K.Mažeika kviečiamas aiškintis dėl miškų sektoriaus ir medžioklių tvarkosnuotraukos (2)

2019 lapkričio mėn. 12 d. 08:24:17 Perskaitė 1041

Seimo konservatorių frakcija antradienį kviečia aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką aiškintis dėl padėties miškų sektoriuje, Valstybinių miškų urėdijos (VMU) vadovo skyrimo bei medžioklių tvarkos.

 

„Bus prašoma atsakyti į Seimo narių klausimus dėl Vyriausybės politinės lyderystės nebuvimo ir bręstančios krizės miškų sektoriuje po Konstitucinio Teismo (KT) sprendimo, kad Miškų įstatymas dėl priėmimo ypatingos skubos tvarka prieštarauja Konstitucijai“, – pranešė frakcija.

Kaip nurodo konservatoriai, taip pat bus prašoma pateikti paaiškinimus, „kodėl nevykdomi premjero ir ministro pažadai dėl skaidrumo ir iki šiol nepateikiami politikų ir valstybės tarnautojų medžioklės lapai.“

Pažymima, kad frakcijai „didelių abejonių kelia naujo VMU vadovo skyrimo teisėtumas“.

Pasak konservatorių, visuomenėje iki šiol nėra išsklaidytas nerimas dėl plynųjų ir sanitarinių kirtimų bei tinkamos saugomų teritorijų apsaugos.

Balandį KT paskelbė, kad urėdijų reforma Seime buvo priimta skubos tvarka, kuri turėtų būti taikoma tik išimtiniais atvejais. Pasak KT, taip nebuvo sudarytos sąlygos viešumui ir skaidrumui.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net