L.Linkevičius: Juodkalnija yra euroatlantinės integracijos pavyzdys Vakarų Balkanuosenuotraukos (2)

2020 vasario mėn. 20 d. 16:27:36 Perskaitė 1034

Vilniuje Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius ir Juodkalnijos užsienio reikalų ministras Srdžano Darmanovičius aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Juodkalnijos narystės Europos Sąjungoje (ES) siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

 

„Lietuva išlieka tvirta Juodkalnijos eurointegracijos rėmėja, vertina jos visapusišką paramą ES Bendrajai užsienio ir saugumo politikai, dalyvavimą ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos misijose, pastangas įgyvendinti būtinas reformas, ypač teisės viršenybės srityje", - pabrėžė L. Linkevičius.

Ministras pasidžiaugė pastaruoju metu suintensyvėjusiais Lietuvos ir Juodkalnijos santykiais tarpparlamentiniame, ministerijų ir kitų institucijų lygmenyse. Tuo pačiu L. Linkevičius atkreipė dėmesį į tolesnio bendradarbiavimo svarbą abiem šalims ypač aktualiais klausimais - strateginės komunikacijos, kibernetinio saugumo, dalijimosi eurointegracijos ir ekonominės diplomatijos patirtimi.

Ministras taip pat pabrėžė saugumo ir stabilumo Vakarų Balkanuose svarbą visam Europos regionui. „Juodkalnija yra puikus euroatlantinės integracijos pavyzdys regione ir vaidina svarbų stabilizuojantį vaidmenį Vakarų Balkanuose. Juodkalnijos įstojimas į NATO 2017 metais ir jos aktyvus dalyvavimas tarptautinėse misijose prisideda ne tik prie Vakarų Balkanų, bet ir prie Baltijos regiono bei visų NATO šalių saugumo ir stabilumo", - teigė L. Linkevičius.

Juodkalnijos užsienio reikalų ministro S. Darmanovičiaus vizito metu oficialiai atidarytas Juodkalnijos Garbės konsulatas Lietuvoje, vadovaujamas Daivos Perevičienės. Tai yra pirmasis Vakarų Balkanų šalies Garbės konsulatas Lietuvoje.

Juodkalnija yra didžiausią pažangą derybose dėl narystės ES padariusi ES šalis kandidatė, nuosekliai remianti ES užsienio ir saugumo politiką. Juodkalnija derybas dėl narystės ES pradėjo 2012 metais.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net