Kupiškio valdžią užklupo „Stichijos“ padariniainuotraukos (1)

2019 liepos mėn. 10 d. 12:30:06 Perskaitė 883

Dar užvakar Kupiškio kultūros centro vadovė Jolita Janušonienė viešai dėkojo įmonėms, Valstybės dieną parėmusioms kūrybos ir menų festivalį „Stichijos“. O jau vakar pastarojo organizavimo aplinkybes tiriantys STT pareigūnai sulaikė ne tik ją, bet ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamą Kupiškio rajono savivaldybės merą Dainių Bardauską.

 

Nuo 2015 metų Kupiškio rajono savivaldybės mero regalijas nešiojantį 54 metų D.Bardauską vakar darbo vietoje sulaikė STT Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šioje savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų - piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu. Nepatvirtintais duomenimis, rajono meras galėjo gauti kyšį grynaisiais pinigais. Po šios žinios Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai suskubo stabdyti D.Bardausko narystę partijoje. Meras suspenduotas dviem paroms. Lygiai tokiam pačiam terminui jis kol kas ir sulaikytas.

Piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas konservatorius D.Bardauskas nėra vienintelis šiame tyrime figūruojantis asmuo. Kratos atliktos ne tik pastarųjų namuose, bet ir darbo vietose. Teisėsaugininkai tikina, kad iš Kupiškio rajono savivaldybės, jai pavaldaus Kultūros centro ir kai kurių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

STT sudomino liepos 6 d. Kupiškyje vykusio kūrybos ir menų festivalio „Stichijos“ organizavimo aplinkybės. Jį organizavo Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centras. Pasak STT Panevėžio valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininko Gedimino Vizbaro, įtariama, kad festivalio metu kai kuriems asmenims sudarytos išskirtinės sąlygos vykdyti prekybą. O už tai piktnaudžiavimu įtariami asmenys gavo neteisėtą atlygį. Taip pat įtariama, jog dalis šiam festivaliui reikalingų paslaugų įsigyta neteisėtai - piktnaudžiaujant tarnyba, klastojant viešųjų pirkimų dokumentus.

Įtariant piktnaudžiavimu vakar sulaikyta ir Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė J.Janušonienė. Jos namuose taip pat atlikta krata. Tuo metu vadovę ginančios pavaldinės vakar, apie 16 val., „Vakaro žinioms“ sakė, jog neva prieš pusvalandį ji dar buvo darbe.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojantys prokurorai vakare patvirtino, jog dar du privatūs asmenys įtariami prekyba poveikiu ir dokumentų klastojimu.

STT tyrimą greičiausiai pradėti paskatino gauti nepatenkintų prekybininkų ar minėtų viešųjų pirkimų dalyvių skundai. Tai netiesiogiai patvirtina ir patys pareigūnai, raginantys atsiliepti nukentėjusius nuo galimai neteisėtų veiksmų, organizuojant šį festivalį.

Kelerius metus iš eilės rengiamas festivalis „Stichijos“ jau ir anksčiau sulaukė prieštaringų vertinimų dėl didesnio, nei kitos Kupiškio rajone vykstančios šventės ar renginiai, finansavimo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net