respublika.lt

Jei reikės, bus referendumas dėl kalbos - straipsnio komentarai:

 • Jurgis 2019 gegužės mėn. 28 d. 15:52:51

  Nugi Ožys dar nei vieno referendumo lietuvai reikalingo ,nepraleido su Auksčiausio teismo pagalba!

 • Danute 2019 gegužės mėn. 27 d. 20:01:25

  Kiek zinau Lietuvos valstybine kalba yra lietuviu. Simonyte pasake kad ji mielai musu kalba pakeistu ivesdama W. Kas jai leistu musu prigimtine kalba tersti ? Ar ne biaurus kitatauciu noras kad pirmamae puslapyje valstybine kalba butu subiaurta? O kuo jiems blogas antras puslapis Aisku kad niekuo,bet noras pasokdinti musu nebrandilas politikus.

 • Vladui, kur V. Ladas 2019 gegužės mėn. 25 d. 22:08:12

  Ar tamsta esi sadomazochistas? Pirmą kartą matau kaip kažkas atvirai reklamuoja savo neišmanymą, ir taip tuo mėgaujasi...

 • kaunietis 2019 gegužės mėn. 25 d. 07:38:42

  Šimonytei reiktų pamiršti tą savo antilietuvišką pažadą ir nebrukti tų trijų raidžių su kitais ,,intelektualais" Valatka ar Jakilaičiu. Kalbos stabilumas lemia tautos ir politikos stabilumą.

 • Klibininkas 2019 gegužės mėn. 25 d. 07:07:54

  Lenkiškus rašmenis reikia įteisinti pirmame paso lape , nes lenkai pirmieji išrado dviratį ir žibalinį televizorių.Norėčiau sutikti tokį kruopštų pilietį , kuris sukurtų ir parodytų Tautai visiškai naują Lietuvių kalbos gramatiką , su vienaukštėmis raidėmis. Anglų kalba patraukli , nes vienaukštė. Negrūmokime vienas kitam , o parodykime , kad galime.

 • V. Ladas 2019 gegužės mėn. 25 d. 05:26:07

  O ar lietuviškas raidynas tik lietuviškas? Pagal mane, jis lotyniškas, gal kiek lenkiškas, tik išmetus kelias lenkiškas raides ir pakeitus čekiškomis....Ir ganėtinai netobulas, neleidžiantis užrašyti tarmiškų žodžių

 • Kareivis 2019 gegužės mėn. 24 d. 23:22:58

  Tai as turesiu eiti vel mokykla i pirma klase 60 ties metu

 • satyras 2019 gegužės mėn. 24 d. 21:34:50

  Dievulėliau mielas,tik tiek? taigi jeigu reikės ,tai beveik visi "lietuvaičiai" vaikščios nuogomis subinėmis,pridenktomis madingais pampersais,kaip kad dabar zombės ir zombiukai vaikščioja skylėtais džinsais....čia lietuviai,palikuonys tų,kurie valdė visą dabartinę Europą? NE Čia kaimiečio ruso lauko unitazo lygmens lietuviai,nes pastarojo pašiktas ekologinis š* geriau kvepia už eilinio paskolų prisiėmusio "START-uolio " burnos kvapą.

 • Ypatingai bukiems lenkofilams 2019 gegužės mėn. 24 d. 21:13:12

  w - ne lotyniška raidė, o vokiška!

 • Rinkėjas 2019 gegužės mėn. 24 d. 18:27:15

  Neapsirikime!Vienas iš kandidatų į LR Prezidentus,G.Nausėda,pasisakė PRIEŠ nelietuviškų raidžių įteisinimą abėcėlėje ir už asmenvardžių dokumentuose rašymą tik valstybine kalba,nekeičiant valstybinės kalbos ir jos raidžių.Tuo tarpu kita kandidatė į LR Prezidentus I.Šimonytė žada leisti dokumentuose,pirmame paso puslapyje,rašyti asmenvardžius nelietuviškais rašmenimis,kas prieštarauja KT verdiktui neleisti įteisinti nelietuviškos rašybos.Aš balsuosiu už kandidatą G.Nausėdą vien dėl to,kad man svarbus mūsų gimtosios kalbos grynumo išsaugojimas

