Premjeras: jei pasigendama atsakymų, juos reikia užduoti įmonei, kuri pardavė tuos testusnuotraukos (3)

2020 rugsėjo mėn. 15 d. 16:41:19 Perskaitė 750

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis po atsakymų į Seimo opozicijos klausimus apie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) atliekamą tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo, žurnalistams teigė, kad, jei Seimo nariai pasigedo atsakymų, į juos atsakys FNTT.

 

„Jei kokie nors žmonės pasigenda (atsakymų - ELTA), tai tuos atsakymus reikia užduoti tai įmonei, kuri pardavė tuos testus. Arba, jei kokių klausimų kyla dėl pelno, galimo pelno dydžio, atsakys į tą klausimą ikiteisminis tyrimas, kurį atlieka FNTT.

Negaliu spėlioti, negaliu kaltinti, skirtingai nuo mano kolegų politikų. Natūralu, kad kalbant apie pirkimus, kurie buvo krizės metu, jie siekė ne tik Lietuvą, bet ir visas pasaulio valstybes. Nemažai tarpininkų buvo, bet šioje istorijoje negaliu atsakyti", - žurnalistams teigė premjeras.

„Vyriausybė nusprendė, kad reikia daugiau testuoti pagal ekspertų siūlymus. Reikia daugiau testuoti, tai buvo kiekvieną dieną kalama. Testų ir reagentų apimtys buvo mažos, o ką daryti sprendžia specialistai", - pridūrė jis.

Kaip ELTA jau skelbė, FNTT atlieka tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. FNTT duomenimis, pirkimo sutartis sudaryta galimai klastojant dokumentus.

Tyrime dėl greitųjų koronaviruso testų pirkimo buvo apklaustas Vyriausybės pirmasis vicekancleris Lukas Savickas, kuris gavo specialaus liudytojo statusą. Praėjusį trečiadienį žiniasklaida taip pat pranešė, kad kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir premjero patarėjas sveikatos klausimais Jonas Kairys. Specialiojo liudytojo statusas reiškia, kad asmuo gali tapti įtariamuoju.

Šiame tyrime kaip liudininkas buvo apklaustas ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

LRT Tyrimų skyrius anksčiau yra skelbęs, kad sprendimą skubiai pradėti pirkimą kovo mėnesį davė L. Savickas. „Profarmai" kovo mėnesį buvo pervesta 6,05 mln. eurų už 510 tūkst. greitųjų testų. Vieneto kaina - maždaug 12 eurų. Tuo tarpu, kaip skelbia LRT Tyrimų skyrius, tokius pačius testus iš kitos bendrovės pirkusi Krašto apsaugos ministerija už juos mokėjo kiek daugiau nei po 3 eurus.

Įtarimai pareikšti jau iš pareigų pasitraukusiai sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei ir dar penkiems asmenims, tarp kurių - testus tiekusios įmonės „Profarma" atstovai.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net