Klausimas dėl kartelės Seimo rinkimuose sumažinimo - nukeltasnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 19 d. 15:59:45 Perskaitė 770

Parlamentarai antradienį nesvarstys Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo inicijuotų Seimo rinkimų įstatymo pataisų, kuriomis siekiama sumažinti ribą, pagal kurią politinių partijų ir jungtinių kandidatų sąrašai galėtų gauti mandatus Lietuvos parlamente.

 

Nukelti šį klausimą kitam plenariniam posėdžiui, kuris numatytas ketvirtadienį, Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu paprašė Seimo narys Jurgis Razma. Už tai, kad būtų padaryta pertrauka, balsavo 36 Seimo nariai, prieš buvo 37, susilaikė 17 Seimo narių.

Siūloma nustatyti, kad politinių partijų kandidatai patektų į Seimą, jei partija rinkimuose perkoptų 4 proc. ribą, o jungtinių kandidatų sąrašas – pasiekęs 6 proc. ribą.

Šioms Seimo rinkimų įstatymo pataisoms Seimas po pateikimo yra pritaręs rugsėjo 25 d. Šią iniciatyvą palaiko ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Siekiant užtikrinti didesnį skirtingų politinių požiūrių atstovavimą, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Naglis Puteikis, taip pat šios frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis siūlo iki 3 proc. sumažinti ribą, pagal kurią politinių partijų kandidatų sąrašas galėtų gauti mandatus šalies parlamente.

Jie taip pat siūlo numatyti, kad jungtinis kandidatų sąrašas galėtų dalyvauti skirstant mandatus tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Šiuo metu partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų, o jungtinis kandidatų sąrašas mandatų dalybose dalyvauja tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net