 • Kiekvienos NACIONALINĖS valstybės PAREIGA 2019 gegužės mėn. 24 d. 17:45:55

  SAVO tautinės valstybės teritorijoje saugoti SAVO prigimtinę kalbą. T. y. kalbą, kuria susišneka ir kuri yra PRIGIMTINĖ šią valstybę sukūrusiai jos KAMIENINEI tautai. T.y., kiekvienos pasaulio kalbos saugojimu turi rūpintis valstybė, kurioje ši kalba turi valstybinės statusą. Juo ši kalba senesnė, grynesnė, su kitomis nesusikryžminusi, tuo didesnė atsakomybė nacionalinei valstybei ją išsaugoti, neleisti jai mutuoti, perkeliant į ją kitų kalbų logiką, gramatiką rašybą! Tai, kad mūsų mokslininkai sugebėjo žodžio rašyba ne tik atspindėti jo nūdieną, bet ir žodžio bei kalbos raidą, yra genialu. Jei kažką tokio lygio ir tokios reikšmės kalbos ir istorijos mokslų labui padarytų šių laikų mokslininkai, tai būtų ne tik pasaulinė sensacija, bet ir Nobelio premija.

 • Vytautui 2019 gegužės mėn. 24 d. 17:23:28

  Lietuvių kalba, kaip antra iš seniausių išlikusių pasaulio kalbų, yra ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio paveldo vertybė, labai svarbi mokslui apie pasaulį, apie žmonijos raidą! Jos naikinimas - nusikaltimas viso pasaulio mokslui. Ar ne todėl viena pasaulio tauta taip rūpinasi kuo daugiau „feiknjūsų” apie ją į pasaulį leidžia, kuriais truks plyš stengiasi įvaryti nevisavertiškumo kompleksą LT jaunimui, kalti į galvą jog ji „nusenusi” (giliai išsilavinę žino, jog LK ir kt. 9 seniausių kalbų vertė - BŪTENT JŲ ARCHAJIŠKUMAS!). Tam net panaudojami „moderniais” būti trokštantys „mokslininkai” - „kalbininkai” ir „istorikai”, kad skleistų tautą ir jos paveldą menkinančias mintis jaunimui (tokių „modernių” ir tarpukariu rado - kad padėtų „gelbėtojus” atvesti). Jaunieji lietuvaičiai - feikinių viltis. Juk niekas geriau nepakenks tautai, kaip savi kvailiai, kolaborantai, išdavikai, dėl karjeros ar pinigų bet ką padaryti pasirengę.

 • į: „lietvviai neturi savo raidžių” 2019 gegužės mėn. 24 d. 16:38:56

  Tamsta ne visai teisus. Dauguma Vakarų šalių iš „ruošinio” (lotyniškos abėcėlės) „pasigamino” savo abėcėles. T. y., savo nacionalines abėcėles sukūrė lotynų abėcėles pagrindu, kas labiau, kas mažiau jas keisdamas. Kūrė jas tokiu būdu, kad skirtųsi nuo kitų kalbų.

 • Lietuviai neturi savo raidziu 2019 gegužės mėn. 24 d. 16:00:36

  jie naudoja lotyniskas

 • į: Tai kad 2019 gegužės mėn. 24 d. 14:40:23

  Jei vyktų pagal tamstą, tai vokiečiai ir kiti germanai bei anglosaksai iki šiol turėtų gotika rašyti? KIEKVIENA kalba, jos rašyba perėjo savo vystymosi raidą, kol atrado geriausiai savo kalbos struktūrą atitinkantį variantą, kuris patikimai atskiria grynąją kalbą nuo kalbos „mutantų”, kai savo kalba su svetimomis kryžminosi. Lietuva, kadangi jau galėjo iš kitų kalbų klystkelių pasimokyti, turėjo galimybę sutrumpinti iki minimo geriausio varianto paieškas, kuriuo nesunaikinami kalbos istorijos pėdsakai. Nepasiduokime vilionėms ir melams tų, kam VIENADIENĖ asmeninė nauda svarbiau už pasaulio RARITETĄ, išskirtinę brangenybę, kurios era būtent dabar aušta, kai kompiuteriai atveria kelius žmonijos kalbų saulėtekio rekonstrukcijoms,.. Tai, kad mūsų kalba yra Vakarų kalbų pramotė, kelia mums didžiulę atsakomybę, nes joje savo pradžias ras ir kitų kalbų mokslininkai. Tai yra, ji svarbi ŽMONIJAI, ne tik Lietuvai! Ar tikrai mūsų blauzdos per skystos ją išsaugoti? Mieliau hiperaktyvizmas?

