L.Graužinienė: Lietuvos ir Lenkijos santykiai turi stiprėti

2014 vasario mėn. 27 d. 13:39:40 Perskaitė 1233

Lietuvos ir Lenkijos dvišalius santykius Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė aptarė su Lietuvoje viešinčiu kadenciją baigusiu Lenkijos Respublikos prezidentu Aleksandru Kvasnevskiu (Aleksander Kwasniewski).

"Lietuvos ir Lenkijos santykiai turi būti geri. Kitaip negali būti. Mes esame kaimynai, todėl privalome išspręsti klausimus, kurie dabar neleidžia mūsų valstybėms visiškai susitelkti ties strateginiais ir abiem šalims naudingais projektais, pavyzdžiui, transporto, energetikos ar kitose srityse", - teigė Seimo pirmininkė.

Parlamento vadovė pabrėžė, kad vadovaujant prezidentui A. Kvasnevskiui, Lietuvos ir Lenkijos santykiai buvo puikūs. Lenkija palaikė Lietuvą stojant į NATO ir Europos Sąjungą, kadenciją baigęs Lenkijos prezidentas kartu su prezidentu Valdu Adamkumi aktyviai dirbo Ukrainoje.

A. Kvasnevskis Seimo pirmininkę patikino, kad stengsis pagelbėti sušildant Vilniaus ir Varšuvos santykius.

"Savo ruožtu dėsiu visas pastangas, kad teisiškai ir sistemingai būtų sprendžiami Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų klausimai ir mūsų valstybių bendradarbiavimas tik stiprėtų", - teigė L. Graužinienė.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net