respublika.lt
 

M.Puidokas pabūgo naujosios frakcijos: atgrasė R.Karbauskis? papildytanuotraukos (14)

2019 rugsėjo mėn. 12 d. 13:37:03
Eltos inf.

Ketvirtadienį Seime iš sugriuvusios frakcijos „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“, „socialdarbiečių“ frakcijos ir Mišrios Seimo narių grupės pasitraukę politikai įregistravo naują frakciją, kuriai suteikė pavadinimą „Lietuvos gerovei“.

×
nuotr. 2 nuotr.
Mindaugas Puidokas pabūgo naujosios frakcijos. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

 

Vienas iš naujos frakcijos iniciatorių Tvarkos ir teisingumo partijai priklausantis Vytautas Kamblevičius užims ir frakcijos seniūno kėdę.

Naują frakciją sudaro 7 nariai: V. Kamblevičius, iš „socialdarbiečių“ pasitraukęs ekspremjeras Algirdas Butkevičius, „tvarkiečių“ frakcijai priklausę Juozas Imbrasas, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Kęstutis Bartkevičius bei Mišriai Seimo narių grupei priklausęs Rimas Andrikis.

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelius, susitikęs su naujos frakcijos kūrėjais, pakvietė naują politinį darinį prisijungti prie valdančiosios koalicijos.

Kalbos apie naujos frakcijos kūrimą pasigirdo iškart po to, kai šios savaitės antradienį buvo pranešta apie Tvarkos ir teisingumo frakcijos suirimą. „Tvarkiečių“ frakciją palikęs V. Kamblevičius tvirtino, kad pagrindiniai jo ir kitų „tvarkiečių“ pasitraukimo motyvai yra Tvarkos ir teisingumo lyderio Remigijaus Žemaitaičio vienašališkumas.

Nors suirusi Tvarkos ir teisingumo frakcija priklausė valdančiajai daugumai, tiek premjeras S. Skvernelis, tiek „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad subyrėjusi valdančioji Tvarkos ir teisingumo frakcija valdančiajai koalicijai neigiamai neatsilieps.

Valdančiosios koalicijos sutartis pasirašyta vasarą. Parašus po šia sutartimi padėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

Seimo statutas numato, kad parlamentinę frakciją gali įkurti ne mažiau kaip 7 politikai.

M. Puidokas prie naujosios frakcijos nesijungs: nenoriu būti kliuvinys

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Mindaugas Puidokas teigia, nors kvietimą gavo, bet prie naujai kuriamos „Lietuvos gerovei“ frakcijos nesijungs. Politikas sako, kad tam įtakos turėjo „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasisakymai viešojoje erdvėje.

„Asmeninis kerštas ir žmonių stumdymas kaip šaškių lentoje yra svarbiau nei stabilumas valstybėje ir svarbių darbų atlikimas. Tame kontekste, be abejonės, aš kenkčiau tam siekiui, kurį turi premjeras, kad valstybėje būtų stabili valdanti dauguma. Aš nenorėjau kenkti būsimos frakcijos kūrėjams ir tokiu būdu priėmiau sprendimą nesijungti“, – žurnalistams Seime sakė M. Puidokas.

M. Puidokas sureagavo į R. Karbauskio pasisakymus, kad jei naujoje frakcijoje bus iš Mišrios Seimo narių grupės buvusių „valstiečių“, tai su naująja frakcija bendradarbiavimo nebūtų.

„Didžiausios frakcijos lyderis pasako, kad jis tokiu būdu nematytų galimybės su ta frakcija bendradarbiauti. Tai kaip jūs įsivaizduojate konstruktyvų darbą tokiu atveju su pačia valdančiąja dauguma. Šitoje vietoje aš nenoriu būti kliuvinys ir aš noriu būti už stabilumą valstybėje“ , – teigė jis.

