioje bendrystėje. Tegul mūsų ryžtas visuomet būna stiprus, kaip tos barikados, kurias mes statėme savo gatvėse ir širdyse agresijos bei okupacijos priešakyje“, – savo kalbą užbaigė G. Nausėda.

Primename, kad  1991 m. rugpjūčio 20 d. Estijos nepriklausomybės komitetas paskelbė Estijos nepriklausomybę ir atsiskyrimą nuo Sovietų Sąjungos. Ši diena Estijoje yra šventinė diena.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net