respublika.lt

Kai auksinis protas nevaldo palaido liežuvio (93)

2020 spalio 26 13:33:47
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" savaitės akiratyje - liežuvio nenulaikęs ir dėl to tarptautinį skandalą sukėlęs TV šoumenas Arūnas Valinskas. „Delfi" laidoje tariamąja nuosaka pasakęs, jog tokius, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, reikėtų šaudyti.

×
nuotr. 6 nuotr.
Šoumenas Arūnas Valinskas iš savo juokelių niekiap nepasimoko. Stasio Žumbio nuotr.

 

Nebūtinai visi turi suprasti, kas ta tariamoji nuosaka. Nors, taikant tariamąją nuosaką, jei A.Valinskas prieš kalbėdamas bent kiek įjungtų auksinį protą, būtų mažiau Lietuvai nemalonių skandalų. O tekstas A.Valinsko lūpose skambėjo taip: „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. (...) Tokius reikėtų šiaip jau šaudyti. Po vieną per metus. Pradėt nuo jo, nes tai yra bėda, ką jis daro".

Bet tai yra bėda, ką buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas daro. Juolab turėdamas aukštąjį teisininko išsilavinimą. Nes dabartinis šoumenas buvo pakviestas ne į TV humoro laidą, kurioje galima atsipalaidavusiam taukšti. Buvo pakviestas kaip buvęs politikas, kad pakomentuotų Seimo rinkimų pirmo turo rezultatus. Po A.Valinsko kalbos besiklausančių galvose pasirodo vaizdinys. Metai. Nušautas V.T. Šiaip jau. Kiti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau. Treti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau.

Kaip liežuvis „užminavo" viešbutį

A.Valinsko liežuvis pakenkia jam ne pirmą kartą. 1998 metais atlikėjų Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio vestuvių piršlys A.Valinskas telefonu policijai pranešė, jog užminuotas „Šarūno" viešbutis, kuriame vyko vestuvių iškilmės. Prie viešbučio atskubėjo ugniagesiai, išminuotojai, policijos, medikų ekipažai. Vietoj bombos rado linksmą A.Valinską. Už šį fokusą linksmuolis buvo nubaustas 15 tūkst. litų bauda. Bet ją užmokėjo atveždamas į banką automobilio priekabą, prikrautą 1, 2 ir 5 centų monetomis. Toks humoro suvokimas. Iš pradžių sugaišink ugniagesius, išminuotojus ir t.t. Pasišaipyk iš jų sunkaus darbo. Ir veltui išdegintų degalų. O vėliau pasityčiok iš niekuo dėtų banko darbuotojų. Kol monetomis suskaičiuos 15 tūkst. litų, gal pražils. Retorinis klausimas. Nuo kada nepagarba kitam žmogui ir valstybei yra humoras? Nebent taip elgtųsi šešiametis piemengalys. Bet šį piemengalį ir jo vienkartinio naudojimo partiją kadaise rinkome parlamentaru ir net buvo tapęs Seimo pirmininku.

Et, kodėl koronavirusas ir Aurelijus Veryga neišsiuntė mūsiškio plepio į saviizoliaciją. Nepalaikė karantine bent iki Seimo rinkimų pabaigos. Bet per ilgas liežuvis nėra COVID-19 infekcijos požymis. Tai A.Valinsko asmeninis požymis. Pirma pasako, o paskui galvoja. Ne apie tai, ką pasakė, bet kaip iš nemalonios situacijos išsivartyti.