R. Karbauskis apie bendradarbiavimą su nauja frakcija: derybinės grupės šnekėsis


Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis sako, kad ketvirtadienį Seime susikūrus naujai frakcijai „Lietuvos gerovei“, su ja bus kalbama apie bendradarbiavimą ir gali būti pasirašytas tai įtvirtinantis susitarimas. „Jeigu ta frakcija bus tokia, su kuria mes sutarsime bendradarbiauti, tai, aišku, pasirašysime“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis neatsakė, kokios pozicijos gali būti pasiūlytos naujai frakcijai, tačiau sakė, kad apie tai kalbėsis derybininkai.  „Derybinės grupės šnekėsis“, – į žurnalistų  klausimą atsakė R. Karbauskis. Į klausimą, ar gali būti pasiūlytas ekomomikos ir inovacijų ministro postas, jis sakė: „Negaliu atsakyti“.

R. Karbauskis mano, kad Seime susikūrus naujai frakcijai, sutartis dėl valdančiosios koalicijos galioja. „Be abejonių, galioja, o kodėl turėtų negalioti? (...) Situacija susiklostė taip, kad pati partija „Tvarka ir teisingumas“ pagal koalicijos sutartį nebuvo gavusi jokių pozicijų Vyriausybėje ir čia nekyla jokių problemų“, – sakė R. Karbauskis.

Jis nesiėmė atsakyti, ar be frakcijos likęs Remigijus Žemaitaitis gali likti Seimo vicepirmininko poste. „Aš negaliu dabar atsakyti į tą klausimą. Mes turime visi šnekėtis – ir su ta naujai įsisteigusia frakcija, ir su pačiu Žemaitaičiu, nes koalicinė sutartis sudaryta tarp partijų, o šiuo atveju susikūrė frakcija, kurioje yra taip pat tos partijos žmonių. Aš galvoju, kad gal pavyks juos susodinti kartu ir kartu apsitarti“, – svarstė R. Karbauskis.

V. Kamblevičius: M. Puidokas, atsisakęs jungtis į frakciją, demonstruoja aukštą sąmoningumą

Ketvirtadienį veikti pradėjusios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas V. Kamblevičius sako, kad į frakciją jungtis atsisakęs buvęs „valstietis“ M. Puidokas demonstruoja aukštą sąmoningumo lygį. Jo teigimu, M. Puidokas supratęs, kad šioje frakcijoje jo nenori matyti „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, jungtis į frakciją „Lietuvos gerovei“ atsisakė nenorėdamas tapti kliuviniu.

„Jis sužinojo iš žiniasklaidos, kad gerbiamas R. Karbauskis nenorėtų matyti, kad kažkas iš Mišrios frakcijos būtų mūsų frakcijoje. Jis pagalvojo, kad gali būti kliuvinys mūsų naujai frakcijai – tai jis ir sako, kad kol kas nedalyvaus“, – kalbėjo žurnalistams Seime V. Kamblevičius.

„Tai aukšto sąmoningumo elgesys“, – pridūrė jis. V. Kamblevičius tikino, kad naujosios frakcijos nariai neprašė asmeniškai M. Puidoko, kad šis atsisakytų jungtis į frakciją.

V. Kamblevičius sako nemanantis, kad tokiu būdu R. Karbauskis daro spaudimą naujai įsikūrusiai frakcijai.

„Jis mums nereguliuoja, pats Mindaugas sako, kad nenori būti kliuvinys“, – apibendrino jis.

V. Kamblevičius apie frakcijos „Lietuvos gerovei“ pavadinimą: graži simbiozė su prezidentu

Ketvirtadienį Seime įsteigus naują frakciją „Lietuvos gerovei“, frakcijos seniūnas V. Kamblevičius sako, kad naujo politinio darinio Seime pavadinimas nebuvo parinktas specialiai, siekiant asociacijos su prezidento Gitano Nausėdos gerovės valstybės vizija.

