Lietuva ir Lenkija kuria tautinių mažumų švietimo gairesnuotraukos (3)

2020 vasario mėn. 20 d. 21:00:36 Perskaitė 970

Ketvirtadienį švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič ministerijoje susitiko su Lenkijos Respublikos nacionalinio švietimo delegacija. Susitikime buvo aptariami veiksmai dėl 2019 m. spalio 20 d. Varšuvoje abiejų šalių ministrų pasirašytos deklaracijos dėl tautinių mažumų švietimo abiejose šalyse įgyvendinimo. Abiejų šalių viceministrai informavo, kad kovo mėnesį Vilniuje numatomas kitas susitikimas, kurio metu planuojama pasirašyti deklaracijos planą.

 

„Delegacijos ir susitikimo tikslas yra kalbėti apie deklaraciją, kuri buvo pasirašyta praėjusių metų lapkričio 20 dieną Varšuvoje. Šiandien kalbėjome ir detaliau išsigryninome deklaracijoje įrašytas nuostatas, kalbėjome pagrindinius punktus ir diskutavome, kaip deklaracijoje numatytos nuostatos galės būti detalizuotos planuose“, – teigė J. Urbanovič.

„Pagrindinės temos buvo apie gimtosios kalbos mokymą ir vertinimą, tai yra, lenkų tautinės mažumos gimtosios kalbos mokymą ir vertinimą Lietuvoje, taip pat ir lietuvių kalbos mokymą ir vertinimą Lenkijoje. Taip pat kalbėjome apie lietuvių kalbos mokymą ir vertinimą lenkų tautinės mažumos mokyklose Lietuvoje“, – patikino J. Urbanovič.

„Tai yra bendradarbiavimas nacionalinių egzaminų centrų, tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, lenkų kalbos egzamino klausimas, vadovėlių leidyba lietuvių mokykloms Lenkijoje ir lenkų mokykloms Lietuvoje, metodinės didaktinės patirties mainai, mokymų galimybės, taip pat ir galimybė keistis mokytojais, stažuočių galimybės, įvairūs klausimai, kurie yra išdėstyti deklaracijoje“, – pridūrė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė, akcentuodama, kad deklaracijos planą numatyta pasirašyti kovo mėnesį.

Savo ruožtu Lenkijos nacionalinio švietimo viceministras Maciejus Kopećas taip pat patikino, kad šis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įvykęs susitikimas nėra paskutinis – kovo mėnesį Vilniuje planuojama pasirašyti deklaracijų veiksmų planą.

„Šis susitikimas nėra paskutinis, dar vyks darbo grupės susitikimas Lenkijoje. Planuojame vykti į seimus ir tik po to, kai suderinsime abiejų pusių veiksmų planą, deklaracijos veiksmų planas bus pristatytas jau ministrų ir visos detalės bus paviešintos, kai tas deklaracijos planas bus pasirašytas. Tai numatoma padaryti kovo mėnesį Vilniuje“, – patvirtino M. Kopećas.

Lenkijos nacionalinio švietimo viceministras taip pat informavo, kad Lenkijoje artimiausiu metu įvyks susitikimas, kuriame bus kalbama apie lietuvių kalbos mokymą Lenkijoje ir lietuviams kylančias problemas.

„Lenkijoje artimiausiu metu įvyks susitikimas ir ten darbo grupė kalbės apie lietuvių kalbos mokymą, apie lietuvių tautinės mažumos problemas Lenkijoje“, – sakė Lenkijos nacionalinio švietimo viceministras.

Lenkijos Respublikos nacionalinio švietimo ministerijos delegacija Lietuvoje lankosi vasario 20–21 d. Jie dar susitiks su Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Vilniaus Simono Konarskio gimnazijų bendruomenėmis, susipažins su Lenkijos kultūros namuose vykstančiais švietimo projektais.

Primename, kad Varšuvoje švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir Lenkijos Respublikos nacionalinio švietimo ministras Dariuszas Piontkowskis pasirašė deklaraciją „Dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvos Respublikoje ir lietuvių tautinės mažumos Lenkijos Respublikoje švietimo“. Deklaracijoje abi šalys įsipareigoja intensyviau bendradarbiauti švietimo srityje: rengiant ir adaptuojant vadovėlius, organizuojant kvalifikacijos tobulinimą mokytojams, stiprinant pagalbą mokykloms, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ir kt.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net