Naujai iškepti „išrinktieji” jau pažymėtinuotraukos (12)

2020 lapkričio 04 09:48:17 Perskaitė 2067

Antradienį naujai išrinkti parlamentarai atsiėmė Seimo narių pažymėjimus. Dėl pandemijos šalyje, atsiėmimo ceremonija buvo organizuota lauke. Žinoma, daugiausiai buvo kalbama apie koronavirusą.Tautos išrinktiesiems buvo sudaryta galimybė pasitikrinti dėl koronaviruso. Tiesa, ne visi jaučiasi to nusipelnę.

 

Dar prieš savaitgalį naujai išrinkti Seimo nariai buvo informuoti, kad jiems sudaryta išskirtinė galimybė pasitikrinti dėl koronaviruso mobiliuose punktuose. „Vakaro žinių" kalbinta Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė sakė, kad šia galimybe pasinaudojo: „Pirmiausia todėl, kad turėjau kontaktą su COVID-19 sergančiu kolega Valerijumi Simuliku. Žinoma, izoliavausi, dirbau nuotoliniu būdu. Simptomų nejaučiu, tačiau, gavusi pasiūlymą, pasinaudojau ir pasitikrinau. Atsakymas - neigiamas. Šis patikrinimas leidžia man šiandien atvažiuoti į Seimą, žinant, kad esu sveika ir nieko neužkrėsiu."

R.Baškienė neatmeta galimybės, kad į priesaikos ceremoniją, kuri galėtų vykti kitą savaitę, Seimo nariai bus priimami tik turėdami neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Tad gali būti sudaryta dar viena galimybė pasitikrinti. „Pažymėjimų įteikimas surengtas lauke ir įteikiama naujai išrinktiems Seimo nariams grupėmis po 30 žmonių. O priesaikos pagal Konstituciją duodamos Seimo patalpose. Tad valdyboje kalbėsime apie papildomas patikras. Manau, kad bus sudaryta tokia galimybė ir bus paprašyta pasitikrinti", - sakė politikė.

Ji laikosi nuomonės, kad parlamentarų sveikata šiuo laikotarpiu - labai svarbi: „Šios patikros reikalingos, kad institucija galėtų dirbti ir spręsti svarbiausius klausimus. Lietuvą krečia ne tik koronaviruso problemos, reikia svarstyti valstybės biudžetą, priimti kitus sprendimus. Turime išsirinkti Seimo pirmininką, sudaryti valdybą, komitetus. Turi prasidėti darbas, kuris būtų sužlugdytas, jeigu prasidėtų masinai susirgimai."

Į Seimą šiemet išrinktas buvęs Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas „Vakaro žinioms" sakė negavęs jokios informacijos apie sudarytą galimybę pasitikrinti. Tačiau patikino, kad greičiausiai testo nebūtų daręs: „Jaučiuosi gerai, o gal kažkam kitam tikrai reikalingas toks testas. Juk matome, kokios eilės, norint prisiskambinti ir užsiregistruoti. Manau, kad turėtų būti tokia sistema, kuri žmogui pradėjus jausti simptomus leistų pasitikrinti per valandą, o po 4-6 valandų sužinoti atsakymą. Tai yra tai, kas buvo žadėta žmonėms. O tai, kas vyksta dabar yra baisu. Tai parodo valdžios darbo kokybę ir požiūrį į žmonių sveikatą.

Yra daugybė sprendimų, kuriuos jau dabar buvo galima įgyvendinti nevalstybinėse institucijose. Pavyzdžiui, savaime atsidarančios durys, automatiniai čiaupai, kiti sprendimai, kurie minimalizuotų prisilietimus. Panašiai, kaip yra daroma Kinijoje. Be to, turime daugybę bedarbių, kurių darbo jėgą būtų galima panaudoti viruso grėsmių šalinimui. Kinijoje prie kiekvieno pastato budi žmogus, tikrinantis ateinančiųjų temperatūrą."

V.Valkiūnas atkreipia dėmesį, kad neigiami testo rezultatai neužtikrina to, kad virusas Seime nepasklis. „Visi suprantame, kad tai neapsaugos. Žmogus gali prieš pietus pasitikrinti ir atsakymas bus neigiamas, bet po pietų virusą jau turėti. Tad toks tikrinimas yra beprasmis. Testus daryti reikėtų tuomet, kai žmogui pasireiškia ligos simptomai", - sako politikas. Jis teigia, kad išskirtine teise pasitikrinti be eilės pasinaudos tik tuomet, jeigu tai bus privaloma, prieš atvykstant į priesaiką.

Į Seimą perrinktas konservatorius Bronislovas Matelis, vos gavęs pasiūlymą išsitirti, pranešė, kad to nedarys. „Gavau telefonu žinutę su kvietimu pasitikrinti, ar nesergu koronavirusu. Esą tai reikia padaryti iki Seimo nario priesaikos. Tokius kvietimus gavo visi Seimo nariai. Suprantu Sveikatos ministerijos rūpestį, kad virusas neišguldytų viso Seimo. Valstybė negali sau to leisti.

Tačiau matau ir kitą medalio pusę - dėl staigaus viruso šuolio karščiuojantys gyventojai kartais net iš 50-to karto negali prisiskambinti į karštąją liniją, o tyrimas siūlomas tik po savaitės.

Aš negaliu priimti siūlymo išsitirti be eilės, kai kvietimą gavau mėginio ėmimo išvakarėse. Gal kažkam kitam labiau to reikia. Jeigu dėl to mano priesaika bus atidėta, tebūnie taip.

Beje, prisiskambinti ir pranešti, kad atsisakau šio testo - misija neįmanoma", - socialiniame tinkle rašė parlamentaras.


VŽ Trigrašis:

Kol kas tikimasi, kad Seimas į iškilmingą priesaikos ceremoniją susirinks kitą savaitę - lapkričio 13-ą dieną, penktadienį. Dažnai manoma, kad tokia diena susijusi su nelaimėmis ir per ją gali nutikti ne tik nelaimingų atsitikimų. Simboliška, kad ir šis Seimas, kaip tyčia, bus 13-asis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net