Pieštukų lėšas seimūnai išlaižė iki dugnonuotraukos

2016 sausio 22 09:41:05 Perskaitė 3027

Seimo Etikos ir procedūrų komisija parengė ataskaitą, kaip parlamentarai pernai leido parlamentinei veiklai skirtas lėšas, kurių kiekvienas gavo po 8513 eurų ir 10 centų. Bent jau šitoje srityje seimūnai buvo labai darbštūs ir leido pinigus kiek įmanydami. Daugybė politikų sąskaitoje nepaliko ne tik nė vieno euro, bet ir nė vieno cento.

 

Eilinis Seimo narys per mėnesį be priedų uždirba po 2351,7 euro. Ir kuo aukštesnės pareigos, tuo didesni pinigai. Sakysite, įspūdinga? Patiems seimūnams taip neatrodo, ne vienas yra viešai paverkšlenęs, kad iš algos neišgyvena. Todėl jiems kiekvieną mėnesį papildomai skiriama ir pinigų parlamentinei veiklai vykdyti (anksčiau tai vadinosi kanceliarinėmis išlaidomis, liaudyje labiau žinomomis išlaidomis pieštukams).

Kiekvienas seimūnas kas mėnesį iki šių metų sausio 1 dienos parlamentinėms išlaidoms gaudavo vieno vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio išmoką parlamentinei veiklai. Šį dydį kas tris mėnesius apskaičiuoja Statistikos departamentas. Pernai sausį kiekvienas seimūnas pieštukams galėjo išleisti po 696 eurus, o gruodį - jau po 735 eurus.

Kadangi ir to maža, nuo šių metų kiekvienas Tautos išrinktasis parlamentinei veiklai gaus jau po 1,7 VMDU dydžio sumą. Šiuo metu vienas VMDU yra 735,1 euro, tad kiekvienas seimūnas gaus po 1249 eurus ir 67 centus per mėnesį. Centus paminėjome neatsitiktinai, nes jie yra labai svarbūs. Pernai populiariausia seimūnų išleista suma buvo 8513 eurų ir 10 centų. Irgi neatsitiktinai. Būtent tiek centas į centą ir buvo galima išleisti.

Daugiausiai pinigų kaip ir kasmet seimūnai ištaškė automobilių nuomai bei eksploatacijai. Iš įdomesnių ataskaitų galima paminėti Aušrinės Marijos Pavilionienės, kuri už 4720 eurų išspausdino ir išplatino savo veiklos ataskaitą, Petro Čimbaro, 2343 eurus išleidusio pašto paslaugoms, Kristinos Miškinienės, kuri už 3237 eurus prisipirko gėlių ir suvenyrų.


Įdomu


Nė grašio sąskaitoje nepaliko Remigijus Ačas, Mantas Adomėnas, Audronius Ažubalis, Virginija Baltraitienė, Kęstutis Bartkevičius, Bronius Bradauskas, Saulius Bucevičius, Rimantas Dagys, Sergejus Dmitrijevas, Arūnas Dudėnas, Vilija Filipovičienė, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Donatas Jankauskas, Sergejus Jovaiša, Vytautas Kamblevičius, Kęstas Komskis, Jonas Kondrotas, Dainius Kreivys, Orinta Leiputė, Kęstutis Masiulis, Andrius Mazuronis, Albinas Mitrulevičius, Antanas Mockus, Jaroslavas Narkevičius, Antanas Nesteckis, Andrius Palionis, Raimundas Paliukas, Milda Petrauskienė, Darius Petrošius, Raminta Popovienė, Jurgis Razma, Julius Sabatauskas, Ričardas Sargūnas, Valerijus Simulikas, Valdas Skarbalius, Eduardas Šablinskas, Stasys Šedbaras, Gintaras Tamošiūnas, Sergejus Ursulas, Jolita Vaickienė, Birutė Vėsaitė, Mečislovas Zasčiurinskas, Edvardas Žakaris, Rokas Žilinskas, Zita Žvikienė.

Rimas Ručys simboliškai paliko 73 centus, Kazys Grybauskas - 24 centus, o Darius Ulickas - 2 centus. O mažiausiai išlaidavo Stasys Brundza, už 115 eurų tik apmokėjęs telekomunikacijų paslaugas.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net