P.Gražulis siūlo siekti V.Bako teisinės neliečiamybės panaikinimonuotraukos (7)

2019 liepos mėn. 16 d. 13:33:19 Perskaitė 897

Seimui siūloma priimti rezoliuciją, kuria būtų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų, vykdant Seimo nario Vytauto Bako 2016 metų rinkimų į Seimą kampaniją. Dokumento projekte taip pat siūloma svarstyti galimybę generaliniam prokurorui kreiptis į Seimą dėl parlamentaro Vytauto Bako teisinės neliečiamybės panaikinimo.

 

Tokį rezoliucijos projektą įregistravo Mišriai parlamentarų grupei priklausantis Seimo narys Petras Gražulis.

Pasak P. Gražulio, tokį projektą jis parengė remdamasis LRT Tyrimų skyriaus viešai skelbta informacija.

„ V. Bakas galimai neskaidriai finansavo 2016 m. Seimo rinkimų kampaniją, galimai gavo lėšų iš nevyriausybinių organizacijų, kurioms anksčiau vadovavo ar buvo kitaip artimai susijęs. Taip galimai buvo pažeistas ne tik Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas, bet ir kiti su asociacijų veikla susiję įstatymai: Viešųjų įstaigų, Buhalterinės apskaitos, Asociacijų įstatymai“, – komentuodamas rezoliucijos projektą, sako P. Gražulis.

Dokumento projekte taip pat minimos organizacijos ir asmenys, su kuriomis Vytautas Bakas yra ar buvo artimai susijęs: Pareigūnų ir tarnautojų asociacija, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga.

P. Gražulis siūlo Seimui atsižvelgti į tai, kad, pagal viešai paskelbtą informaciją, „akivaizdžiai yra galimai padaryta nusikalstama veika ir Lietuvos generalinė prokuratūra nepradėjo nė vieno ikiteisminio tyrimo“.

Rezoliucijos projekte reiškiamas susirūpinimas, kad šiuo metu Seimo narys Vytautas Bakas yra Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas ir „galimai gali daryti neteisėtą įtaką teisėsaugos institucijoms“.

Parlamentaras P. Gražulis apgailestauja, kad, net paviešinus skandalingus faktus, atlikus žurnalistinį tyrimą, teisėsauga nesiėmė jokių veiksmų, kad išsiaiškintų, ar buvo padaryta nusikalstama veika ar ne.
Pasak P. Gražulio, rezoliucijos projektą planuojama pateikti Seimo plenariniame posėdyje ketvirtadienį, liepos 18 dieną.

Iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs V. Bakas ir Seimo narys P. Gražulis priklauso Mišriai Seimo narių grupei.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net