NSGK pirmininku kol kas lieka V.Bakas, likimas spręsis kitą savaitęnuotraukos (4)

2019 liepos mėn. 17 d. 12:03:14 Perskaitė 832

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku kol kas lieka Vytautas Bakas. Jo atstatydinimo klausimas nukeliamas į kitą savaitę.

 

„Aš siūlau neįtraukti šiandien į darbotvarkę. Nei pačio Dainiaus nėra. Bus kitą savaitę posėdis, manau, ir išspręsime tą klausimą“, – komiteto posėdžio pradžioje sakė „valstietis“ Jonas Jarutis.

Primename, kad iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime išėjęs V. Bakas teigia nesilaikysiąs NSGK pirmininko posto, tiesa, norėtų likti jame dirbti.

Ar taip bus, kol kas neaišku, mat, pasak konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio, siekiama V. Baką pašalinti iš komiteto visai.

„Dabar Seime vyksta mūšiai, kad jį išbrauktų iš komiteto. (...) Keičiama komiteto struktūra, komitetas mažinamas, kad Mišriai grupei neliktų kvotos ir jis yra išbraukiamas. Jis bus turbūt įrašytas į kokį Kaimo reikalų komitetą, kaip pamokymas, pažiūrėkit, kas būna žmonėms, kurie išdrįsta paprieštarauti Ramūnui Karbauskiui“, – „Žinių radijui“ praėjusią savaitę sakė G.Landsbergis.

Kalbama, kad naujuoju NSGK pirmininku galėtų būti „valstietis“ Dainius Gaižauskas, buvęs kriminalinės policijos komisaras. Šiuo metu jis yra Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas.

Pats D. Gaižauskas yra sakęs, kad sutiktų eiti naujas pareigas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net