Kaip liežuvis sukėlė diplomatinį pasipiktinimą

Ką dabar galvoja Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska) ir Lenkijos Seimo vicepirmininkas Piotras Žgoželskis (Piotr Zgorzelski)? Viešai pasipiktinę A.Valinsko žodžiais. Turbūt galvoja, kaip tokia politiškai neatsakingai plepanti persona galėjo tapti Seimo pirmininku. Ir kaip gerai, kad Seimo pirmininku pabuvo trumpokai. Antraip galėjo tiek pripliaukšti, kad sugadintų visus tarptautinius ir tarpvalstybinius santykius. Kad ir kaip būtų, jei A.Valinskas taip būtų pliauškęs būdamas Seimo pirmininku, Lietuvos ambasadorius Lenkijoje jau būtų iškviestas pasiaiškinti. Kita vertus, gal toks neatsakingas pliauškimas būdingas Lietuvai ir jos politikai. Kadaise visuomenė šaipėsi, kad kauniečiai išsirinko meru Vytautą Šustauską. Tiek priplepėjusio apie žydus, kad net Švedijos televizija susidomėjo. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė V.Šustauską išrinko į Seimą. Matyt, kad Švedijos televizijai duotų skandalingą interviu. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė į Seimą delegavo A.Valinską ir jo vienkartinę nosinę-partiją. Tačiau šustauskiškos radikalios kalbos niekuo savo radikalumu nesiskyrė nuo Dalios Grybauskaitės retorikos. Ši garbi valstybės dama pavadino Rusiją teroristine valstybe, nors Briuselis šiuo klausimu buvo ir liko santūresnis. Taip, santūrumas mūsų užsienio politikai negresia. Taip pat ir Gitanui Nausėdai. Taip pat dėl Astravo ir Baltarusijos rusiškosios „revoliucijos". Todėl buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas lygiai taip pat šustauskiškai ir neatsakingai papliauškė apie šaudymus. Sujaudinusius ne tik LLRA-KŠS, bet ir Lenkiją. Kiekviena šalis, gal tik išskyrus Lietuvą, susijaudintų, kai kalbama apie tautiečių šaudymą. O jei tai - tik humoras, jį galima tęsti. Humoristiškai nusiteikęs Lietuvos policijos departamentas gali patikrinti, ar A.Valinskas turi legalų šautuvą. Ir atimti leidimą jį turėti. Pretekstas - kad nė vieno lenko nenušautų. Humoristiškai nusiteikę LLRA-KŠS nariai gali rašyti pareiškimus teisėsaugai, kad Lietuvos pilietis A.V., gimęs ir gyvenantis tokiu bei tokiu adresu, jį, Zbyšeką, Franeką ar Malgožatą ketina nušauti. Po vieną kasmet. Atsižvelgusi į įtariamojo amžių - 53 metus, įtariamasis spėtų „nušauti" 30-40 lenkų. Jei visi šie „taikiniai" kasmet parašytų po vieną pareiškimą prokuratūrai, pilietis A.V. lakstytų aiškintis į prokuratūrą iki gyvenimo galo. Nieko asmeniško. Tai tik humoras. Ir tariamoji nuosaka.

Kaip liežuvis galėjo padėti LLRA-KŠS

Yra atvejų, kai negalima juokauti. Visuomenė ir taip įsitempusi, nervinga. Kur garantija, kad bet kokia neatsargi žinomo žmogaus kalba neišmes į viešumą naujus breivikus, džihadistus, psichikos ligonius, fanatikus. Nesuveiks kaip signalas - vienišas kovotojau, imk ginklą ir veik! Pasaulyje, kur fanatikai mokiniai pjausto savo mokytojams galvas ir neigiamas koronavirusas bei vakcinacija, iš viso pavojinga juokauti. Arba pliaukšk tinkamu laiku. Manau, V.Tomaševskis dabar gailisi, kad A.Valinskas taip nepriplepėjo prieš Seimo rinkimų pirmąjį turą. Plepalas apie šaudymus būtų padaręs LLRA-KŠS papildomą reklamą ir konsolidavęs pasipiktinusių rinkėjų gretas. Žinia apie šaudymą - daug stipresnis dirgiklis nei Andrius Tapinas. LLRA-LŠS būtų perkopusi 5 proc. barjerą. Nes jokia Malgožata, Stasia ar Franekas, gyvenantys Šalčininkuose, tai yra „Vielkuose Soliečnikuose" (Wielkie Soleczniki), nenori, kad juos apšaudytų. Jei kadaise vienas išprotėjęs lenkas legaliu ginklu nušovė Draučių kaime aštuonis kaimynus lietuvius, kas galėtų patikinti, jog neatsiras koks nors beprotis lietuvis?

Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Skaityti komentarus (93)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PADĖTIS GERĖJA: Ispanija sekmadienį atšaukė nuo spalio galiojusią nepaprastąją padėtį, kuri buvo įvesta kovojant su naujojo koronaviruso pandemija. Ispanai pirmą kartą po daugelio mėnesių vėl galės keliauti tarp šalies regionų.
 • SPROGIMAI: vakarinėje Kabulo dalyje prie vienos mokyklos nugriaudėjo trys sprogimai, šeštadienį pranešė Afganistano vidaus reikalų ministerija, nepateikdama detalių.
 • NELAIMĖ: per viename Somalio sostinės Mogadišo rajone kilusius staigius potvynius žuvo vienuolika vaikų.
 • RADINIAI: Dievogalos kaime, kluone, moteris (g. 1968 m.) rado šautuvą, 146 vnt. įvairaus kalibro šovinius, granatą, du detonatorius, vieną sprogdiklį, galimai tris trotilo briketus, rankinę granatą ir pirotechninį užtaisą, kuriuos pasiėmė policijos pareigūnai.
 • APSINUODIJO: valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, penktadienį gavusi informacijos iš Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos vadovybės apie sunegalavusius vaikus ir virtuvės darbuotoją, nedelsiant pradėjo tyrimą - blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi šios mokyklos valgykloje ir keletas iš jų jau gydomi ligoninėje.
 • AR NEBAISU: ketvirtadienį Vilniuje, atliekų surinkimo bei rūšiavimo teritorijoje, rasta galimai žmogaus kaukolė - policijos departamento pranešime sakoma, kad ji aptikta apie 15 val. Liepkalnio gatvėje.
 • PAVOJINGA ZONA: Filipinams priklausančią Mindanao salą sudrebino 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas, ketvirtadienį pranešė šalies Vulkanologijos ir seismologijos institutas.
 • RADINYS: trečiadienį atliekant remonto darbus Bulgarijos sostinėje, Caro Boriso III gatvėje, buvo rasta XX amžiaus vidurio aviacinė bomba - radinio vieta atitverta, sprogmens neutralizuoti atvyko išminuotojai.
 • VĖL NEBUS: didžiausia šalyje mažmeninės prekybos akcija „Jamam“, sutraukdavusi šimtus tūkstančių pirkėjų, šią gegužę nebus organizuojama - tai jau trečias kartas iš eilės, kai dėl pandemijos ir karantino ribojimų „Akropolis Group“ nusprendė atšaukti didžiųjų nuolaidų dienas.
 • STEBUKLAS: moteris iš Malio antradienį pagimdė devynetuką – dviem kūdikiais daugiau nei medikai matė motinos įsčiose per tyrimus ultragarsu - 25 metų Halima Cissė dėl geresnės medicininės priežiūros atvyko į Maroką, kur jai po cezario pjūvio operacijos gimė penkios mergytės ir keturi berniukai.
 • NEDRAUGIŠKI: sulaukusi kelių vartotojų skundų, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad statybinių medžiagų ir apdailos prekių prekybos tinklas „Ermitažas” nevykdė pareigos atsakyti į rašytines vartotojų pretenzijas ir todėl įmonei skirta 400 eurų bauda.
Daugiau

Dienos klausimas

Ar išdrįstate išreikšti savo nuomonę?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar pritartumėte skiepų paso idėjai, jei jį turėdami galėtumėte laisvai gyventi?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti
1. Sorošo tinklas Lietuvoje: Ką rašė „Respublika" apie Džordžą Sorošą prieš 15 metų
2. Vitas Tomkus: GEROVĖS VALSTYBĖ YRA PEDERASTŲ VALDŽIA PLIUS VISO PASAULIO SKAITMENIZACIJA! („Pederastais“ liaudis paprastai vadina tuos, kurie kenkia savo Valstybei)
3. „MARŠ, MARŠ, TRA-TA-TA!“
4. Olava STRIKULIENĖ: Lietuva 2146 m.: tegyvuoja „оно"
5. ŠEIMOS GYNIMO MARŠAS - LIETUVOS ŠANSAS AR KVAILIŲ VILTIS?
6. Bažnyčia stos mūru už šeimą
7. Vitas Tomkus: PIRMYN VERGAI NUŽEMINTIEJI, ATSTUMTIEJI, NUSKRIAUSTIEJI IR NUTEISTIEJI!
8. Arvydas JUOZAITIS: „Palaikau šeimos žygį. Reikia, kad jis būtų“
9. Goda JUOCEVIČIŪTĖ: Sveiki žmonės – kaip raupsuotieji
10. Vitas Tomkus: TĖVYNE, TAU MŪSŲ ŠIRDŽIŲ SUTARTINĖ!
11. DIDŽIOJI IŠPAŽINTIS
12. Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!
13. Algimantas RUSTEIKA: Geras pensininkas - miręs pensininkas
14. Danutė ŠEPETYTĖ: Klausimas tautiečiui: ar dar ne per karštas vanduo?
15. Audrius BUTKEVIČIUS: Kam Dievas siunčia karvelį?
16. Skirmanto Malinausko melas ir „tiesa“
17. Vitas Tomkus: KADA KARAS?
18. Raimondas DIKČIUS: Koronapandemijos scenarijui – šimtas metų
19. Nuo šiol VLKK draus žodį „pederastas“
20. Vitas TOMKUS: „Musė maišė, musė maišė, uodas vandens nešė!“
21. Vito TOMKAUS Sekmadieninis pamokslas, buvusiam giminaičiui Skirmantui MALINAUSKUI
22. Vitas Tomkus: SUBINLAIŽIŲ „AUKSO AMŽIUS“
23. DEVYNERI METAI NELAISVĖJE (Milijonieriaus Vito Tomkaus interviu su milijardieriumi Raimondu Baranausku)
24. Vitas Tomkus: RINKTI AR NERINKTI?
25. Vitas Tomkus: O AŠ IR TOLIAU PALAIKYSIU RUSIJĄ, NORS VISI PASIUSKIT!
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+7 +13 C

+10 +17 C

 

+9 +16 C

+19 +23 C

+19 +24 C

 

+18 +21 C

0-8 m/s

0-8 m/s

 

0-8 m/s

       

Nuorodos