respublika.lt

„MŪSŲ BALTIJĄ UŽGROBĖ NE RUSAI, O NIDOS VALDŽIA“ (2 dalis) (49)

2020 liepos 26 14:01:45
Darius ČIUŽAUSKAS

Penktadienį „Vakaro žinios“ rašė apie Baltijos jūros paplūdimį užtvėrusius skandalingus „Kupolo“ verslininkus Nidoje ir nuo jų kenčiančius poilsiautojus. Kaip dėl savo veiksmų pasiteisins verslininkai ir ką dėl savo neveikimo gali pasakyti Nidos valdžia?

×
nuotr. 5 nuotr.
Kadangi „Miesto dviračio“ vadovas A.Emdė bendrauti atsisakė, mes nežinome, kaip jis atrodo. Bet visagalis „Facebook“ skelbia tokią „Kupolo“ vadovo nuotrauką. Akivaizdu, šitaip fotografuodamasis žmogus reklamuoja ne savo veidą, o visai kitas kūno dalis

 

„Miesto dviračio“ vadovo Andriaus Emdės pokalbis su „Vakaro žiniomis“ truko labai trumpai.

„Jums laiko tikrai neturiu“, - pasakė verslininkas ir išjungė telefoną.

„Kupolas“ prieš kelerius metus čia išdygo be jokio konkurso ir jokio nuomos mokesčio, gavus tik leidimą organizuoti nekomercinius renginius, kuriuos jungia pavadinimas „Mes mylime Nidą“. Šiemet leidimas gautas ir komerciniams renginiams.

Tačiau „Kupolas“ nidiškiams ir į Neringą atvykstantiems poilsiautojams kur kas labiau asocijuojasi su jame iki paryčių vykstančiomis komercinėmis ir privačiomis linksmybėmis, kuriose netrūksta ne tik alkoholio. Jose dalyvavusių asmenų teigimu, būtent dėl to ir stengiamasi atsitverti nuo nekviestų svečių apsilankymo.

Žmonės piktinasi ne tik aklinai užtveriama nemaža bendro naudojimo paplūdimio dalimi. Komerciniai renginiai čia gali vykti iki 2 val., tačiau iš „Kupolo“ garsi muzika, neleidžianti užmigti net ir gana toli nuo jo įsikūrusiems žmonėms, sklinda ir saulei patekėjus.

Pabarsto trupinius

Kiti verslininkai taip pat mielai įsikurtų šiame paplūdimyje, bet yra problema. To padaryti jie negali.

Dėl galimybės dirbti šioje pliažo vietoje viešasis konkursas neskelbiamas, nors prieigos prie jos neseniai sutvarkytos už visų mokesčių mokėtojų pinigus. Dar daugiau. Ši šiaurinio paplūdimio atkarpa net nepažymėta Nidos plane, kuriame oficialiai nurodytos visos vietos tokioms paslaugoms teikti.

Leidimai čia organizuoti komercinius ir nekomercinius renginius „Miesto dviračiui“ išduoti, remiantis Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus Egidijaus Šakalio įsakymais. Renginio vieta, laikinų statinių išdėstymo renginio vietoje schema bei konstrukcinis statinys „Kupolas“ suderintas su visomis institucijomis, tarp jų ir unikalų gamtos kampelį saugančia Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Pastarajai užteko tik patikinimo, kad nebus šiukšlinama ir pakenkta aplinkai, o renginių žiūrovai įsigis parko lankytojo bilietą už 1 Eur.

Pasak Neringos savivaldybės atstovės Sandros Vaišvilaitės, „Kupole“ vykstantiems komerciniams renginiams yra taikoma vietinė rinkliava už leidimą juos organizuoti. Įkainiai maži. „Miesto dviratis“ į kurorto biudžetą iš viso „įlašino“ vos 6000 eurų.

Paklausta, kodėl tokia patraukli vieta atiduodama pusvelčiui ir be jokio konkurso, S.Vaišvilaitė patikino, jog netrukus viskas pasikeis.

„Šiuo metu yra rengiama viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo Neringos savivaldybės tarybos nustatytose vietose schema, apimanti visas gyvenvietes. Ji bus teikiama tvirtinti Neringos savivaldybės tarybai. Schemoje bus numatyta paslaugų vieta ir Nidos šiauriniame paplūdimyje - įgyti leidimą joje prekiauti ar teikti paslaugas bus organizuojama atranka arba konkursas. Planuojama, kad tai galėtų būti vykdoma kitais metais“, - sakė S.Vaišvilaitė.

Savivaldybei ir policijai netrukdo

S.Vaišvilaitės teigimu, jokių oficialių nusiskundimų dėl „Kupolo“ veiklos Neringos savivaldybė nėra gavusi.

„Gal tik prieš porą metų sulaukėme žodinio skundo, kad nebuvo galima praeiti paplūdimiu. Pliažo ir priėjimo prie jūros renginių organizatoriai užtverti negali, žmonėms turi būti paliktas laisvas praėjimas. Tai nurodyta ir renginio schemoje. Žinome apie praėjusį savaitgalį, kai organizuotas didelis renginys, įvykusį incidentą, todėl įspėsime renginių organizatorius, kad tokie atvejai daugiau nepasikartotų. Tikrai nustebome, kad dieną nebuvo galima laisvai praeiti paplūdimiu“, - sakė S.Vaišvilaitė.

„Dėl trikdomo priėjimo prie jūros šiauriniame Nidos paplūdimyje Neringos policija yra gavusi vieną pranešimą - liepos 18 d. Daugiau nusiskundimų dėl renginių šiauriniame paplūdimyje šiais ir praėjusiais metais negauta“, - sakė Klaipėdos apskrities VPK atstovė Asta Kažukauskienė.

