Pasaulyje spartėjant vakcinavimo procesui, kinta ir reikalavimai keliaujantiemsnuotraukos (5)

2021 gegužės 12 14:47:00 Perskaitė 413

Konservatorė Ingrida Šimonytė sako, kad dėl skirtingos epidemiologinės situacijos pasaulio šalyse apie lengvesnes keliavimo sąlygas kalbėti dar anksti. Visgi ji priduria, kad artėjant vasarai galimi lokalūs susitarimai tarp tam tikrų valstybių.

 

„Labai daug kas priklauso ne tik nuo to, kas yra čia, bet ir nuo to, kas yra kitose šalyse. Kadangi, kokie reikalavimai yra taikomi atvykus į kokią konkrečią šalį, dabar priklauso nuo tos šalies reikalavimų. Lietuvoje tebetaikomas reikalavimas atvykus iš daugumos šalių izoliuotis, kadangi situacija yra tikrai toli nuo puikumo“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė ji.

Visgi I. Šimonytė pažymėjo, kad, įsibėgėjus vakcinavimo procesui, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, galimi ir dvišaliai šalių susitarimai dėl lengvesnių karantino ribojimų keliaujant.

„Globaliai vis daugėjant žmonių, kurie yra paskiepyti, akivaizdu, kad ir reikalavimai kinta. Galimi ir dvišaliai susitarimai su kai kuriomis šalimis, kur didelis paskiepytų žmonių skaičius ir iš kurių atvykstantiems žmonėms gali būti taikomos tam tikros pripažinimo procedūros. Galimi lokalūs susitarimai, kaip Baltijos burbulas, apie kurį prieš kelias savaites prabilo Estijos užsienio reikalų ministrė“, – priminė ji.

„Bet tai yra tokie sprendimai, kuriuos dabar reikia suderinti ir aptarti techniniu lygmeniu. ES sutarus dėl vieningo pripažinimo, vadinamo skaitmeninio sertifikato, tie vieningi reikalavimai ir būtų taikomi“, – pridūrė konservatorė.

I. Šimonytė taip pat akcentavo, kad specialūs ribojimai keliauti Lietuvoje kol kas taikomi nebuvo.

„Pastaruoju metu, per antrąjį karantiną, Lietuva nebuvo uždariusi sienų, tik buvo apriboti skrydžiai tam tikromis kryptimis prieš Naujuosius metus. Kažkokių kitokių specialių apribojimų keliauti nebuvo. Dėl to Vyriausybė ir kritikos buvo sulaukusi, kad leidžia žmonėms išvykti atostogauti. Bet grįžusiems iš tokių kelionių žmonėms yra taikomi reikalavimai būti saviizoliacijoje, jei nėra paskiepyti, ir padaryti testą“, – teigė ji.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net