Kas iškils ant Tauro kalno?nuotraukos (8)

2019 rugsėjo mėn. 12 d. 15:29:44 Perskaitė 1038

Didelio dėmesio sulaukęs Vilniaus koncertų salės „Tautos namai“ konkursas jau eina į pabaigą. Nors siūlyti projektai laikomi paslaptyje, regis, aiškėja preliminarūs laureatai ir po truputį į viešumą patenka idėjų projektai. Taigi, kokie šedevrai gali iškilti ant Tauro kalno Vilniuje?

 

Konkursui buvo pateiktos 248 architektūrinės idėjos. Skelbiama, kad tai absoliutus kiekybinis rekordas Lietuvos architektūrinių konkursų istorijoje. Manoma, kad kol kas įvertintų darbų viršuje - Ispanijos architektų kompanija „Arquivio architects“. Nors didžioji idėjų dalis vis dar paslaptyje, viešumoje galima rasti komandos „Building Office“ iš Turkijos ir jungtinės Afrikos, Azijos ir Europos architektų grupės IATBW pateiktus konkursinius pasiūlymus.

Su visomis 248 pateiktomis idėjomis Vilniaus gyventojai galės susipažinti specialiai rengiamoje parodoje, kuri vyks rugsėjo 20 - spalio 13 dienomis, T Parke (Pelesos g. 1, Vilniuje) pirmadieniais-penktadieniais 12-20 val., savaitgaliais 10-17 val.

Vilniaus simboliniu ir kultūros židiniu tapsiančios koncertų salės statybos darbai turėtų prasidėti 2021 m. Planuojama, kad 2023 metais, švenčiant 700-ąjį Vilniaus miesto gimtadienį, nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė.

Bendras prizinis fondas - 120 tūkst. eurų. „Tokio masto konkursas organizuojamas laikantis griežtų tarptautinių standartų, todėl galutinė laimėtojų eilė bus paskelbta tuomet, kai tik užbaigsime tikrinti dalyvių kvalifikaciją, rugsėjo viduryje. Paskelbus galutinius konkurso rezultatus, laimėtojams bus skirtos trys premijos: I vieta - 60 tūkst. Eur, II vieta - 40 tūkst. Eur, III vieta - 20 tūkst. Eur“, - sakė Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Giedrius Krasauskas.

Tarptautiniame architektūrinių idėjų konkurse varžėsi architektai iš Lietuvos, JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos, Suomijos, Kinijos, Brazilijos ir kt. Naujajame pastate turėtų būti iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net