Pasižymėjo ir anksčiauPraėjusią vasarą „Miesto dviračio“ vardas plačiai nuskambėjo dėl Nidos centre be jokių leidimų valstybinėje žemėje pastatytų net trylikos namelių. Nelegaliuose statiniuose apgyvendinti „Kupolo“ darbuotojai. Negavus leidimų ir spjaunant į įstatymus, išspręsta didžiulė problema, su kuria vasaromis susiduria visi Kuršių nerijoje dirbantys verslininkai.

Neringos savivaldybei šie nameliai („išdygę“ dar gegužę) ilgai netrukdė ir tik kilus viešam pasipiktinimui, nurodyta savavališkus statinius išardyti bei pašalinti iki rugsėjo pabaigos. Tada, kai verslininkams jie ir taip nebereikalingi.

Neringiškių toks „Miesto dviračio“ akiplėšiškumas nenustebino. Jie atviri, taip gali elgtis tik vietos valdžios akivaizdžiai palaikomas verslas.

Komentuoja Neringos meras Darius JASAITIS:

Praėjimas pajūriu turi būti užtikrintas visuomet. Faktais pagrįstų aplinkybių, verčiančių abejoti įmonės „Miesto dviratis“ veikla, - nėra. Kiek anksčiau yra tekę inicijuoti susitikimus dėl triukšmo valdymo, tačiau pastaruoju metu nusiskundimų ar pastebėjimų iš kurorto gyventojų ir svečių šiuo klausimu nesulaukta.

Sprendimus išduoti leidimą organizuoti renginį priima Neringos savivaldybės administracija, atsižvelgdama į renginio organizatoriaus prašymą. Svarbu, kad būtų užtikrintas šalies teisės aktų laikymasis. Už komercinius renginius yra mokama nustatyta rinkliava. Be to, jau yra inicijuota, kad ši vieta būtų įtraukta į rengiamą viešųjų prekybos ir paslaugų teikimo Neringos savivaldybės tarybos nustatytose vietose schemą - Neringos savivaldybei pritarus, įgyti leidimą joje prekiauti ar teikti paslaugas bus organizuojama atranka arba konkursas.

MŪSŲ BALTIJĄ UŽGROBĖ NE RUSAI, O NIDOS VALDŽIA!

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (49)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • REKONSTRAVIMAS: Kauno rajono kurortinei teritorijai priklausančiame Kulautuvos miestelyje pradėti Akacijų alėjos ir V. Augustausko gatvės rekonstravimo darbai, kurių vertė – 2,29 mln. eurų.
  • STOVYKLOS: švietimo įstatymo pataisose -  siūlymas 7-16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5-7 dienų trukmės stacionarias vasaros stovyklas.
  • PRIPAŽINIMAS: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) laboratorija pelnė tarptautinį pripažinimą - ISO akreditaciją vaistų ir vaistinių medžiagų tyrimams.
  • NUTRAUKĖ: JAV teisingumo departamentas trečiadienį pranešė nutraukęs 33 Irano valstybinių žiniasklaidos portalų bei trijų Irako grupuotės „Kataeb Hezbollah“ portalų techninį palaikymą (jie buvo JAV priklausančiuose domenuose, taip pažeidžiant sankcijas).
  • SLALOMAS: nemažai dalyvių bei stebėtojų sutraukė Kauno rajone automobilių slalomo varžybos, kurias karantinas iš 2020 metų tradicinių velykinio ir kalėdinio turnyrų nustūmė net į šių metų vasarą.
  • MIGRANTAI: Ignalinos rajone pasieniečiai sulaikė dar dvi neteisėtų migrantų grupes, o Švenčionių rajone – vieną (iš viso sulaikyti 58 užsieniečiai, iš kurių, pirminiais duomenimis, 54 gali būti Irako piliečiai, 4 – Šri Lankos).
  • KOPLYČIOS: Vilniaus arkikatedroje atvertos 70 metų buvusios uždarytos koplyčios, kuriose Katedros lankytojai galės melstis, apžiūrėti restauruotą Šv. Vladislovo koplyčios kupolą bei sugrąžintą XVIII a. zakristijos spintą, kuri pastaruosius 30 metų buvo eksponuota Lietuvos Taikomosios dailės muziejuje.
  • SPORTAS: Lenkijos Elbingo mieste vykusiose Pasaulio sportinių šokių federacijos (WDSF) Europos standartinių šokių taurės varžybose naujaisiais Europos taurės šeimininkais tapo pasaulio, Europos ir daugkartiniai Lietuvos standartinių šokių čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos.

  • NELAIMĖ: šeštadienio vėlų vakarą Plungės rajone iš sodybos tvenkinio narai ištraukė 17-mečio kūną.
  • KULTŪRA: penktadienio vakarą Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertiniu atlikimu (Lietuvoje – pirmą kartą) prasidės 26-asis tarptautinis Pažaislio muzikos festivalis - vieną iš solinių vaidmenų operoje atliks šio festivalio naujasis meno vadovas, daugelyje pasaulio scenų publikos simpatijas pelnęs tenoras Edgaras Montvidas.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar stebite Europos futbolo čempionatą?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur slepiatės nuo tropinių karščių, užklupusių Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+17 +23 C

+15 +20 C

 

+14 +20 C

+20 +28 C

+21 +25 C

 

+21 +24 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-5 m/s

       

Nuorodos