Kalėjimų medicinos tarnybų pertvarkoje - suomių patirtisnuotraukos

2019 liepos 19 11:27:57 Perskaitė 559

Su darbo vizitu Helsinkyje viešintis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius domėjosi Suomijos patirtimi nuteistųjų sveikatos priežiūrą integruojant į bendrą sveikatos apsaugos sistemą. Apie tai buvo kalbama įvykusiame susitikime su Suomijos teisingumo ministre Ana Maja Henrikson (Anna-Maja Henriksson).

 

„Prieš trejus metus Suomija pertvarkė bausmės atlikimo vietų medicinos tarnybas, kurios tapo nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos dalimi. Nors praėjo palyginti neilgas laiko tarpas, čia įvyko teigiamų poslinkių, gerinant nuteistųjų sveikatos priežiūrą, ir tai turėjo pozityvios įtakos jų socialinei reabilitacijai", - po susitikimo sakė teisingumo ministras E. Jankevičius.

Ministro teigimu, į Suomijos ir kitų šalių patirtį bus atsižvelgta pertvarkant Lietuvos įkalinimo vietų sveikatos priežiūros tarnybų veiklą.

Daugelyje Europos valstybių (Švedija, Suomija, Norvegija, Islandija, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Ispanija (Katalonija), Slovėnija, Kipras) už sveikatos priežiūros paslaugų įkalinimo įstaigose teikimą, įskaitant finansavimo klausimus, yra atsakingos šių šalių Sveikatos apsaugos ministerijos arba regioninės sveikatos sistemos įstaigos. Pastarąjį dešimtmetį ši tendencija įgavo spartesnį pagreitį.

Neseniai paskirtą Suomijos teisingumo ministrę A. M. Henrikson Lietuvos teisingumo ministras E. Jankevičius informavo apie Rusijos neteisėtus veiksmus - iškeltą baudžiamąją bylą Sausio 13-osios bylos teisėjams ir prokurorams bei pradėtą jų teisinį persekiojimą. Ministras paprašė atkreipti į tai Suomijos institucijų dėmesį, jeigu šiuo klausimu Rusija kreiptųsi dėl teisinio bendradarbiavimo.

Lietuvos teisingumo ministras E. Jankevičius dalyvauja Helsinkyje vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos valstybių narių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime. Suomija nuo šių metų liepos 1 d. perėmė pirmininkavimą ES Tarybai iš Rumunijos.

ES valstybių teisingumo ministrų darbotvarkėje - diskusijos apie įkalintų asmenų skaičiaus mažinimą ir dažnesnio su laisvės atėmimu nesusijusių bausmių taikymą, apie būtinybę užtikrinti teisinės valstybės principus, gerosios praktikos, tobulinant ES veikiančius teisinius instrumentus, pristatymas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net