 „Net nebuvo kalbos, kad kažkas asocijuojasi su prezidento mintimis. (…) Jei yra bendri tikslai, tai kas čia, nieko blogo, nes iš Prezidentūros tokie gražūs sklinda balsai, ir mes frakcijoje, tai sakyčiau, dar geriau – tokia simbiozė išeina“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė V. Kamblevičius.

Jo teigimu, siūlytų pavadinimų buvo labai daug, tačiau buvo nuspręsta pritarti frakcijos nario Rimo Andrikio pasiūlymui ir frakciją pavadinti „Lietuvos gerovei“.

„Buvo daug pavadinimų, gal kokių dešimt, kiekvienas pagalvojo apie vieną, du, bet mes nusprendėme, kad tai vienas iš geresnių. (...) Tų pavadinimų gali visokių būti, pasikeičia vienas žodis, pasikeičia ir pavadinimas“, – žurnalistams sakė V. Kamblevičius.

Parlamentaro teigimu, nei vienas frakcijos narys, išskyrus jį patį, nebuvo pareiškęs noro tapti frakcijos seniūnu.

„Niekas nenorėjo. Šiuo momentu seniūno darbas yra kaip tremtis, nes patys matote, kas čia darosi, niekas nenori atsakomybės“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Nepakviestas į naują frakciją P. Gražulis: „tvarkiečiai“ sudraskyti į tris gabalus

Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis parlamentaras Petras Gražulis, kuris nebuvo pakviestas jungtis į naują „Lietuvos gerovei“ frakciją, skeptiškai vertina jos perspektyvas, ypač turint mintyje, kad „tvarkiečiai“ yra sudraskyti į kelis sparnus.

„Manęs nepakvietė, bet esu šiek tiek skeptiškas. Kas stovi už tos frakcijos, kokia politinė jėga, kas laukia perspektyvoje? Paremti valdančiąją daugumą? Mes galime ir dirbdami  Mišrioje Seimo narių grupėje paremti daugumą ir jos protingus, naudingus valstybei sprendimus. Nemanau,  kad dėl to reikalinga buvo frakcija“,– Eltai sakė P. Gražulis.

Jo teigimu,  „tvarkiečiai“ yra suskaldyti, tačiau didesnė jų dalis, parlamentaro nuomone, savo ateitį sieja su R. Paksu.

„Tvarka ir teisingumas“ yra  suskaldyta dabar į tris gabalus. Vienas gabalas – R. Žemaitaičio, kitas gabalas – Vytauto Kamblevičiaus, o trečias – tai, manau, didesnė dalis, daugiau kaip pusė žmonių savo ateitį sieja su R. Paksu“, – sakė P. Gražulis.

Parlamentaras teigė nematąs naujos frakcijos politinės ateities. „A nematau jokios jos politinės ateities. Beje, savo politinį kelią Seime galima užbaigti ir Mišrioje Seimo narių grupėje“, – mano P. Gražulis.

Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (14)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • PROTESTAVO: Prancūzijoje studentai surengė demonstracijas, protestuodami dėl nesaugumo jausmo, gyvenimo sąlygų ir skurdo šioje šalyje bei norėdami parodyti solidarumą jaunam vyrui studentui, kuris praėjusią savaitę bandė nusižudyti, norėdamas atkreipti dėmesį į šias problemas Prancūzijoje.
  • UŽKLUPO: pirmasis snygis Austrijos Alpių regionuose sukėlė elektros tiekimo sutrikimus, o be elektros trečiadienį liko apie 9 800 namų ūkių.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar alkoholis ir cigaretės turėtų brangti?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kaip manote, ar Lietuvoje ne per anksti pradedamas kalėdinis laikotarpis?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +8 C

+10 +11 C

 

+4 +7 C

+11 +12 C

+11 +13 C

 

 +7 +9 C

0-6 m/s

0-4 m/s

 

0-4 m/s

 

Valiutų kursai

USD - 1.1015 PLN - 4.2747
RUB - 70.4859 CHF - 1.0963
GBP - 0.8582 NOK - 10.0798