Landsbergių verslui valstybė gali užsukti kranelįnuotraukos (60)

2019 lapkričio mėn. 15 d. 06:55:40 Perskaitė 5078

Privačių darželių ir mokyklų tinklą valdančiai konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmonai Austėjai gali tekti susiveržti diržus. Mat Švietimo, mokslo ir sporto ministerija svarsto, ar nevertėtų apriboti galimybes gauti valstybės paramą pelno siekiančioms privačioms ugdymo įstaigoms.

 

„Šiuo metu rengiame tokį projektą, kurį svarstytume Seime. Vertiname, ar nevertėtų apriboti galimybės gauti finansavimą toms privačioms mokykloms, kurios siekia pelno. Teisiškai norime išsinagrinėti, pažiūrėti“, - Vyriausybės valandoje Seime sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Lietuvoje kasmet privačioms mokykloms finansuoti išleidžiami 22 mln. eurų, nurodė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė R.Budbergytė ir teiravosi, koks ministro požiūris.

„Valstybinės mokyklos merdėja, jūs karštligiškai ieškote pinigų mokytojų algoms, jums sunku tesėti pažadus, o valstybė viešaisiais pinigais finansuoja privatų mokslą. Taip sudaromos galimybės tiems, kas turtingesni, gauti geresnį išsilavinimą“, - kalbėjo R.Budbergytė.

LSDP į nacionalinį susitarimą dėl švietimo yra siūliusi įrašyti nuostatą, kad privačios mokyklos nebūtų finansuojamos viešaisiais pinigais - esą tokia praktika ydinga ir netenkina viešojo intereso.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net