 • AČIŪ TALKAI, 2019 gegužės mėn. 24 d. 14:29:44

  Ačiū p. Garšvai! Šalies viduje visoje oficialioje raštvedyboje, viešuose tekstuose bei užrašuose PRIVALO galioti LIETUVIŲ k. Jei žmogaus pavardė nelietuviška - maloniai prašom - antrame puslapyje surašoma viskas, ko reikia, tvarkantis reikalus šalyse, raštvedybai naudojančiose lotyniško pagrindo abėcėlę. Tai patvirtinimas Valstybės vardu, jog įrašai abiejuose puslapiuose liudija tą patį asmenį!--- BUDĖKIME, tautiečiai, nes SUKTAS PINIGAS (ir jo trokštantys!) NESNAUDŽIA!

 • tiek 2019 gegužės mėn. 24 d. 13:55:48

  jokių terliojimų pasuose. Tik valstybine kalba .

 • algis 2019 gegužės mėn. 24 d. 13:25:39

  Tobuliausia kalba Europoje yra Lotynų ... O Lietuvių Kalba - tik patobulinta Lotynų ... Todėl Ji ardoma ir darkoma seniai . Penktokai ne pirmieji ir ne paskutinieji ...

 • TIESIAI 2019 gegužės mėn. 24 d. 12:46:02

  kodel mes turetume nuolaidziauti OKUPANTAMS ir ju palikuonims???lenkai OKUPANTAI ir atsiprasymo is ju uz VILNIAUS krasto OKUPACIJA ir nekaltu LIETUVIU krauja nebuvo.kuom jie geresni uz rusus,tie patys slavai,imperialistai.

 • Tai kad 2019 gegužės mėn. 24 d. 12:15:19

  atvažiavo taksi, vairuotojas nemoka nei lietuviškai, nei angliškai. Buvau iškvietęs iš firmos santechniką, tas tai pat kalba tik rusiškai. Lietuvoje nebesusišnekama lietuviškai. O jūs čia kabinėjates dėl kelių raidžių q, w, x. Jos juk Smetonos laikais buvo Lietuvos raidyne. Ir niekas nesakė, kad tai nelietuviškos raidė. O lenkiškų raidžių niekas ir nesiūlo įtraukti.

 • Vytautas 2019 gegužės mėn. 24 d. 11:56:52

  Lietuvių kalbos darkymas, tai nusikaltimas Lietuvai. Kodėl mes turime būti tokie nuolankūs ir nebegerbti savo kalbos ir lietuviškos rašybos. Lietuva naikinama iš pamatų. Ir visa tai daro ,, tautos" išrinktieji.

Parašykite savo komentarą:
  Grįžti į straipsnį
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • ATVERS: Šveicarijos vyriausybė penktadienį paskelbė, kad nuo birželio 15 d. šalis savo sienas atvers iš ES valstybių ir Jungtinės Karalystės (JK) atvykstantiems keliautojams.
 • KELIUOSE: praėjusią parą, birželio 4-ąją, pirminiais duomenimis, įvyko 11 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Dienos klausimas

Ar manote, kad koronavirusas Lietuvoje jau nugalėtas?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Ar jau atidarėte maudymosi sezoną?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+8 +10 C

+13 +16 C

 

+13 +14 C

 +21 +22 C

+18 +20 C

 

+22 +23 C

0-5 m/s

0-5 m/s

 

0-4 m/s

Valiutų kursai

USD - 1.1250 PLN - 4.4372
RUB - 77.8132 CHF - 1.0786
GBP - 0.8969 NOK - 10.6048

Nuorodos