respublika.lt

Neleiskime kitiems rašyti mūsų istorijos - straipsnio komentarai:

 • keidanskas 2019 spalio mėn. 25 d. 08:19:52

  Teisingai,istoriją terašo mūsų sąžiningasis Anušauskas,kuris,kaip teigia LL ,yra nuslėpęs penkių milijonų dolerių gavimo kyšį dėl JAV kalėjimo statybos Lietuvoje.

 • VBS - už Lietuvą 2019 spalio mėn. 21 d. 20:29:02

  Paradoksas yra toks, kad tie partizanai nekovojo su jokiu okupantu. Net nebandė kovoti, t. y. išvaduoti Vilniaus, Kauno ar kokio regiono. Nebuvo nė vienų kautynių su sovietine armija dėl kurios nors Lietuvos teritorijos. Palyginimui pasidomėkite, kaip 1831 ir 1863 metais su caro kariuomenė kovėsi dalgiais ginkluoti sukilėliai. Partizanai gi tupėjo bunkeriuose ir laukė išvaduotojų amerikonų. Belaukdami "kovojo už Lietuvą" kaimiečių trobose, pakelėse, pamiškėse. Kas buvo jų aukos? Švietimo, kultūros darbuotojai, pirmieji kolūkiečiai, vadinami kolūkių pirmininkai, apylinkių darbuotojai ar šiaip iš pavydo ar keršto įskųsti kaimų gyventojai. Visi jie buvo lietuviai ir beginkliai. Aplinkoje turiu žinomų išžudytų žmonių, kurių likę artimieji taip ir nesuprato už ką šaudyta. Tik spėliojo: tai gal KAŽKĄ pasakė, ir, matyt, KAŽKAS įskundė. Suveikė radijas "Viena boba sakė". Tiesa, įvyko keli "mūšiai", kai partizanai gynėsi savo stovyklavietėse. Pasirodo, Kalniškės mūšis buvo didžiausias...

 • realas 2019 spalio mėn. 08 d. 23:15:59

  senio komentarams, tai iskraipymas lietuvos okupantu tarno , visu faktu . okupantai jau buvo lietuvoje ir tie prasytojai buvo pries ju valia i maskva nuvaryti.jokia pagelba is stalino neatejo, tik pradejo zmones zudyti, gelezinkekio eselonai riedejo i irkutsko miskus. berijo9s stribai vazinejo po kaimus ir rinko is rukelnyciu lasinius, o stalciuose ieskojo partizanu, rezultatas auksiniai laikrodziai, sidabriniai saukstai.seni seni , kokie tevai tave pagimde

 • Pasakos 2019 spalio mėn. 08 d. 18:37:08

  melas ir propoganda nera istorija.,,,,sakoma,tik menkavertes griauciu skrynios eksplikacija,su uzslaptintu KGB snipu archyvu dvaro pasiureje....

 • manau, a, ramanausko vanago 2019 spalio mėn. 08 d. 17:30:07

  palaikai senai butu surasti, jai kuoja nepakistu 75 metam pasisliepia stribai, su **** priesaki,

 • senis 2019 spalio mėn. 08 d. 16:22:16

  Lietuva skelbiasi katalikiska salimi. Sis, kataliku, tikejimas tvirtina: visa valdzia nuo Dievo! 1940 metais, tuo metu veikusi Lietuvos vyriausybe, pasiunte savo igaliotinius i Maskva, prasytis i TSRS sudeti. Stalinas prasyma isgirdo, suprato, ir nusprende padeti lietuviams, prieme i TSRS sudeti. Po to buvo rinkimai, nauja vyriausybe, legali, teiseta valdzia. Banditai, tame tarpe dabar garbinami, kovojo pries teiseta, legalia Lietuvos Respublikos valdzia. Kodel Lansbergis nesiuncia i Maskva prof. Mazylio, kad atrastu Lietuvos stojimo i TSRS sudeti akto? Bijo, kad visi miskiniai sedeje miskuose po 1944 metu, bus pripazinti kovojusiais su teiseta, legalia valdzia? Jeigu visa valdzia nuo Dievo, tai kovojusieji su ta valdzia buvo nuo Velnio? Mes, laikanti save katalikiska salimi, pradedame garbinti Velnia? Dabartinis Velnio vardas Sorosas. Jo Angelas Lietuvoje Lansbergis, Rusijoje Ciubaisas.

