L.Kasčiūnas apskundė Lietuvos demokratijąnuotraukos (28)

2019 gruodžio mėn. 14 d. 13:38:03 Perskaitė 3862

„Seimo narys Laurynas Kasčiūnas susirūpino demokratijos būkle Lietuvoje ir dėl to kreipėsi į tarptautines institucijas. Juk būtų šaunu, jei demokratiją importuotume iš užsienio ir mums nurodinėtų, kokius įstatymus galima priiminėti, o kokių - ne“, - „Elito naujienose“ ironizuoja „Vakaro žinios“.

 

Seimūno susirūpinimą sukėlė rinkimų įstatymo pataisa, nuleidusi partijoms ir koalicijoms kartelę iki atitinkamai 3 ir 5 proc. Ponas Kasčiūnas suraitė raštus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai, Europos Tarybai ir Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai. Na, dėl prezidento viskas suprantama, jis čia ne pašalinis ir netgi gali vetuoti įstatymą. Tačiau ko ponas Kasčiūnas tikisi iš tarptautinių organizacijų, kurių klausia, ar Lietuvoje priimtas įstatymas neprieštarauja demokratijos principams? Pagrūmojimo? Treptelėjimo kojele?

O gal tikisi, kad po tarptautinių institucijų verdikto įstatymo pataisa bus atšaukta? Įdomu, kaip ponas Kasčiūnas įsivaizduoja demokratijos triumfą. Jis turbūt mano, kad Seime daugumos balsais priimti įstatymą, tegul ir įtartinai kvepiantį, yra labai nedemokratiška, o štai nuleidinėti Lietuvai nurodymus iš Europos - didžiai demokratiška.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net