respublika.lt

Kai auksinis protas nevaldo palaido liežuvionuotraukos (93)

2020 spalio mėn. 26 d. 13:33:47
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos" savaitės akiratyje - liežuvio nenulaikęs ir dėl to tarptautinį skandalą sukėlęs TV šoumenas Arūnas Valinskas. „Delfi" laidoje tariamąja nuosaka pasakęs, jog tokius, kaip Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, reikėtų šaudyti.

×
nuotr. 6 nuotr.
Šoumenas Arūnas Valinskas iš savo juokelių niekiap nepasimoko. Stasio Žumbio nuotr.

 

Nebūtinai visi turi suprasti, kas ta tariamoji nuosaka. Nors, taikant tariamąją nuosaką, jei A.Valinskas prieš kalbėdamas bent kiek įjungtų auksinį protą, būtų mažiau Lietuvai nemalonių skandalų. O tekstas A.Valinsko lūpose skambėjo taip: „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. (...) Tokius reikėtų šiaip jau šaudyti. Po vieną per metus. Pradėt nuo jo, nes tai yra bėda, ką jis daro".

Bet tai yra bėda, ką buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas daro. Juolab turėdamas aukštąjį teisininko išsilavinimą. Nes dabartinis šoumenas buvo pakviestas ne į TV humoro laidą, kurioje galima atsipalaidavusiam taukšti. Buvo pakviestas kaip buvęs politikas, kad pakomentuotų Seimo rinkimų pirmo turo rezultatus. Po A.Valinsko kalbos besiklausančių galvose pasirodo vaizdinys. Metai. Nušautas V.T. Šiaip jau. Kiti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau. Treti metai. Vėl nušautas V.T. Šiaip jau.

Kaip liežuvis „užminavo" viešbutį

A.Valinsko liežuvis pakenkia jam ne pirmą kartą. 1998 metais atlikėjų Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio vestuvių piršlys A.Valinskas telefonu policijai pranešė, jog užminuotas „Šarūno" viešbutis, kuriame vyko vestuvių iškilmės. Prie viešbučio atskubėjo ugniagesiai, išminuotojai, policijos, medikų ekipažai. Vietoj bombos rado linksmą A.Valinską. Už šį fokusą linksmuolis buvo nubaustas 15 tūkst. litų bauda. Bet ją užmokėjo atveždamas į banką automobilio priekabą, prikrautą 1, 2 ir 5 centų monetomis. Toks humoro suvokimas. Iš pradžių sugaišink ugniagesius, išminuotojus ir t.t. Pasišaipyk iš jų sunkaus darbo. Ir veltui išdegintų degalų. O vėliau pasityčiok iš niekuo dėtų banko darbuotojų. Kol monetomis suskaičiuos 15 tūkst. litų, gal pražils. Retorinis klausimas. Nuo kada nepagarba kitam žmogui ir valstybei yra humoras? Nebent taip elgtųsi šešiametis piemengalys. Bet šį piemengalį ir jo vienkartinio naudojimo partiją kadaise rinkome parlamentaru ir net buvo tapęs Seimo pirmininku.

Et, kodėl koronavirusas ir Aurelijus Veryga neišsiuntė mūsiškio plepio į saviizoliaciją. Nepalaikė karantine bent iki Seimo rinkimų pabaigos. Bet per ilgas liežuvis nėra COVID-19 infekcijos požymis. Tai A.Valinsko asmeninis požymis. Pirma pasako, o paskui galvoja. Ne apie tai, ką pasakė, bet kaip iš nemalonios situacijos išsivartyti.

Kaip liežuvis sukėlė diplomatinį pasipiktinimą

Ką dabar galvoja Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska (Urszula Doroszewska) ir Lenkijos Seimo vicepirmininkas Piotras Žgoželskis (Piotr Zgorzelski)? Viešai pasipiktinę A.Valinsko žodžiais. Turbūt galvoja, kaip tokia politiškai neatsakingai plepanti persona galėjo tapti Seimo pirmininku. Ir kaip gerai, kad Seimo pirmininku pabuvo trumpokai. Antraip galėjo tiek pripliaukšti, kad sugadintų visus tarptautinius ir tarpvalstybinius santykius. Kad ir kaip būtų, jei A.Valinskas taip būtų pliauškęs būdamas Seimo pirmininku, Lietuvos ambasadorius Lenkijoje jau būtų iškviestas pasiaiškinti. Kita vertus, gal toks neatsakingas pliauškimas būdingas Lietuvai ir jos politikai. Kadaise visuomenė šaipėsi, kad kauniečiai išsirinko meru Vytautą Šustauską. Tiek priplepėjusio apie žydus, kad net Švedijos televizija susidomėjo. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė V.Šustauską išrinko į Seimą. Matyt, kad Švedijos televizijai duotų skandalingą interviu. Vėliau ta pati besišaipanti visuomenė į Seimą delegavo A.Valinską ir jo vienkartinę nosinę-partiją. Tačiau šustauskiškos radikalios kalbos niekuo savo radikalumu nesiskyrė nuo Dalios Grybauskaitės retorikos. Ši garbi valstybės dama pavadino Rusiją teroristine valstybe, nors Briuselis šiuo klausimu buvo ir liko santūresnis. Taip, santūrumas mūsų užsienio politikai negresia. Taip pat ir Gitanui Nausėdai. Taip pat dėl Astravo ir Baltarusijos rusiškosios „revoliucijos". Todėl buvęs Seimo pirmininkas A.Valinskas lygiai taip pat šustauskiškai ir neatsakingai papliauškė apie šaudymus. Sujaudinusius ne tik LLRA-KŠS, bet ir Lenkiją. Kiekviena šalis, gal tik išskyrus Lietuvą, susijaudintų, kai kalbama apie tautiečių šaudymą. O jei tai - tik humoras, jį galima tęsti. Humoristiškai nusiteikęs Lietuvos policijos departamentas gali patikrinti, ar A.Valinskas turi legalų šautuvą. Ir atimti leidimą jį turėti. Pretekstas - kad nė vieno lenko nenušautų. Humoristiškai nusiteikę LLRA-KŠS nariai gali rašyti pareiškimus teisėsaugai, kad Lietuvos pilietis A.V., gimęs ir gyvenantis tokiu bei tokiu adresu, jį, Zbyšeką, Franeką ar Malgožatą ketina nušauti. Po vieną kasmet. Atsižvelgusi į įtariamojo amžių - 53 metus, įtariamasis spėtų „nušauti" 30-40 lenkų. Jei visi šie „taikiniai" kasmet parašytų po vieną pareiškimą prokuratūrai, pilietis A.V. lakstytų aiškintis į prokuratūrą iki gyvenimo galo. Nieko asmeniško. Tai tik humoras. Ir tariamoji nuosaka.