 • grazu net zalia, kai bukaprociu iesko 2019 spalio mėn. 08 d. 15:53:56

  kaip valdziazmogiai ir saujele banditeliu garbintoju is banditeliu esant palankiai konjukturai "didvyrius" daro. tai gal reiketu dar palaukti kol visi ismirs, kurie ne is pletku zino, kokiais "dydvyriais" buvo sitie paslemekai. pradzioj naciam batus laize, o kai naciam teko subines nesti, tie "didvyriai" skystaklyniai nesiteike net kartu su vokieciu ruso stabdyti, nes cebatai pilni sudo buvo, o lauke miske pasislepe kito "isvaduotojo", kuris kaip zinia indenu, kaip ir vietniu ciabuviu uz zmones nesaite, ka mes ir dabar matome, su kurdais, saudais ir t.t. ka muzikai dar mazai istorijos pamoku buvo, kad toliau is sudo vaska spaudziat...

 • Kolūkietis 2019 spalio mėn. 08 d. 15:48:48

  "Neleiskime kitiems rašyti mūsų istorijos...", rašykime ją patys ir tokią, kokia mums patinka:)

 • NEMELUOKIME PATYS SAU 2019 spalio mėn. 08 d. 14:35:00

  1941 metais, prasidėjus karui, Lietuviai turėjo Nepriklausomybės prie vokiečio iliuziją ir vokiečius pasitiko ne tik su gėlėmis bet ir su parengta valdžios struktūra. Deja, visa tai baigėsi tuo, kad žemutinės Lietuvos valdžios grandys - seniūnai, viršaičiai, vietinės policijos struktūros - vokiečių buvo pilnai išnaudotos žydų šeimoms surinkti ir vežti į sušaudymo vietas - tai buvo Lietuvių darbas. Dar daugiau, policajai ir jų kriminaliniai bendrai žudė nuogai nurengtas moteris, vaikus ir senelius, o jų rūbus pardavinėjo turguose. Lietuvoje buvo nužudyta apie 200 tūkstančių žydų. Maža to A.Impulevičiaus 1000 galvažudžių savygynos bataljonas ne tik šaudė žydus Lietuvoje - jų nuopelnas ir apie 20 tūkstančių nužudytų žydų Baltarusijoje. Bataljone vokiečių nebuvo.

 • V. Ladas 2019 spalio mėn. 08 d. 14:19:55

  Kur žmonės, kad ir artimi miškiniams, randa ryšį tarp jų nuo pat pradžios beviltiškos kovos ir dabartinės Lietuvos? Aš tokio ryšio nerandu. Ir štai dėl ko. Valsčiaus miestelio aikštėje savo laiku buvo paguldytas uniformuoto miškinio lavonas. Pro tą aikštę vėliau keturis metus į vidurinę mokyklą vaikščiojo jo tikras sūnus. Jis įstojo į karo mokyklą, tapo generolu, ir atmintinojo sausio įvykių metu agitavo už TSRS, prieš Lietuvos nepriklausomybę... Kur čia ryšys?

 • Atspėkit 2019 spalio mėn. 08 d. 14:16:34

  kokius žygdarbius jis yra padaręs???

 • senis 2019 spalio mėn. 08 d. 14:15:58

  matai, tos Auksutes seimoje nebuvo nei vieno neteisto zmogaus. Visi nusikalteliai. Ir visi jie dabar gauna priedus prie pensiju, algu. Kuo daugiau blogo zmogus padare Lietuvai, tuo didesne jam pagarba. Visa tai vyks, kol seime sedes 141, 100 metu uzsislaptines Kremliaus agentas, kgbistas.

 • Jumoras 2019 spalio mėn. 08 d. 14:02:05

  Šiandien galimai pusė Lietuvos ponų, įsikūrusių ant svetimos žemės, pradėjo aktyviai garbinti miškinius, kurie už tą atvejį šiknas tarkuodavo.

