respublika.lt

Politologė apie R.Karbauskio tapimą Seimo pirmininku: jam patogiau valdyti iš šono

(0)
Publikuota: 2019 spalio 10 16:08:52, Dainora Karklytė, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
MRU politologė Rima Urbonaitė. Eltos nuotr.

Netylant politikų raginimams Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio postą perimti „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui, šis keičia pozicijas: dar trečiadienį teigęs, kad tokios kalbos tėra opozicijos juokai, ketvirtadienį jau tvirtino, kad vis dėlto svarstytų tapti parlamento vadovu. Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologės Rimos Urbonaitės teigimu, tokie valdančiųjų lyderio nuomonės pokyčiai sufleruoja, kad jis pats nėra iki galo tikras, ar tikrai būtų naudinga tapti naujuoju Seimo pirmininku.

 

R. Karbauskis per trejus pastaruosius metus Seime, pasak R. Urbonaitės, susikūrė sau patogią padėtį – valdyti situaciją užnugaryje.

„Tas jo įvaizdis yra toks, kad jis akivaizdžiai vengia bet kokių pareigų, kurios būtų susijusios su tuo, ką daro Seimo pirmininkas – visi protokoliniai, oficialūs dalykai: vizitai, kelionės ir kita, nes, būdamas (Kultūros. – ELTA) komiteto pirmininku, jis nesugeba renginiuose dalyvauti. Akivaizdu, kad jam tai gali būti našta, nes jam buvo daug patogiau valdyti frakciją būnant būtent frakcijos seniūnu, o dabar, tapdamas Seimo pirmininku, jis net nebūtų frakcijos narys. Taigi tos funkcijos, akivaizdu, nėra tos, kurių jis būtų norėjęs. Priešingu atveju mes būtume matę jį nuo 2016 metų toje pozicijoje“, – Eltai sakė MRU politologė.

Ekspertė taip pat atkreipė dėmesį į opozicijos narių teiginius, esą jie palaikytų R. Karbauskio kandidatūrą: trejus metus viešai ir daug kritikavę, tvirtina R. Urbonaitė, vieningai opozicijoje esantys Seimo nariai jo tikriausiai nepalaikytų.

„Kitas dalykas, kiek jam apskritai pavyktų surinkti balsų. Su opozicija šiuo atveju yra klaustukas: kodėl jie kalba viešai apie paramą, nes reikia ne tik galvoti, kaip išspręsti tą kuriozinę situaciją su Pranckiečiu, bet ir aklai nesivadovauti tuo, kad balsuoti vien dėl to, jog žmogus yra lyderis. Vis dėlto balsuoti turėtų su argumentais, kodėl būtent ši asmenybė jiems yra priimtina kaip Seimo pirmininkas – taigi, kalbėti reikėtų ir apie turinį“, – kalbėjo R. Urbonaitė.

Kartu politologė pažymėjo, kad pats Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas turėtų suprasti, jog opozicijos palaikymas gali būti su labai didelėmis išlygomis, kai ateis balsavimo laikas, o tokie nuomonės pokyčiai, pasak jos, nieko negarantuoja ir neparodo jo tvirto apsisprendimo.

„Kai žmogus taip greitai keičia nuomonę ir vakar sakęs „ne, jokiu būdu“, o šiandien „taip“, tai dar neaišku, ką pasakys rytoj, nes dabar jo „šoninis“ valdymas jam, manau, kad pakankamai patogus, ir nežinia, ar jis ryžtųsi tokiam dalykui. Mes kalbame apie vieną iš trijų (valstybės vadovų. – ELTA), tai čia tos pozicijos nereikėtų nuvertinti, nes mes dabar į ją jau žiūrime ne į kiek reikšmingą, kiek triukšmingą“, – pridūrė R. Urbonaitė.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Kiek kiaušinių suvalgote per Velykas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +11 C

+6 +11 C

+7 +12 C

+9 +13 C

+12 +19 C

+18 +20 C

0-7 m/s

0-6 m/s

0-5 m/s