Kaip liežuvis galėjo padėti LLRA-KŠS

Yra atvejų, kai negalima juokauti. Visuomenė ir taip įsitempusi, nervinga. Kur garantija, kad bet kokia neatsargi žinomo žmogaus kalba neišmes į viešumą naujus breivikus, džihadistus, psichikos ligonius, fanatikus. Nesuveiks kaip signalas - vienišas kovotojau, imk ginklą ir veik! Pasaulyje, kur fanatikai mokiniai pjausto savo mokytojams galvas ir neigiamas koronavirusas bei vakcinacija, iš viso pavojinga juokauti. Arba pliaukšk tinkamu laiku. Manau, V.Tomaševskis dabar gailisi, kad A.Valinskas taip nepriplepėjo prieš Seimo rinkimų pirmąjį turą. Plepalas apie šaudymus būtų padaręs LLRA-KŠS papildomą reklamą ir konsolidavęs pasipiktinusių rinkėjų gretas. Žinia apie šaudymą - daug stipresnis dirgiklis nei Andrius Tapinas. LLRA-LŠS būtų perkopusi 5 proc. barjerą. Nes jokia Malgožata, Stasia ar Franekas, gyvenantys Šalčininkuose, tai yra „Vielkuose Soliečnikuose" (Wielkie Soleczniki), nenori, kad juos apšaudytų. Jei kadaise vienas išprotėjęs lenkas legaliu ginklu nušovė Draučių kaime aštuonis kaimynus lietuvius, kas galėtų patikinti, jog neatsiras koks nors beprotis lietuvis?

Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (93)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • BE PANIKOS - NEVERYGINĖ STATISTIKA: per šių metų sausio-rugsėjo mėnesius Lietuvoje mirė 29699 žmonės (pernai per tą patį laiką mirė 29017 žmonių), iš jų nuo kraujotakos sistemos ligos – 16137; nuo piktybinių navikų - 6070; kitos mirties priežastys - 2772; išorinės mirties priežastys - 1689; virškinimo sistemos ligos - 1548; kvėpavimo sistemos ligos - 859; infekcinės ir parazitinės ligos - 529; DĖL „COVID-19“ – 95 ŽMONĖS.
 • EKONOMIKA: didžiausią apyvartos mažėjimą trečią ketvirtį patyrė oro transporto įmonės bei kelionių agentūros.
 • PAREIŠKIMAS: D. Trumpas pareiškė paliksiantis Baltuosius rūmus, jei J. Bidenas oficialiai būtų paskelbtas nugalėtoju.
 • VOKIETIJOJE: pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 22 806 ir viršijo 1 mln.
 • EISMAS: ankstų penktadienio rytą Lietuvoje kelių dangos daugiausia yra šlapios, vietomis yra drėgnų kelio ruožų, praneša VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.
 • ĮŽIEBIMAS: eglės įžiebimu Kauno rajono bendruomenė pirmoji žengia į šviesų Kalėdų laukimo metą; Penktadienio vakarą Raudondvario dvaro parke bus įžiebta 2020-ųjų Kalėdų eglė.
 • APTARS: šiandien Prezidentūra aptars Alytaus rajono svarbiausius klausimus nuotoliniu būdu.
 • GAISRAS: vėlyvą naktį, 01.22 val., Klaipėdoje iš degančio buto evakuoti gyventojai.
 • GIMTADIENIS: Šiandien „Vakaro žinių" dienraštis, leidžiamas nuo 1999 m., švenčia 21-ąjį gimtadienį! Dėkojame ištikimiems skaitytojams už kartu praleistus metus.
 • KORONAVIRUSAS: Lietuvoje nustatytas pirmas koronaviruso atvejis audinių ūkyje.nustatytas pirmas koronaviruso atvejis audinių ūkyje.
 • PERKA: sostinės savivaldybė perka 55 socialinius butus įvairiuose miesto rajonuose – 10 vieno kambario butų, 10 – dviejų, 10 – trijų ir 5 keturių kambarių butus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar jau puošiatės namus?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar dėl pandemijos pasikeis Jūsų išlaidos kalėdinėms dovanoms?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+1 +3 C

-1 0 C

 

-1 0 C

 +4 +5 C

+1 +2 C

 

 +1 +3 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s

       

Valiutų kursai

USD - 1.1900 PLN - 4.4749
RUB - 90.1153 CHF - 1.0813
GBP - 0.8913 NOK - 10.5705

Nuorodos