Lenkijos Konstitucijos dienos proga – šalies vadovo sveikinimasnuotraukos (6)

2020 gegužės mėn. 03 d. 11:15:57 Perskaitė 1323

Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos prezidentą Andrzejų Dudą Lenkijos nacionalinės šventės – Konstitucijos dienos – proga ir visiems Lenkijos gyventojams palinkėjo sveikatos, santaikos ir visokeriopos sėkmės.

 

„Abiejų Tautų Respublikos 1791 metais priimta Gegužės 3-iosios Konstitucija amžiams įėjo į istoriją kaip pirmoji konstitucija Europoje, o pagrindiniai joje įtvirtinti principai ir jos dvasia gyvuoja ir šiandien. Mūsų tautos susietos tvirtais istorijos saitais – Konstitucija ir šūkis „Už mūsų ir Jūsų laisvę“ įkvėpdavo ištisas kartas kovoje už laisvę ir nepriklausomybę. Bendromis vertybėmis ir demokratijos principais grindžiamas bendradarbiavimas Europos Sąjungoje ir NATO rodo, kad Lenkija ir šiandien išlieka mūsų artima kaimyne ir bendraminte daugeliu aktualių klausimų. Kartu puoselėjame savo demokratiją, giname piliečių teises ir siekiame užtikrinti ne tik savo, bet ir visų europiečių saugumą“, – teigiama šalies vadovo sveikinime.

Prezidentas pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos valstybių pamatus dar labiau stiprina mūsų žmonių draugystė, ir patikino, kad bendromis pastangomis įveiksime mus užklupusią pandemiją, iš kurios išeisime dar labiau sutvirtėję ir vieningesni.

Lietuvoje Gegužės 3-ioji minima kaip 1791 m. pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje diena.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net