 • Buves tremtinys,politis kalinys. 2019 spalio mėn. 08 d. 13:59:56

  Ar galėjo laisvės kovotojas Ramanauskas-Vanagas,kruvinai kovodamas su okupantais net pagalvoti kad amžinybėn reikės atgultį šalia tų pačių okupantų koloboranto?!.

 • STATISTAS 2019 spalio mėn. 08 d. 13:23:27

  Paskaičiavau - iš visų 28'komentatorių'net 24 teisingai vertina pokario istoriją,o tik 4 jos nesupranta ir liaupsina buvusius žudikus bei niekina tuos įvykius dar prisimenančiuosius.Kur žiūri tikri istorikai,kodėl neįneša aiškumo,neduoda atkirčio istorijos klastotojams?

 • tam -Gedeminas -von pakrumiu utele nelojes , eik prie bet kuriu kapinaiciu prie kaimu ir miesteliu 2019 spalio mėn. 08 d. 13:09:08

  ir atejes pasimelsk , ten beveik visose lietuvos kapinese guli bandiugu nuzudyti kaimietukai ....

 • Kurgi ne 2019 spalio mėn. 08 d. 12:53:38

  “…vartotojai, matę tik savo klyną ir pilvą, sėdėjo po šluotomis…” – tie vartotojai,anot Tamstos,ir yra tikrieji didvyriai, kadangi turėjo stengtis ir išgyveno tokiomis sąlygomis,kada kentėjo nuo visų. Nepaisant to,augino vaikus,dirbo žemę ir būtent jie neleido lietuviams išnykti. Tie idėjiniai Lietuvos patriotai,kurie ėjo vardan tos Lietuvos,žuvo per pirmąjį pusmetį,o tuos,kurie vėliau lindėjo pakrūmėse, patekę ten dėl įvairių priežasčių,dažniausiai toli nuo patriotinių, išmėždami savo nuoskaudas ir nusivylimus ant niekuo dėtų kolūkiečių ar tarnautojų vien už tai,kad jų vaikai norėjo valgyti ,vadinti didvyriais liežuvis neapsiverčia. Laikai buvo sunkūs,išgamų buvo visose pusėse,kaip ir paprastai per sunkmečius.Pakanka prisiminti vien garažų susidorojimo su žydais istorijas ir ten pasižymėjusius žinomus patriotus, kad geriau nejudinti tos pelkės ir palikti Dievo teismui,nes žmonių teismas šioje vietoje labai toli nuo teisingumo.

 • Ona Ale tu matai 2019 spalio mėn. 08 d. 12:49:50

  Smirda ne stribukai,o tamsta ir tie ,kurie žudikus ant šakių į viršų kelia.

 • Ale tu matai, 2019 spalio mėn. 08 d. 12:36:13

  visgi dar daug Lietuvoje išliko Kremliaus paliktų stribukų,ir manau ,kad jie dar Lietuvoje ilgai smirdės.

 • > gedimino nuomone 2019 spalio mėn. 08 d. 12:08:57

  O tai kodel neivardinai tu, kurie tarnavo naciams?Tie pagal tave buvo "saunus vyrai"?Gal pats esi is tu "saunuoliu"?Man labai patiko Sigito nuomone apie istorines "tiesas".Paskaityk Gediminai, nors vargiai ar tu ka suprasi.

 • Ona 2019 spalio mėn. 08 d. 11:50:17

  Valdžia,politikai ir visi padorūs žmonės turėtų būti prie šitokių "didvyrių"aukų kapų.

 • zzz 2019 spalio mėn. 08 d. 11:44:12

  Gediminui ir kitiems patriotams norėčiau pasakyti-jūsų komentarai persunkti neapykanta bet dar yra liudininkų tų dienų kaip gerieji partizanai išžudydavo kaimiečius vien už tai,kad kažkas nepatikdavo-taip kad nuomonių gali būti įvairių apie tą baisų laiką

 • rinkimai rinkimai 2019 spalio mėn. 08 d. 11:17:27

  Rinkiminiai šūkiai "didinsime pensijas " jau kelia pyktį, gąsdinimai "rusai puola" atbuko ir nebeveikia,tad jei tauta vis pirmauja ES skurdu,lovys matomai dar traukia ir daro laimingais ne vieną partiją? Gal todėl ir po 25 m. save įvardinę nemirtingais patriotais puolė ieškoti partizanų kauliukų,bei garbinti juos,"kad suvienyti tautą",kitaip naivius rinkėjus.

