Prašo ištirti, ar R.Masiulis gali pretenduoti į „Klaipėdos naftos“ vadovusnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 14 d. 11:52:57 Perskaitė 1340

„Valstietė“ Agnė Širinskienė pirmadienį oficialiai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydama ištirti, ar buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis gali pretenduoti į valstybinės įmones „Klaipėdos nafta“ vadovo pareigas, nuo jo darbo Vyriausybėje nepraėjus metų laikotarpiui.

 

Politikės teigimu, R. Masiulio kandidatūra turėtų būti įvertinta, siekiant išvengti interesų konflikto.

„Rokas Masiulis, kaip susisiekimo ministras, ką rodo ir Vyriausybės įstatymas, ir ministerijos vidaus tvarkos, asmeniškai buvo atsakingas už ministerijos politikos įgyvendinimą, o viena iš tų politikos sričių ir yra susisiekimo, logistikos, vežimų srities kontrolė ir politikos toje srityje įgyvendinimas“, – Eltai sakė A. Širinskienė.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymas, pasak parlamentarės, numato vienerių metų „atšilimo“ laikotarpį, siekiant įsidarbinti su buvusia veikla susijusioje įstaigoje.

„Klaipėdos nafta“ yra iš esmės logistikos įmonė, kuri naudojasi infrastruktūra ir turimi duomenys rodo, kad tiek ponas Masiulis priiminėjo su finansavimu susijusius sprendimus – yra jo pasirašyti įsakymai, kuriais keičiamos įvairios sąlygos dėl vieno iš projektų, (...) kur ir pati „Klaipėdos nafta" pripažįsta, kad tai būtent jai reikalingas projektas tam, kad terminalus greičiau ir saugiau pasiektų kroviniai.

Ponas Masiulis priiminėjo ir pasirašinėjo įvairius įsakymus, tarp jų ir dėl rinkliavų jūrų uoste, susijusių su naftos pervežimais, tai vėlgi yra tiesioginė sąsaja su „Klaipėdos naftos" veikla ir interesais. Jau nekalbu apie tai, kad buvo visa eilė paskyrimų, kada vienas ar kitas „Klaipėdos naftos" vadovas skiriamas tarkime į jūrų uosto tarybą“, – tvirtino A. Širinskienė.

VTEK suformuota praktika ir visas buvusio susisiekimo ministro darbo kontekstas, teigia politikė, kelia klausimų, ar R. Masiulis gali pretenduoti į „Klaipėdos naftos“ vadovo postą, nepraėjus metų laikotarpiui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net