Prasideda savivaldos rinkimainuotraukos

2019 vasario mėn. 27 d. 09:42:58 Perskaitė 434

Trečiadienį savivaldos rinkimuose prasideda balsavimas iš anksto savivaldybėse ir balsavimas specialiuose punktuose.

 

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dienomis negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi galimybę balsuoti iš anksto.

Savivaldybių tarybų rinkimuose balsavimas iš anksto vyks visų savivaldybių pastatuose šių metų vasario 27-28 dienomis nuo 8 iki 20 val. Balsuojant iš anksto būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks vasario 27-kovo 1 dienomis.

Pasinaudoti šiuo balsavimo būdu gali tik tie rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją ar tikrąją karo tarnybą, yra misijose ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose.

Kaip pažymi ELTA, per praėjusius, 2015 metais vykusius, savivaldos rinkimus pirmą išankstinio balsavimo ir balsavimo spec. paštu dieną balsavo 1,22 proc. rinkėjų.

Kovo 1-2 dienomis, nuo 8 iki 20 val., vyks balsavimas namuose.

Balsuoti namuose gali tik neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Taip balsuoti galės rinkėjai, kurie yra pateikę Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose ir jeigu yra įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus.

Savivaldybės tarybos narius ir narius-merus Lietuva rinks kovo 3-iąją.

Balsavimo apylinkės atsidarys 7 val. ryto, rinkėjų bus laukiama iki 20 val.

Per šiuos savivaldos rinkimus į 1502 mandatus pretenduos 13 tūkstančių 666 kandidatai. 60-ties savivaldybių merais sieks tapti 410 kandidatų, iš jų iškelti partijų - 330, išsikėlę patys - 12, iškelti visuomeninių rinkimų komitetų - 71.

Rinkėjai galės rinktis iš 465 kandidatų sąrašų, partijos sudarė 364 sąrašus, partijų koalicijos - 14, visuomeniniai rinkimų komitetai - 87 sąrašus.

 

Per savivaldos rinkimus išoriniai vartotojai negalės pasiekti „Rinkėjo puslapio“

Per savivaldybių tarybų rinkimus kovo 3-iąją saugumo sumetimais portale „Rinkėjo puslapis“ nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Prezidento rinkimuose el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Palamentą.

Visuomenė su balsavimo rezultatais ir rinkėjų aktyvumu galės susipažinti VRK interneto svetainėje, adresu www.vrk.lt. Informacija rinkėjams bus teikiama ir telefono numeriu 1855.

Portalo „Rinkėjo puslapis“ paslaugos išoriniams naudotojams nebus teikiamos nuo kovo 2 d. 20 val. iki kovo 4 d.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net