 • gerdas 2019 spalio mėn. 08 d. 11:12:19

  siandien spalio 8 diena,Jono Noreikos -Generolo Vetros 109-os Gimimo metines.

 • Singeris 2019 spalio mėn. 08 d. 11:10:57

  Amzinai prakeikti nekaltu zmoniu žudikai !

 • itampa 2019 spalio mėn. 08 d. 10:52:27

  Sulaukem tu dienu, misko zmoniuku istorija, kurie laike kaimus baimeje ir duokle pasigrebdavo uz gyvibe liudininku beveik nebeliko. Rasom tai ka Donaldukas palaiko

 • PONAS GEDIMINAS 2019 spalio mėn. 08 d. 10:51:12

  MELAGIS IR VEIDMAINIS NES: 1. Nei vienas partizanas nekovojo prieš nacių okupantus, o jiems tarnavo. 2. Be jokios abejonė dalis partizanų buvo žydšaudžiai, kurių pavardės iškaltos ant KGB rūmų sienų - jau kelios tokios istorijos jau dabar yra žinomos ir paskelbtos žiniasklaidoje.

 • UŽTEKS! 2019 spalio mėn. 08 d. 10:05:36

  Gal užteks tų veidmainiškų ceremonijų. Teisus mamukas, 2019 spalio mėn. 08 d. 08:44:29: Kodėl ši ponia tylėjo 25 metus...nes laukė kol išmirs liūdininkai,gyvai matę "patriotų" kovą su prie miško gyvenančiais žmonėmis...

 • Gedimino nuomonė 2019 spalio mėn. 08 d. 10:03:16

  Vyko karas (kurio pradžioje dauguma tautos žiedo buvo jau išvežta Sibiran), jo metu vieni, kurių buvo dauguma- vartotojai, matę tik savo klyną ir pilvą, sėdėjo po šluotomis. Jie kaip to rusų kino mužikai, kas beužeitų sakydavo- mes nei prie ko, my pskapskyje. Kiti, karo pradžioję (kaip iš mano kaimo atsirado 3 aktyvistai), pasidavė kitai propagandai ir ėjo keršyti ir virto išgamomis (Sovietai nesibjaurėjo ir tokiais, juos perverbuodavo. Žinau, kad vienas iš jų išgyveno iki senatvės užimdamas aukštas pareigas). Išgamomis virto ir ėjo į stribus po karo daug daugiau. Antra visuomenės dalis, kurių rusai, padedami žydų enkavedistų nespėjo išvežti, jau matę kas laukia, ėjo į partizanus, kuriuos sąžiningi, turintys pilietinį pareigos jausmą žmonės rėmė. Taigi vyko žūtbūtinis karas, kuriame buvo tik dvi spalvos: juoda ir balta. Ta juoda spalva priperėjo tokių pačių, kurie dabar tęsia savo tėvų juodą darbą. Panieka jiems, amžina garbė tautos didvyriams. O žydšaudžius dar sovietai nuteisė.

 • Deja 2019 spalio mėn. 08 d. 09:52:44

  Istorija atbuline data nekoreguojama. Faktai, jei nesuklastoti, objektyvu, visa kita tėra prisiminimai, juos galima ir padailinti ir pajuodinti.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Kiek laiko, paskelbus karantiną, išbuvote namuose, niekur neišėję?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokios šiuo metu apribotos veiklos jums labiausiai trūksta?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2  -3 C

-3 -5 C

 

-2 -3 C

 +1 +2 C

+2 +4 C

 

+1 +2 C

2-7 m/s

1-2 m/s

 

4-6 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.0977 PLN - 4.5306
RUB - 86.3819 CHF - 1.0581
GBP - 0.8974 NOK - 11.6558

Nuorodos