J.Neverovičius apie kandidatus į ministrus: jų sprendimai bus vertinami per praeities darbų prizmęnuotraukos (8)

2020 lapkričio 26 09:13:00 Perskaitė 405

Vertindamas kandidatus į ministrus šalies vadovo patarėjas, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius sako, kad nors daugelio kandidatų idėjos atitinkamais klausimais yra sveikintinos, dalies jų ateities darbai neišvengiamai bus vertinami pro praeities klaidų prizmę.


Prezidento patarėjas, aptardamas Simono Gentvilo kandidatūrą į aplinkos apsaugos ministrus, teigė, kad Prezidentūra itin teigiamai vertina kandidato rodomą iniciatyvą ir aktyvumą siekiant parodyti savo poziciją aplinkosaugos klausimais.

„Labai džiaugiamės, kad jis prisijungė prie „Žaliosios Lietuvos" iniciatyvos diskusijos užvakar, kur atsakė tiesiogiai į nevyriausybinių organizacijų (NVO), kurios dirba su aplinkosauga, klausimus, turėjo galimybę išsamiau papasakoti apie savo vertybes ir matymą. Iš šio kandidato matyti nemažai konstruktyvumo, bandymo atsakyti į keliamus klausimus ir (išsklaidyti - ELTA) abejones", - žiniasklaidai teigė jis.

Komentuodamas tai, jog dar prieš dešimtmetį dabartiniam kandidatui į energetikos ministrus Dainiui Kreiviui teko pasitraukti iš žemės ūkio ministro posto sumaišius viešus ir privačius interesus, J. Neverovičius tikino, kad D. Kreiviui tapus ministru visi jo sprendimai būtų vertinami būtent per šią prizmę.

„Tokios istorijos uždega raudoną lemputę ir pats kandidatas, matyt, ateis pasiruošęs atsakyti, kaip jis valdys tam tikras rizikas. Nes ir jo atsakomybė Vyriausybėje, ir jo sprendimai ministerijoje visą laiką bus vertinami per būtent tą prizmę. Reikėtų, kad neliktų netgi regimybės interesų konflikto, nes priešingu atveju dėmesys nuo visų prioritetinių darbų, kuriuos turi atlikti Vyriausybė, būtų nukreiptas ne ten, kur jis turi būti", - tikino jis.

J. Neverovičius taip pat pridūrė, kad teigiamai vertina kandidatės į teisingumo ministres Evelinos Dobrovolskos idėjas apie teisėkūros kokybės gerinimą.

„(Kandidatės - ELTA) idėjos, kurias girdime viešoje erdvėje, idėjos yra teisingos, ypač tos, kurios liečia teisėkūros kokybę. Šiuo atveju visa Prezidentūra susiduria su šia problema, ir tai yra vienareikšmiškai taisytinas dalykas. Teisės aktų kokybė turi gerėti ir tai, turbūt, irgi yra didelė teisingumo ministerijos atsakomybė", - sakė jis.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net