Pasikeitė pareigos - pasikeitė požiūrisnuotraukos (28)

2020 sausio mėn. 17 d. 06:51:40 Perskaitė 3993

„Niekas taip neskatina akcentuoti moralės, kaip aukštos politinės pareigos ir noras saugoti reitingus. Štai prezidentas Gitanas Nausėda aiškina, kad nemoralūs politikai negali būti ministrais. Kol buvo bankininku, moralė rūpėjo daug mažiau. Juk net pats vyriausiasis Lietuvos bankininkas Vitas Vasiliauskas yra sakęs, kad moralė - ne šio pasaulio dimensija“, – „Elito naujienose“ ironizuoja „Vakaro žinios“.

 

Galima sakyti, kažkada ponas Vasiliauskas buvo vos ne pono Nausėdos viršininkas. Na, ne visai viršininkas, bet į Lietuvos banko valdybos pirmininko žodžius turėjo įsiklausyti visi bankininkai. Frazė „etika, moralė - ne šio pasaulio dimensijos“ tapo komercinių bankų kelrode žvaigžde. Tai rodė jų darbai, net jei ponas Nausėda ir kiti konkretūs bankų darbuotojai šios frazės atvirai ir neliaupsino.

Dabar jau ponas Nausėda yra pono Vasiliausko viršininkas. Prezidentas apie moralę kalba visai kitaip. Jis teigia, kad Jaroslavas Narkevičius turi palikti susisiekimo ministro postą, nes galioja ir moralės reikalavimai, ne tik įstatymai. Kaip dabar bus su Lietuvos banko vadovu? Ar šioms pareigoms tinka asmuo, išgrūdęs moralę į kitą dimensiją?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net