respublika.lt

Lygių galimybių kontrolierė: sulaukėme nemažai rusakalbių asmenų skundų dėl diskriminacijos teikiant prekes ir paslaugas

(15)
Publikuota: 2022 balandžio 01 11:42:00, Respublika.lt info
×
nuotr. 1 nuotr.
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė. Eltos nuotr.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė teigia, kad, Rusijai pradėjus plataus masto Ukrainos puolimą, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) sulaukė nemažai rusakalbių asmenų skundų dėl diskriminacijos. Jos teigimu, tarp besikreipusių asmenų buvo tiek Ukrainos, tiek Rusijos bei Baltarusijos piliečių.

 

„Kai tik prasidėjo Rusijos karas prieš Ukrainą, sulaukėme nemažai kreipimųsi dėl galimo paslaugų nesuteikimo ir diskriminacijos teikiant prekes ir paslaugas rusakalbiams asmenims, nepriklausomai nuo jų tautybės, tarp jų ir ukrainiečiams, rusams, baltarusiams atvykusiems į tam tikras vietas“, – penktadienį per Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos 2021 m. ataskaitos pristatymą žurnalistams teigė B. Sabatauskaitė.

Anot jos, taip pat buvo gauta skundų ir dėl galimų patyčių ugdymo įstaigose.

„Taip pat gavome signalų dėl patyčių prieš rusakalbius moksleivius ar kaltinimo dėl karo veiksmų, tai tarnyba ėmėsi iš karto veiksmų, ragindama ir kalbėdama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, prašydama išplatinti kreipimąsi į institucijas, taip pat rengiame rekomendacijas, kaip reikėtų kalbėti su vaikais apie karą, kaip aptarti skirtingas tapatybes, nes mes esame įvairiakalbė visuomenė jau daugybę metų ir svarbu užtikrinti pagarbą asmenims“, – teigė Lygių galimybių kontrolierė.

Be to, S. Sabatauskaitė pažymi, kad buvo atvejų, kai asmenys kreipėsi dėl suteikiamos pagalbos Ukrainos karo pabėgėliams, esą tai diskriminuoja Lietuvos piliečius.

„Pradėjo daugėti paklausimų, kodėl yra teikiamos tam tikros nuolaidos arba lengvatos nuo karo bėgantiems asmenims iš Ukrainos ir kokiu pagrindu, ir ar tai nediskriminuoja Lietuvos respublikos piliečių. Tai toks bendras atsakymas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos yra, žinoma, atskirus atvejus reikėtų vertinti atskirai, bet bendrasis atsakymas, kad diskriminacijos nėra, nes asmenys, bėgantys nuo karo, yra nepalyginamoje situacijoje su kitais asmenimis“, – kalbėjo B. Sabatauskaitė.

ELTA primena, kad trečiadienio Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, iš Ukrainos į kaimynines šalis jau pasitraukė 4 019 000 žmonių, o dar daugiau kaip 6 mln. žmonių yra perkelti šalies viduje. Tai reiškia, kad savo namus jau paliko mažiausiai ketvirtadalis visų ukrainiečių.

Tad dabar apie 4 mln. žmonių, daugiausiai – moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės yra priklausomi nuo kaimyninių šalių, kad išgyventų. Tai yra didžiausia pabėgėlių krizė Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Vien Lenkija jau priglaudė 2,3 mln. ukrainiečių.

Nors Rusija davė ženklų, kad gali sumažinti savo puolimo mastą, Ukrainos miestai apšaudomi ir toliau.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (15)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s