Prezidentas G.Nausėda pirmojo oficialaus vizito vyksta į Lenkijąnuotraukos

2019 liepos mėn. 16 d. 09:01:33 Perskaitė 388

Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė antradienį pirmojo oficialaus vizito vyksta į Lenkiją.

 

Varšuvoje šalies vadovas susitiks su aukščiausiais Lenkijos pareigūnais: Prezidentu Andžejumi Duda (Andrzej Duda), Seimo pirmininku Mareku Kučinskiu (Mareku Kuchcinski), Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu (Stanislaw Karczewski), ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu (Mateusz Morawiecki) ir buvusiu premjeru Jaroslavu Kačynskiu (Jaroslaw Kaczynski). Vizito metu Prezidentas susitiks ir su gausia lietuvių bendruomene Varšuvoje.

Anot Prezidento komunikacijos grupės, prezidentų susitikime bus aptartas dvišalis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, daug dėmesio bus skirta saugumo situacijai regione aptarti, pasirengimui NATO lyderių susitikimui gruodžio mėnesį, šalių energetinės nepriklausomybės ir transporto infrastruktūros klausimams. Varšuvoje taip pat bus kalbama apie tarptautinius santykius: Rytų partnerystės ateitį bei Europos Sąjungos darbotvarkę.

G. Nausėda teigia, kad Lietuva ir Lenkija išlieka ne tik artimiausiomis kaimynėmis, bet ir glaudžiomis sąjungininkėmis, kurios puikiai supranta šių dienų uždavinius ir drauge siekia stiprinti mūsų žemyno ateitį, užtikrinti tiek savo regiono, tiek visos Europos saugumą ir laisvę.

Lenkija reikšmingai prisideda prie Baltijos šalių saugumo: įsitraukia į karines pratybas Lietuvoje, kartu dirba bendruose NATO projektuose, 8 kartus dalyvavo oro policijos misijose. Intensyvėja ir ekonominiai ryšiai – Lenkija yra antra Lietuvos partnerė pagal prekybą. Lenkiškos investicijos yra 6-oje, o lietuviškos investicijos kaimynėje šalyje 4-oje vietoje.

Šiais metais minime Lietuvos ir Lenkijos draugiškų santykių gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-metį, ES narystės 15-metį, Liublino unijos 450-ąsias metines, NATO narystės metines (Lietuva mini 15 metų jubiliejų, Lenkija – 20). Kitąmet bus minimos Žalgirio mūšio 610-osios metinės.

Vizito programoje numatytas ir D. Nausėdienės bei Lenkijos prezidento žmonos Agatos Kornhauser-Dudos (Agata Kornhauser-Duda) apsilankymas pas specialiosios olimpiados sportininkus. Šis Lenkijos pirmosios ponios globojamas projektas skirtas žmonėms, turintiems protinę negalią.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net